Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

@Mechano oryginalna lutownica! Jaką planowałeś formę finalną? Chciałeś to zamknąć w jakiejś gotowej obudowie, druk 3D, a może jeszcze coś innego?

11 godzin temu, deshipu napisał:

Nie spotkałem się jeszcze z klawiaturami zaprojektowanymi do obsługiwania od spodu, między innymi dlatego mnie kusi taki projekt.

@deshipu a jak z układem klawiatury przy takim obsługiwaniu od spodu. Jakoś zupełnie nie mogę sobie wyobrazić pisania na czymś takim. Myślisz, że da się obsłużyć wygodnie w taki sposób całą wszystkie klawisze potrzebne do pisania?

@mathmed zapowiada się świetnie! Również namawiam do założenia osobnego workloga i częstszych aktualizacji, bo wygląda, że wyjdzie z tego całkiem zaawansowany i bardzo ciekawy projekt!

Link do komentarza
Share on other sites

To i ja wrzucę coś od siebie. Ostatnio zainspirowany przejażdżką hybrydową Toyotą zainteresowałem się tematem wykrywania znaków. We wspomnianym aucie na wyświetlaczu prezentowane są ostatnio mijane znaki drogowe i stąd sugerowana prędkość. 🤭 Tego typu projekty można znaleźć w sieci i na podstawie między innymi tego, staram się wykonać swoją wersję. Zdjęcia algorytmu może nie będą zbyt ciekawe dlatego wrzucam zdjęcia datasetu potrzebnego do CNN.

znaki1.thumb.PNG.8f8d6502adec6c2e5c86327944705eb1.PNG

A tu po przejść wstępnego etapu gdzie zdjęcia są ujednolicane i pakowane do słoika (peakle).

znaki2.thumb.PNG.dafa6b20365bbce5b4a93cfa90a1efe9.PNG

Póki co zbieranie zdjęć jest dość mozolne, we wspomnianym projekcie jest plik peakle zawierający ponad 39 tyś zdjęć 43 typów znaków (32x32px), ale są one przewidziane dla niemieckich dróg. Dlatego narazie mam zamiar uruchomić algorytm na mniejszym zbiorze, uwzględniając tylko znaki ograniczenia prędkości.

Podobno skuteczność tej metody dla wspomnianych 43 klas to 60% dla nowych danych i około 99% dla danych testowych. Zobaczymy co z tego wyjdzie 😅

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

22 godziny temu, Treker napisał:

@deshipu a jak z układem klawiatury przy takim obsługiwaniu od spodu. Jakoś zupełnie nie mogę sobie wyobrazić pisania na czymś takim. Myślisz, że da się obsłużyć wygodnie w taki sposób całą wszystkie klawisze potrzebne do pisania?

@Treker to jest zwykła "łamana" klawiatura (układ znany jako "atreus"), nie ma nic specjalnego. Jedyna różnica jest taka, że dwie połówki są obrócone o 90° na zewnątrz i odwrócone do góry nogami. Wyobraź sobie, że przyklejasz sobie zwyczajną klawiaturę do palców, rozrąbujesz na pół, a następnie próbujesz, z klawiaturą nadal przyklejoną, trzymać tablet.

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, deshipu napisał:

Wyobraź sobie, że przyklejasz sobie zwyczajną klawiaturę do palców, rozrąbujesz na pół, a następnie próbujesz, z klawiaturą nadal przyklejoną, trzymać tablet.

No właśnie ciężko mi sobie jakoś wyobrazić pisanie w takiej konfiguracji, ale kto wie 😉 Daj znać jak sprawdzi się w praktyce!

Link do komentarza
Share on other sites

A ja właśnie pracuję nad dronem drukowanym na drukarce 3D, na razie zająłem się kolekcjonowaniem części do niego, oraz projektem 3D. Jak wszystko będzie przygotowane to zaprezentuję zdjęcia. 😀

Edytowano przez macizet
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o mojego robota to pierwsze elementy kodu też są już napisane - mogę sterować płynnie prędkością ruchów serwomechanizmów oraz wyznaczać pozycje punktu końcowego kończyny przy pomocy odwrotnej kinematyki. Nakręciłem też filmik

Obecnie piszę algorytmy wyliczania stabilności punktów podparcia w chodzie statycznie stabilnym - chciałbym, aby jego generowanie było programowe na podstawie danych z czujników a nie preprogramowane.

Mam nadzieję, że docelowo uda się też wygenerować chód dynamicznie stabilny z użyciem danych z IMU oraz położenia kończyn.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 5.10.2019 o 23:14, Mechano napisał:

Jakiś czas temu spodobały mi się lutownice "długopisowe" jak np. ts100, ts80 ale kupno było by jakieś takie zbyt proste.

Kilka miesięcy temu zacząłem składać pierwszy prototyp oparty o groty t12 za kilka dolarów, na płytce uniwersalnej, tylko taki, żeby sprawdzić czy ogarnę tematy sterowania grzałką, wyświetlaczem i odczytu temperatury. Niestety projekt leży od jakiegoś miesiąca bo odczyt temperatury po różnych zabiegach nie jest tak stabilny jak bym chciał (w sumie to nie może tu być mowy o żadnej stabilności bo dla 10bit adc wyniki rozjeżdżały się o jakieś 50-100 jednostek, czyli wahania temperatury wynosiły by nawet kilkadziesiąt stopni, o ile dobrze pamiętam). No i tu mi trochę brakuje wiedzy w czym jest problem. Czy to bardziej kwestia źle dobranego wzmacniacza operacyjnego (lm358) czy raczej cały koncept jest zły? Zostawiam kilka zdjęć, w razie zainteresowania mogę to jeszcze trochę szerzej opisać.

lutownica1.thumb.jpg.ebdfca2d07bc787486a67ecaaa0ce9b5.jpglutownica2.thumb.jpg.535763a73929eea3c2e32157bc9495dd.jpg

Też chciałem i chyba nadal chcę (ale jest to odsunięte na dalszy plan) zbudować taką lutownicę. Najlepiej skopiować TS80 ale tak aby pasowały do niej tanie końcówki.
Electronoobs jakiś czas temu budował coś takiego, dostępne tutaj:

 

sch_1.thumb.png.c185a17c85023a9051d1b5b273e04eee.png

Schemat
 

Projekt w serwisie EasyEDA: https://easyeda.com/Electronoobs/portable-iron-v3-0

Nawet była kampania na Kickstarterze, ale się nie udała: https://www.kickstarter.com/projects/electronoobs/diy-portable-soldering-iron-kit

A tutaj "recenzja" od EEVblog:

TL:DR Można powiedzieć, że EEVblog nie jest zwolennikiem amatorskich rozwiązań jeśli chodzi o tego typu urządzenia.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.