Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

@Mechano Wydaje mi się, że schematy do TS100 i TS80 nie są oficjalnie udostępnione, ponieważ również nie udało mi się niczego znaleźć w oficjalnych źródłach. Nie wykluczam jednak opcji, że po prostu nie umiem tego znaleźć. Może ktoś na własną rękę odtworzył schemat i umieścił gdzieś w internecie, ale to tylko moje luźne rozważania.
@Sabre Zgadzam się, zapewne jest tak dlatego, że Electronoobs publikuje regularnie co tydzień i brakuje czasu na dopracowanie projektu i testy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

17 godzin temu, crbjsfso napisał:

Zgadzam się, zapewne jest tak dlatego, że Electronoobs publikuje regularnie co tydzień i brakuje czasu na dopracowanie projektu i testy.

On ewidentnie idzie na ilość. Ma to swój urok, ale są pewne granice. Śledzę sporo kanałów i serwisów, bo szukam tematów na ciekawe newsy na bloga. Jego projekty są pod tym względem unikatowe... często już po jednym zdjęciu wiadomo, że to on jest autorem danego DIY (czasami niedoróbki aż kłują w oczy). Jeden plus, że Electronoobs wcale się z tym nie kryje 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Może i nie ma się czym chwalić ale chcę pokazać Wam moje dzieło. Jest to troszkę przekombinowany wyciąg z filtrem węglowym do lutowania. Wyciąg i elementy dodatkowe zostały wydrukowane na drukarce 3D z PLA (jak zawsze podziękowania dla Piotrka 😀 ). Tunel składa się z 2 identycznych połówek sklejonych taśmą malarską bo nie miałem pomysłu chwilowo na połączenie tych 2 elementów. W środku w miejscu klejenia są wstawione 2 warstwy uniwersalnego filtra węglowego. Na początku jest wiatrak 50mm za wiatrakiem są te łopatki, których celem miało być prostowanie strumienia powietrza, aby zwiększyć ciąg. Ten wiatrak wciąga powietrze, później za łopatami są 2 filtry i kolejny wiatrak wydmuchujący powietrze również z takim zestawem łopat. Myślałem, że te wiatraki nie dadzą rady przepchnąć powietrza przez 2 filtry, ale okazało się, że wszystko działa idealnie. Wyciąg umiejscowiony nawet do 5-7 cm od lutownicy bez problemu wciąga dym powstający podczas lutowania. A teraz najważniejsze :

3.thumb.jpg.4ccaa16b845b9c7df24423df8f556725.jpg2.thumb.jpg.bcebd6d64b405dc6a60fea6dd3b49e8d.jpg4.thumb.jpg.921a5feb17bbf852e9a1094b9d45a1ee.jpg

5.thumb.jpg.0adf089a9be86d1e2dcc01da1e4ae382.jpg6.thumb.jpg.9ff4da69b47fe931c6d25d79980e3c62.jpg

Edytowano przez Sabre
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.