Skocz do zawartości

Najlepsza Atmega do projektu mającego zrobić duże wrażenie


ElektronicznySt

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry,
Będę robił wkrótce skromny projekt dla koleżanki, która mi się podoba. Chciałbym go dopracować maksymalnie, choć sam w sobie jest prosty (klaskacz uruchamiający diody i jeden przekaźnik w odstępie 100ms). Spokojnie daje radę atmega8, ale zastanawia mnie jaki mikrokontroler jest najbardziej ekskluzywny/ najlepszy/ najdroższy z tej rodziny? Chciałbym jej trochę przyszpanować, także byłbym wdzięczny za Wasze sugestie. Projekt przetestowałem już i działa be problemu na atmegach 8/328p/32, ale one są zbyt tanie i prymitywne, żeby mogły stanowić część "prezentu" dla fajnej laski 😉 pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zrób to na jakimś 8 nóżkowym attiny. Gwarantuję Ci, że tej dziewczynie nie zrobi różnicy to na jakim to jest mikrokontrolerze, czy będzie on duży czy mały, drogi czy tani. To ma działać i cieszyć oko !

Jestem żonaty i wiem co mówię 😃.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wiem, że masz rację. Ale obawiam się, że np. jej brat/ kuzyn/ ojciec weźmie mój projekt do ręki, zobaczy napis Atmega8A, wejdzie na ebay i powie: "no to ładny Ci prezent zrobił ten Twój amant, ta cała atmega to koszt 1$" :/ takich hipotetycznych sytuacji wolałbym uniknąć 🙁 i stąd pytanie, ale sam też w necie nie mogłem się za bardzo doszukać informacji (przynajmniej w ojczystym języku) która Atmega jest najlepsza 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Warto jeszcze przy okazji wspomnieć o jednej kwestii - jeżeli nie chcesz, aby ktoś podglądał, co jest w środku układu, możesz wydrukować obudowę na RepRapie, wyprowadzić złącza i np. mikrofon, a płytkę zalać silikonem/żywicą/ciepłym klejem...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za wszystkie porady - pomyślę nad ładną obudową zakrywającą "bebechy", choć to będzie nie lada wyzwanie dla mnie.

Weź jej lepiej kup jakiś pierścionek albo inny naszyjnik...

to bardzo wczesny etap znajomości 😳 ale napewno pomyślę o tym gdy tylko uda mi się zamoczyć 😉

ATmega2560 jest najlepsza z tych 8-bitowych?

Link do komentarza
Share on other sites

ElektronicznySt, widzę, że niczego nie zrozumiałeś. Temat zamykam nim się bardziej pogrążysz nie tylko w moich oczach. Mam nadzieję, że Twoja wybranka kiedyś tu przez przypadek nie trafi i nie przeczyta o Twoich priorytetach.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.