Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, Treker napisał:

@deshipu jak rozumiem to będzie taka normalna "łamana" klawiatura w wersji DIY, tak? To jakiś ogólnodostępny projekt?

Tak, choć mam też trochę pomysłów na urozmaicenie go (na przykład zrobienie klawiatury do tabletu jak na poniższym zdjęciu). Autor niestety nie opublikował jeszcze plików projektu, więc nie jest on ogólnodostępny, ale nie ma w nim raczej nic odkrywczego, powinno dać się go dość łatwo odtworzyć.

P1000768.thumb.JPG.b6135c3c020bd8efee2cc0f715fa57a2.JPG

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję wszystkim Kolegom interesujących projektów 😀

@Treker, zainteresowałem się ostatnio pneumatyką. Co do robota, to kupiłem go z drugich rąk za kilkaset złotych, opisywany był jako "bardzo mało używany". Złożyłem go, przetestowałem i odłożyłem na półkę, po roku postanowiłem go jakoś wykorzystać. Sam projekt mechaniczny jest ciekawy i poza kilkoma niedociągnięciami, bardzo dobry. Serwa są (4 główne) obustronnie łożyskowane, ale jedno blokuje się w określonym kącie, a dwa są wyrobione i mają bardzo duży luz. Nie wiem, czy to wada fabryczna, czy poprzedni właściciel się "nad nim znęcał", ale po wymianie serw powinno być OK. Oczywiście o nominalnych luzach na serwie, które potem się sumują, nie muszę pisać, jak również o szarpnięciu po podłączeniu zasilania, z którym nie za bardzo wiem, co zrobić 🙄 Podsumowując - w moim przypadku, wraz z oryginalnym Arduino i porządnym zasilaczem (5V 5A) w zestawie, w cenie w której ja kupiłem, mogę polecić do nauki, zabawy, jakiejś aplikacji pokazowej... Jeżeli miałbym kupić nowy (Botland - 1095 PLN), to wolałbym budować coś samodzielnie, już na silnikach krokowych... Ale to tylko moje zdanie, z samego robota jestem zadowolony... wiadomo jaka jest polityka Arduino dotycząca shieldów i dodatków - ktoś woli łączyć wszystko i "eksperymentować", a ktoś woli kupić nieco drożej gotowe i zająć się tylko programowaniem... każdy sposób ma swoje plusy i minusy 😀

Edytowano przez wn2001
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Sabre napisał:

@deshipu to jest klawiatura mechaniczna? Czy te przyciski to zwykłe gumowe przyciski? Ona ma służyć do odwrotnego trzymania pod jakimś padem (są chyba takie klawiatury, które się obsługuje od spodu)?

To jest klawiatura mechaniczna, klawisze nie są gumowe. Rozważam zrobienie jej z klawiszami od kciuków po drugiej stronie właśnie do użycia z tabletem lub jakimś raspberry pi z ekranem (teraz taka moda na budowanie "cyberdecków"), ale chyba jednak zrobię na początek konwencjonalną. Nie spotkałem się jeszcze z klawiaturami zaprojektowanymi do obsługiwania od spodu, między innymi dlatego mnie kusi taki projekt.

Edytowano przez deshipu
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.