Skocz do zawartości

Kurs STM32 F4 - #1 - Czas poznać HAL, spis treści kursu!


Pomocna odpowiedź

To oczywiste 😋

Po prostu jestem ciekaw czy będę mógł czerpać wiedzę z kursu w programowaniu płytki Nucleo z mikrokontrolerem serii F4. Skoro już ją mam to czemu by nie skorzystać ?! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem Ci, że próbuję korzystając z kursu dla F1 programować NucleoF4 i jest mi mega ciężko. Środowisko i konfiguracja bardzo fajnie ale dalej już gorzej. Oba mikrokontrolery różnią się od siebie obsługą na tyle, że korzystanie z kursu F1 dla F4 jest nieopłacalne. Np. teraz utknąłem na obsłudze zwykłego przerwania wywołanego naciśnięciem przycisku. Biblioteki użyte w kursie dla F1 różnią się znacznie od tych dla F4 i ciężko jest skorzystać z kodu przedstawionego w kursie. Nie chcę Cię zniechęcać, piszę tylko o moich doświadczeniach 😋 Chwila cierpliwości i pojawią się kolejne części z serii F4 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

gufim, jeśli będzie taka potrzeba, to temat zostanie poruszony w ewentualnej kontynuacji kursu. W tej chwili zagadnienia tego "poziomu wtajemniczenia" są wybrane i "zamknięte" (ponieważ cały kurs jest już gotowy) 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedz a potrzeba taka jest pytanie czy zostanie poruszona i będzie kontynuacja .

[ Dodano: 09-06-2016, 12:23 ]

A i jeszcze z tego co widzę wszystkie priority są ustawiane wszędzie na 0 , 0 czy i gdzie można je ustawić w Cube , czy trzeba je wszystkie recznie za każdym razem ustawiać ?

Link do komentarza
Share on other sites

A i jeszcze z tego co widzę wszystkie priority są ustawiane wszędzie na 0 , 0 czy i gdzie można je ustawić w Cube , czy trzeba je wszystkie recznie za każdym razem ustawiać ?

Cześć!

Priorytety można ustawiać w Cube w zakładce Configuration/NVIC.

Mam pytanie trochę wykraczające poza ramy tego kursu. Mianowicie szukam wartości maksymalnego napięcia na przetworniku DAC. Czy ono jest równe napięciu zasilania czy wyższe ?

Informacje dotyczące maksymalnych napięć, które mogą zostać podane na piny są zawsze umieszczone pod hasłem "Absolute maximum ratings". Strona 60 dokumentacji naszego mikrokontrolera.

Widzimy tam, że poza pinami BOOT0 oraz pinami FT/TC, maksymalna wartość napięcia dla wszystkich innych pinów wynosi 4.0 V

Na stronie 46 dowiemy się, że

4. FT = 5 V tolerant except when in analog mode or oscillator mode (for PC14, PC15, PH0 and PH1)

Hejka, chcialem zainstalowac STlink V2 na Ubuntu 16. Korzystam z https://github.com/texane/stlink ale wydaje sie ze brakuje autogen.sh i configure.sh zeby uzyc komendy make. Masz moze na to sposob? Moze daloby rade mini tutorial jak zainstalowac niezbedne narzedzia do STM32 na Ubuntu?

Niestety ST-Link działa tylko pod Windowsem. Na Ubuntu trzeba korzystać z OpenOCD

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawiłem sobie nowy komputer z windows 10 i teraz gdy tworzę projekt w cubemx lub eclipse to mam problem ze ściągnięciem firmware do HAL. Całość ściąga się, rozpakowuje a potem wyskakuje mi błąd związany prawdopodobnie z prawami dostępu do folderu, w którym pliki mają wylądować.

Znacie jakieś rozwiązanie?

Wszystko robię na koncie administratora. Próbowałem również uruchamiać eclipse i cubemx z prawym klawiszem jako administrator.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie czy mogę bez większych problemów wykorzystać zestaw

"STM32F429I-DISC1 - Discovery - STM32F429IDISCOVERY + ekran dotykowy 2,4''

Zestaw Discovery

w powyższym kursie? Chciałem kupić w/w zestaw i wykorzystać go jeszcze do innych zabaw.

ale że w STM-ach jestem kompletnie zielony nie chciałbym zrobić sobie dziwnych problemów przez które początkujący nie przebrnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Tom277, nie jestem w stanie powiedzieć w tej chwili, czy cały kurs zadziała na tamtym module z ekranem. Obawiam się, że nie, bo tamto Discovery ma domyślnie wykorzystywane wiele pinów własnie pod ten ekran. Jeśli nie chcesz tworzyć sobie dodatkowych problemów, to radziłbym jednak działać na sprzęcie, który używamy w kursie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.