Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

2 godziny temu, Treker napisał:

@Sabre szacun, że chciałoby Ci się to projektować! Ja bym postawił wentylator, przykleił filtr taśmą i tyle (lub kupiłbym gotowy wyciąg) 😄 W czym robiony model?

@Treker projektowanie tych łopatek to była masakra, pierwszy raz projektowałem coś tak skomplikowanego w Fusion 360. Miałem dosłownie około 10 podejść przez kilka godzin, bo zawsze coś nie pasowało, albo profil łopat był za krótki. Wiem, ze poszalałem i dałoby się do zrobić prościej, ale chciałem też przetestować to prostowanie strug powietrza za wiatrakiem. Widziałem coś takiego w wiatrakach Noctua i chciałem to sprawdzić dla tak małego wiatraczka. Na pewno coś to daje bo powietrze po przejściu przez te łopatki jest bardziej ukierunkowane, strumień jest bardziej zwężony, widziałem to gdy wiatrak dmuchał mi na firankę w tej samej odległości od niej z tymi dodatkowymi łopatami i bez nich. Więc coś jest na rzeczy 😀

1 godzinę temu, Chumanista napisał:

Kiedy deadline za rogiem moduły ratują skórę.

IMG_20191023_215348.jpg

 

@Chumanista  Na jakie zawody się szykujesz?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

IMG_6354.thumb.jpg.aeefb895a9316bfd7d090f918f85fb9f.jpgIMG_6355.thumb.jpg.0d44fdc19f7c6a3df35d7e0ce66643b6.jpg

W mojej Skodzie brakuje wyświetlacza temperatury... a że w szufladzie leżał wyświetlacz i ESP32 to można było coś zklecić. Do tego transmiter od pana Chińczyka za 14 zł.

Także jest czym wypełnić puste miejsce pod radiem. Wyświetlacz trochę 'overengineering' ale mam pomysł żeby zimą monitorować jak to wygląda z naładowaniem akumulatora a temperaturą. Zastanawiam się tylko co tu jeszcze można dodać, bo takie proste zadania są niewspółmierne do możliwości ESP. Po głowie chodzi mi połączenie z OBD-II z interfejsem BT.

Jak narazie zasilanie przewiduję z zapalniczki ale w domyśle chciałbym podpiąć to pod zapłon i ewentualnie dodać jakąś histerezę i dodatkowe zasilanie i powerdown żeby można było zbierać pomiary po wyłączeniu auta.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Łooo aleee 😮.  Chyba sam spróbuję - super wygląda i zawsze jest komu dać coś takiego. Można mu tam wsadzić jeszcze rgb scalaczka i bateryjkę od spodu i będzie "magiczny".

Link do komentarza
Share on other sites

Wpadł mi wcześniej pomysł, żeby wywiercić otworki u podstawy płatków, dosztukować nóżkę z rurki i wpuścić światłowody. Ukryć leda w podstawce z jakiegoś ładnego drewienka. Światłowód zamówiony, jak pan chińczyk wyśle to będę eksperymentował. 😀

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.