Skocz do zawartości

Sumo Challenge - przedłużona rejestracja!


Pomocna odpowiedź

Sumo Challenge

Już po raz drugi w łódzkiej Manufakturze odbędą się zawody Sumo Challenge. Zawody są organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające na Politechnice Łódzkiej. Patronat honorowy nad zawodami objął JM Rektor Politechniki Łódzkiej Prof. Stanisław Bielecki. W tym roku zawody odbędą się 6 czerwca i obejmą aż 7 konkurencji:

- Sumo

Roboty w kategorii sumo mają wymiary podstawy 20 x 20 cm, dowolną wysokość i ważą 3 kg. Walczą na ringu o średnicy 154cm. Zadaniem sumo robotów, tak samo jak prawdziwych zawodników sumo, jest wypchniecie przeciwnika z maty. Roboty te są całkowicie autonomiczne.

- mini Sumo

Roboty w tej kategorii są nieco mniejsze od swych braci, ważą 0,5kg, mają podstawę o wymiarach 10 x 10 cm i walczą na ringu o średnicy 77cm. Cel walki pozostaje ten sam – wypchnąć przeciwnika za maty.

- line follower

W skrócie można powiedzieć, że jest to Formuła 1 robotów, wygrywa ten który szybciej przejedzie trasę, wyznaczoną przez czarną linię.

- line follower z przeszkodami

Podobnie jak w line followerach, wygrywa ten, który szybciej przejedzie trasę, przy okazji omijając przeszkody.

- humanoid sprint

To nowa konkurencja w Polsce – roboty mają 2 nogi i muszą przejść trasę o długości 2m, wygrywa najszybszy albo ten, który zajdzie dalej – zupełnie jak w życiu.

- Freestyle

Tu obowiązuje pełna dowolność, wszystko co jest robotem może startować w tej kategorii.

- otwarty turniej programowania

Nie każdy musi budować robota. Wystarczy do nas przyjść, mieć pomysł na strategię walki i może być na prawdę ciekawa zabawa.

Rejestracja została przedłużona do 31 Maja. Zarejestrować się można na www.sumochallenge.eu

plakat1.png

Link do komentarza
Share on other sites

Kurcze, przesadzają z tą kasą IMHO. 6 dych za siebie+robota+kumpla, do tego przejazd...to ma być popularyzowanie robotyki? Przecież mają sponsorów, nie powinni zbiednieć przy np. 10zł za team.

A z taką pasją typ dzisiaj o tym opowiadał na seminariach Wobitu na Automie

Ogólnopolskie zawody, a strona tylko i wyłącznie w języku angielskim. Heloł?! Skoro KAŻDY może wziąć udział (tak jest napisane na odwrocie ulotki), to chyba powinni zaznaczyć, że tak naprawdę każdy, kto zna angielski...

Amen

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak sie zastanawiam, w jakim celu macie po lewej stronie wymienionych patronów / sponsorów. Chyba tylko żeby lepiej wypozycjonować stronę, mając linki do popularnych serwisów. Bo sponsoring nawet jeśli jest to kiepski, a przynajmniej nieporównywalnie mały z reklamą jaka im robicie. Wasza sprawa. Mam nadzieje że za te 60 plnów wpisowego zawodnik dostanie jakieś ciepłe jedzonko i coś do picia. Jeśli nie, to bardzo brzydko, z jednej strony ciekawa impreza której organizacja na pewno kosztuje, a z drugiej czy to zawodnicy (studenci i uczniowie w znakomitej większości) mają ją finansować? Od tego są SPONSORZY..

Tyle tytułem przywitania sie z forum 🙂

// No i dlaczego na stronie imprezy organizowanej w Polsce nie ma wersji w rodzimym języku? Czyżby delikatny sygnał ze nie jesteśmy mile widziani ?

Link do komentarza
Share on other sites

Również uważam że płatne zawody to wiocha ale dobra, mi uczniowi pierwszej klasy technikum udało się załatwić kasę na trasy(400zł), nagrody(1600zł), smycze(200zł), i parę innych rzeczy(ok200zł) co razem daje 2400zł.... i jakoś zawody się udały, wszyscy byli zadowoleni itd....

A ta angielska wersja..... no sory robicie to w Polsce, trudno zrobić dwujęzyczną stronkę?

To że ja umiem bardzo dobrze angielski nie oznacza że inni również umieją go tak dobrze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie to też taka mała przesada, no ale cóż, to tylko sprawa organizatorów na co kase wydzą, a pewnie większość trafi do kieszeni...

Edit: nikt nie zauważył, że strona jest dwujęzyczna? jest tam takie: [pl].

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko fajnie ale jak chce wystartowąc to muszę miec przynajmniej 50zł za start i dodatkowe jeszcze koszty typu dojazd zakwaterowanie. Czy to się w ogóle opłaca? Jakie są nagrody? Ile miejsc jest punktowanych?

Link do komentarza
Share on other sites

Polska wersja strony poza kilkoma polskimi zdaniami niczym nie różni się od angielskiej. Ale już jest troszeczkę lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ktoś może chciałby się podzielić swoimi wrażeniami z imprezy oraz podać liczbę uczestników w poszczególnych konkurencjach i zwycięzców. Z góry bardzo dziękuję 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Gość
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.