Skocz do zawartości

Arduino biped - zasilanie


cesiek

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie za dużo hejtów? Dajcie se siana.

Do autora: doprecyzuj pytanie. Oszacuj potrzebną wydajność prądową, potrzebną pojemność do wybranego czasu pracy, maksymalną masę no i odpowiednie napięcie maksymalne i minimalne akumulatora. Potem spójrz na najpopularniejsze chemie akumulatorów (żelowe, niklowe, litowe) i wybierz najlepszą pow względem parametrów. Przedstaw cały tok myślowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak naprawdę to wszyscy tutaj staramy się pomóc, niestety nie mamy dość informacji żeby cokolwiek konkretnego doradzić, a na sugestie, żeby nam więcej informacji dać ludzie się obrażają.

Zastanawiam się czy nie zacząć odpowiadać na takie pytania linkiem do losowej baterii w losowym sklepie.

cesiek, ja w swoich robotach używam takich baterii: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20384__Turnigy_nano_tech_300mah_1S_35_70C_Lipo_Pack_Fits_Nine_Eagles_Solo_Pro_100_.html

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że ostatnio humory wyostrzone troszkę u niektórych kolegów z większym stażem 😉

A wystarczyło zapytać użytkownika cesiek jakich konkretnie serw używa lub powiedzieć, że zasilanie zależy od konkretnie wykorzystanych napędów.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, problem w tym, że dobór akumulatorów w takiej konstrukcji nie zależy jedynie od wielkości napędów a praktycznie od wszystkiego. Od rodzaju materiału (masa), od kinematyki czyli projektu mechanicznego (długości ramion na których wiszą masy, rozłożenie tych mas, układ róg w trakcie stania i chodzenia bo serwa albo muszą ciągle pracować momentem albo nie, bo blokują się chwilami jak kolana człowieka), od mnóstwa rzeczy. Jeżeli Autor pisze, że buduje robota i jako jedyne wymaganie podaje małą masę, to znaczy, że nie rozumie tego co robi. Czy każdy wątek rozpoczęty tego typu pytaniem dyletanta ma zawierać wykład o serwach, o tym skąd się bierze moment, o statyce i dynamice robota itd itd? Chyba nie. Ja Kolegów rozumiem, bo też miałem ochotę coś dorzucić. W ostatniej chwili ugryzłem się w język, no dobra, w palec.

Im bardziej ogólne pytanie tym bardziej ogólna odpowiedź. Mamy jakieś zasady zadawania pytań na Forum, nawet są spisane i dostępne dla każdego. Nie chciało się wstawić rysunków? A może dwudziestu zdań napisać ? Przecież nawet nie wiemy, co ten robot ma robić. Przejść dwa kroki na zaliczenie przedmiotu czy udawać Mikołaja na wystawie sklepu przez 12h/dobę? Akumulator ma być lekki? Weź LiPola - przecież taki wniosek nasuwa się po 2 minutach czytania jakiegokolwiek artykułu o akumulatorach. Ma być 6 serw? Weź większego LiPola. Co tu radzić przy takim podejściu pytających? Po raz piećdziesiąty prosić o więcej danych? Idę o zakład, że konstrukcja jest na etapie szkiców na kartce papieru (lub podobnych przybliżeń w kompie - to niczego nie zmienia) lub nawet i to nie. Zawiera kilka co najmniej kontrowersyjnych jeśli nie ewidentnie błędnych rozwiązań i generalnie jest naiwna. Tak jak pytanie o akumulatory. Jeśli się mylę, postawię Autorowi piwo i naprawdę - wierzcie mi - chciałbym to zrobić.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ja z tym losowym linkiem żartowałem początkowo, ale potem po zastanowieniu stwierdziłem, że podawanie konkretnych przykładów konstrukcji może być bardzo dobrą odpowiedzią na takie pytania. Pytający sobie porówna ze swoim projektem i przynajmniej będzie wiedział mniej więcej gdzie stoi i czego szukać.

Mogę jeszcze dodać, że ten mój robot, który używa podlinkowanej baterii, ma 12 serw 9g typu SG90, nogi długości mniej więcej 10cm i na tej baterii chodzi w kółko jakieś 20 minut.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, problem w tym, że dobór akumulatorów w takiej konstrukcji nie zależy jedynie od wielkości napędów a praktycznie od wszystkiego. Od rodzaju materiału (masa), od kinematyki czyli projektu mechanicznego (długości ramion na których wiszą masy, rozłożenie tych mas, układ róg w trakcie stania i chodzenia bo serwa albo muszą ciągle pracować momentem albo nie, bo blokują się chwilami jak kolana człowieka), od mnóstwa rzeczy. Jeżeli Autor pisze, że buduje robota i jako jedyne wymaganie podaje małą masę, to znaczy, że nie rozumie tego co robi. Czy każdy wątek rozpoczęty tego typu pytaniem dyletanta ma zawierać wykład o serwach, o tym skąd się bierze moment, o statyce i dynamice robota itd itd? Chyba nie. Ja Kolegów rozumiem, bo też miałem ochotę coś dorzucić. W ostatniej chwili ugryzłem się w język, no dobra, w palec.

Im bardziej ogólne pytanie tym bardziej ogólna odpowiedź. Mamy jakieś zasady zadawania pytań na Forum, nawet są spisane i dostępne dla każdego. Nie chciało się wstawić rysunków? A może dwudziestu zdań napisać ? Przecież nawet nie wiemy, co ten robot ma robić. Przejść dwa kroki na zaliczenie przedmiotu czy udawać Mikołaja na wystawie sklepu przez 12h/dobę? Akumulator ma być lekki? Weź LiPola - przecież taki wniosek nasuwa się po 2 minutach czytania jakiegokolwiek artykułu o akumulatorach. Ma być 6 serw? Weź większego LiPola. Co tu radzić przy takim podejściu pytających? Po raz piećdziesiąty prosić o więcej danych? Idę o zakład, że konstrukcja jest na etapie szkiców na kartce papieru (lub podobnych przybliżeń w kompie - to niczego nie zmienia) lub nawet i to nie. Zawiera kilka co najmniej kontrowersyjnych jeśli nie ewidentnie błędnych rozwiązań i generalnie jest naiwna. Tak jak pytanie o akumulatory. Jeśli się mylę, postawię Autorowi piwo i naprawdę - wierzcie mi - chciałbym to zrobić.

No to stawiaj to piwo , Twój wywód na temat mojego pytania przypomina mi pisanie powieści , jak na tak (przyznaje ) krótkie pytanie można prowadzić takie wywody.Mój biped istnieje naprawdę i to nie na papierku , czy komputerze , do tej pory popełniłem kilka maszyn , i byłem z nimi na zawodach i zajmowałem miejsca na pudłach , a że tego rodzaju robot jet pierwszym to z tąd to pytanie , i to forum gdzie takowe można zadać

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.