Skocz do zawartości

Pomoc przy 1 wyborze kolna


Cynamonek

Pomocna odpowiedź

Ale pytasz o konkretne rozwiązania ściemniacza/wyłącznika czy w ogóle o pomysł na Twój pierwszy układ z procesorem?

EDIT: Jeżeli to drugie to raczej Ty napisz co Cię interesuje. Można zrobić tak wiele rzeczy (albo jeszcze więcej), że nie ma sensu tu wypisywać. To mogą być urządzenia domowo-gadżetowe (zylion rodzajów zegarków, termometrów, stacje pogodowe, alarmy, zamki szyfrowe, czujniki czegośtam, timery do jajek, stopery), zabawki (roboty, proste gry, grające lub błyskające choinki) i całe mnóstwo innego drobiazgu. Może coś ze swojej dziedziny? Pomiar napięcia, prądu, mocy, częstotliwości sieci, kolejności faz?

Link do komentarza
Share on other sites

Co sądzisz o czasowym zapalaniu żarówki (żarowej, lub diod led) z czujnikiem ruchu ; D? Czy może za dużo bajerów na początek ;D?

Ale teraz tak patrzę czy taki starter kit z allegro nie będzie dobry? Dostaję czujniki jakieś diody.

a) poznam środowisko od podstaw

b) będę mógł zrobić stacje pogodowe

c) dostaje programator, rezystorki, które chcąc nie chcąc przydadzą się dalej. No i płyka stykowa!

d) cenowo wychodzi lepiej, dodatkowo dostanę troszkę ogłady ze wszystkim

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, jeśli widzisz jakieś zalety to bierz. Niech wypowiedzą się Ci którzy taki zestaw kupili i skorzystali. Moim zdaniem to właśnie ci ludzie wrzucają później pytania typu "Umiem wczytać przycisk i umiem mrugać diodką, ale jak obsłużyć trzy przyciski i siedem diodek mrugających niezależnie?". Gdybym chciał postawić altankę w ogródku starałbym się coś o tym poczytać a potem kupić dokładnie te materiały które wynikają z planu. Zestaw kilku pustaków, zaprawy, desek, szyb i profili alu umożliwiający sklecenie prostej budy dla psa, przystanku autobusowego lub budki telefonicznej (ale nie jednocześnie) uznałbym za mało przydatny. Gdybym nawet zbudował z tego coś na kształt altanki, żona wyśmiałaby mnie pierwszego dnia a kupa niepotrzebnych materiałów gniłaby w kącie podwórka do końca świata.

Z drugiej strony wiem, że zestawy cieszą się popularnością, więc może niech ktoś się odezwie jak z tego korzystał oraz co i jak przydało się do późniejszej działalności.

Link do komentarza
Share on other sites

Mówisz bardzo rozsądnie i mądrze a co za tym idzie jest to poparte przykładami :>

Tylko wiesz jestem na tym poziomie, że kompletnie nie wiem co chciałbym spróbować a mam ograniczony budżet do ok. 100-150zł. Więc zrobienie czegoś co mi się nie przyda a kupienie czegoś i rozbudowywanie a następnie sprawdzenie co mi leży i czy w ogóle mi leży to lepsza opcja. Ale czekam na odpowiedź ludzi, który kupili starter kit'y. Znam jednego i jest bardzo zadowolony 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Faktycznie, jeżeli jesteś tak bardzo początkującym, że nawet nie wiesz co mógłbyś zrobić (gdybyś umiał) albo jaki temat konkretnie Cię interesuje (jeśli w ogóle któryś) to start od kitu jest chyba dobrym wyjściem. Może rzeczywiście zmierzenie się z przyciskiem, diodką, odbiornikiem IR czy nawet matrycą LED może być fascynującym doświadczeniem. Nie wiem, chyba już zapomniałem jak to było i wolę patrzeć bardziej w przód, na konkretne projekty i kompletne urządzenia. Wiem, że tylko planowanie takich bardziej odległych celów daje kopa i ciągnie do przodu przy ich realizacji. Trywialne rzeczy (tj. takie gdzie problemem jest tylko czas a rozwiązania są ogólnie znane i leżą w zasięgu ręki czyt: internetu) prędzej czy później opanujesz, nawet w desperacji ścigając gotowca z sieci. W przypadku prac "naukowo-badawczych" czy projektów zawierających wiele współdziałających mechanizmów musisz pogłówkować i zmierzyć się z kłopotami których nikt nie miał albo przynajmniej takimi, których rozwiązania nie dostaniesz na tacy. Takie doświadczenia są bezcenne a krzywa zdobywania wiedzy praktycznej szybko rośnie. Tak więc zaczynając "z grubej rury" np. od zrobienia kostki do gry z wyświetlaczem LED i kilkoma przyciskami (start, konfiguracja do ilu ma liczyć itp) i tak będziesz musiał przejść przez wszystkie etapy tego, co chcesz na starter kicie testować. Nic nie będzie działało od razu, ale po kilku(nastu?) wieczorach będziesz miał gotową zabawkę. Jeśli złożysz ją z płyty głównej Mini Pro, wyświetlacza 1-cyfrowego i dwóch przycisków, wydasz na to 20zł plus obudowa z mydelniczki i baterie z kiosku. To dużo?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie masz rację, ale patrząc przez pryzmat drugiej soczewki tworzę "zabawki" nie potrzebne, które będą się kurzyły i zawalały miejsce.

Wybiorę starter kit bo zawsze będę mógł zmontować i zdemontować cały układ a to co będę chciał mieć to po prostu kupię płytkę mini/nano i zaprogramuję, obuduję i użyję 😉 Bo szkoda robić pełno projektów w eter, które będą stały się i kurzyły 🙂

[ Dodano: 15-05-2016, 18:11 ]

http://pl.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1set-new-Starter-Kit-UNO-R3-mini-Breadboard-LED-jumper-wire-button-for-Arduino/32392961810.html?spm=2114.010208.3.1.qVmo7g&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=aa9d2e7d-c900-4c37-8946-5888f1631f28

http://allegro.pl/zestaw-startowy-easy-arduino-uno-r3-starter-kit-i5903517962.html

Zamówić 1 zestaw i dodatkowo dokupić sobie sprzęt do 1 projektu jakim może być podlewaczka?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.