Skocz do zawartości

Jak zamówić darmowe płytki drukowane z Chin. Podejście drugie.


Chumanista

Pomocna odpowiedź

Program dla studentów firmy PCBWay się zmienił toteż postanowiłem napisać nowy, lepszy tekst.

Dzięki tej metodzie można dostać płytki w cenie około $15 (przesyłka) za 10 sztuk 10x10cm z soldermaską i opisem na 2 stronach.

Instrukcje:

  1. Wchodzimy w link. Jest to mój reflink po rejestracji z którego dostajecie dodatkowe $5 na płytki (4 warstwy etc.) oraz wspieracie moje projekty 🙂
  2. Rejestrujemy się poprzez wyświetlony formularz, koniecznie z mailem w TLD .edu.pl
  3. Wysyłamy z konta e-mail na który się zarejestrowaliśmy maila do sponsor@PCBWay.com z prośbą o kod na darmowe płytki (źródło).
  4. Czekamy na odpowiedź.
  5. Składamy zamówienie przez stronę, czekamy na potwierdzenie poprawności plików, płacąc używamy otrzymanego w poprzednim kroku kodu zniżkowego. Płacimy tylko za przesyłkę za pośrednictwem PayPala. Adresem przesyłki powinien być adres szkoły.
  6. Czekamy na płytki.

Ograniczenia darmowych płytek:

  1. Wielkość płytki maksymalnie 10cmx10cm.
  2. Maksymalnie 2 warstwy.
  3. Ilość kopii: 5 lub 10.
  4. Minimalny rozmiar wiertła 0.3mm.
  5. Minimalna szerokość ścieżki 6 mil.
  6. Na jednej płytce maksymalnie jeden unikalny projekt.
  7. Maksymalnie 30 płytek w zamówieniu (chodzi o panelizację).
  8. Kolor soldermaski: czerwony, niebieski, zielony, żółty.

Ceny płytek poza programem studenckim to $13 za 2, $35 za 4 i $154 za 6 warstw. Za dodatkową opłatą można ominąć ograniczenia z powyższej listy.

Za umieszczenie na ich stronie zdjęć otrzymanych płytek można dostać $5 do wydania u nich, poza tym $5 za rejestrację.

Moje obserwacje:

Zamówiłem u nich płytki 3x5cm, 10 sztuk. Otrzymałem je po 10 dniach pomimo wybrania tańszej przesyłki. Jakość moim zdaniem co najmniej równa Satland Prototype. Soldermaska idealnie ostra i równa, silk screen bardzo czytelny, nawet gdy bardzo mały (opisy pomiędzy padami elementu 1206). Wszystkie warstwy są dobrze nałożone, otwory wycentrowane. Dobrze się lutuje. Został dodany numer identyfikacyjny płytki na silk screenie pod elementem.

Galeria:

Skan gotowej płytki (białe wewnątrz otworów to tło skanera):

IMG_55d75b089bf8f7718.png

Stosik otrzymanych płytek:

IMG_55d75c5c7c0ab8678.jpg

Zlutowana płytka (opisana tutaj):

IMG_55d75cf08942e3327.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

pepe, ja i wielu innych skorzystało i nie narzeka. Porównaj sobie ceny to zobaczysz jak "nie drodzy" są polscy. Z resztą zrobię to za Ciebie.

Płytki do porówniania:

1. 2 warstwy, 10x10, soldermaska+opis+cynowanie

2. 4 warstwy, j.w.

PCBWay

1. $13 za 10 kopii

2. $49 za 10 kopii

Przesyłka ~$15.

Technoservice:

1. 181,50zł za 1 kopię

2. 280zł za 1 kopię

Circuit-Expert:

Blog firmy Technoservice, nie wiem co ma do rzeczy...

Satland:

1. 96.16zł za 1 kopię

2. Nie da się.

Drukfam:

1. 24.75 za 1 kopię

2. Nie.

Elmax:

1. 122.98zł za 2 kopie

2. Nie-e.

Po postach wyglądasz na reklamę, ale nie oceniam.

Link do komentarza
Share on other sites

@Chumanista przy prototypach Technoservice TSKa jest kalkulator.

Moja opinia:

Osobiście korzystam z http://dev.dangerousprototypes.com/store. Ostatnio za 10płytek 10x10cm z czarną solder maską +-10sztuk zapłaciłem 12$, a z wysyłką 28$ (kurier 2-5dni roboczych). Znajdzie mi ktoś w Polsce tyle płytek w podobnej cenie? Nierzadko samo uruchomienie produkcji kosztuje połowę tej kwoty 😉

Żeby nie było tak kolorowo: czasami zdarzają się cuda wianki: np. giną pliki gerber i trzeba je ponownie dosyłać (wydłużony czas), ale jak ktoś jest cierpliwy to gra jest warta świeczki.

Oczywiście projektując płytki wielowarstwowe pod high speed należałoby się zastanowić, czy jednak nie wybrać bardziej zaufanych firm (np. tych z Polski). Tutaj chętnie jednak posłuchałbym opinii kogoś bardziej doświadczonego, czy cena faktycznie idzie z jakością w parze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na elecrow.com ostatnio płaciłem 14$ + niecałe 10$ za przesyłkę, za 10 (dostałem 12) PCB 10x10cm. Od zamówienia do otrzymania paczki czekałem równo 17 dni roboczych. Zastanawiam się czy Chińczycy nie sprzedają tych płytek po kosztach, a odbijają to sobie na większych zamówieniach, składaniu PCB i na swoim sklepie.

Link do komentarza
Share on other sites

torcek, faktycznie, poprawiałem.

Faktycznie tydzień zajęło mi za pierwszym razem poznanie wszystkich dziwnych ograniczeń w stylu "jedna płytka na panel", ale absolutnie warto.

Harnas, Ja myślę że ich ograniczenie do 1 płytki na zamówienie oznacza że 90% jest sporo mniejsze niż to 10x10cm. No a poza tym odbijają sobie trochę na przesyłce też mam wrażenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie do osób, które już zamawiały płytki z Chin. Czy jeśli moja płytka będzie miała inny kształt niż kwadrat czy prostokąt, ale będzie mieściła się w tych ich wymiarach np 50x50mm czy 100x100mm, to czy taka płytka zostanie przez nich wykonana? Czy muszę zrobić do takiej płytki ramkę do wymiarów tych maksymalnych z zamówienia i w tej ramce zawrzeć moją płytkę (taka panelizacja) ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.