Skocz do zawartości
Komentator

Kurs budowy robotów - #2 - sterownik robota, czujniki

Pomocna odpowiedź

lukguz, dziękuję za czas poświęcony na testy - skontaktuję się z Tobą na PW i ustalimy dogodny sposób wymiany shileda. Zobaczymy, co tam nie działa 🙂

Dzień dobry,

bardzo podobają mi się Państwa kursy, po mimo że nadal uważam się za początkującego uważam że już wiele się nauczyłem. Posiadam już 4 państwa zestawy do kursów. Niestety z tym nie mogę dać sobie rady (podejrzewam uszkodzony układ).

Pomimo podpięcia wszystkiego jak w kursie niestety nie działa mi zasilanie zewnętrzne układu. Podaje 9,7V z baterii które przyszły w zestawie i nie działa. Jeżeli podepnę zasilanie pod arduino - układ razem z buzzerem zaczyna działać. Co robić w tej sytuacji?

Zamieszczam poglądowe zdjęcia:

https://drive.google.com/open?id=1CT0_O7S1m_Ei-pFmLxQbFQCiJIyIZYhg

PS: Na kilku fotach mam switch'a ustawionego na OFF - są one tylko w celu pokazowym. Zdjęcie ze switchem ustawionym na ON wyszło niestety rozmazane a teraz mam już układ rozłożony - jeżeli trzeba będzie to go złożę i zrobię fotki jeszcze raz ale nie one są tutaj najważniejsze 🙂.

Otrzymałem pełne wsparcie Damiana, łącznie z wysłaniem nowego shielda. Okazało się że wina leży po mojej stronie - złe połączenie styków 🙂 świadczy to o profesjonalnym podejściu do klienta.

Mortis133, witam na forum!

Przepraszam za kłopot, to chyba pierwszy taki przypadek. Wyślij proszę do mnie przez prywatną wiadomość Twój adres (lub, jeśli wolisz, numer Paczkomatu) wraz z numerem telefonu. Wyślemy kurierem nowy shield i zorganizujemy odbiór tego, który masz. Zobaczymy co się w nim uszkodziło. Jeśli dostanę adres do 10 rano, to paczka pojedzie do Ciebie na 99% jeszcze tego samego dnia.

Cześć,

Dostałam Wasz zestaw do robota, zostaw był już wcześniej składany przez inną osobę. Natomiast najprawdopodobniej jeden silnik jest uszkodzony. W związku z tym chciałam dokupić sam silnik, ale nigdzie nie mogę znaleźć parametrów i nie wiem jaki silnik będzie odpowiedni?

@Linka witam na forum 🙂 Napisz proszę do Botlandu (biuro@botland.com.pl) na pewno wskażą Ci dokładnie ten sam silnik, który trafia do zestawów.

• Lubię! 1

@Treker, dzięki za powitanie i poradę. Zwróciłam się z tym pytaniem do Botlandu i dostałam odpowiedź, że silniki, które wykorzystują, to silniki o kodzie MOT-03696. Zostawiam tu tą informację - być może komuś jeszcze się przyda.

• Lubię! 1

@Nunki niestety nie, na obecnej wersji shieldu nie ma bezpośredniego dostępu do 3,3V. Możesz się jednak dolutować do odpowiedniego pinu na złączu i doprowadzić do modułu zasilanie przewodem. Alternatywnie możesz poszukać modułu BT, który dedykowany jest do pracy z układami na 5V.

@Administrator Kupiłem u Was CZ-HC-05 to jest ta chyb lepsza wersja i jeśli dobrze rozumiem, różne fora to można podłączyć pod 5 v? wczoraj ze 4 godziny poświęciłem na podłączenie tego modułu do Waszego robota, próbowałem połączyć się przez putty, przez aplikacje na android, przez arduino ide, ostatecznie się nie udało i jestem wypompowany po tylu godzinach czytania poradników, filmów na yt itp. Chcę sterować robotem przez bluetooth.

6 godzin temu, Nunki napisał:

Kupiłem u Was CZ-HC-05

Tak dla formalności: nie mogłeś kupić go u nas, bo Forbot nie prowadzi żadnego sklepu, ale rozumiem, że chodzi Ci pewnie o Botland, który dystrybuuje nasze zestawy 😉 Niestety nie jestem w stanie znaleźć u nich żadnego modułu z takim symbolem. Możesz podlinkować co dokładnie kupiłeś?