Skocz do zawartości

Kilka pytań o serwomechanizmy - manipulator


Fotuaba

Pomocna odpowiedź

Witam,
Mam kilka pytań odnośnie:

1. Czym się różni serwo MG 995 od inaczej nazwanego dostepnego w sklepie MG 995 robot standart 180? (Ja różnic nie widze xd)

2. Czy ktoś przerabiał serwo MG 995 na obuosiowe do manipulatora?

3. Jak obustronnie osadzić ramię manipulatora bez przeróbki dodawania osi z drugiej strony serwa?

Z gory dzieki za odpowiedzi, oglądnąłem pare tematów na forum ale proszę jeżeli ktoś ma o jakieś ciekawe zdj, łączenia ramion manipulatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Nie, to my witamy.

Mam kilka pytań odnośnie:

1. Czym się różni serwo MG 995 od inaczej nazwanego dostepnego w sklepie MG 995 robot standart 180? (Ja różnic nie widze xd)

Trudno powiedzieć nie wiedząc o jakim sklepie mówisz. Z tego, co piszesz, różnią się co najmniej nazwą. Jak byś podlinkował do tego sklepu, to może dałoby się powiedzieć więcej.

2. Czy ktoś przerabiał serwo MG 995 na obuosiowe do manipulatora?

Nie.

3. Jak obustronnie osadzić ramię manipulatora bez przeróbki dodawania osi z drugiej strony serwa?

Zamocować je do konstrukcji samego robota, w której serwo jest osadzone, zamiast bezpośrednio do serwa.

Z gory dzieki za odpowiedzi, oglądnąłem pare tematów na forum ale proszę jeżeli ktoś ma o jakieś ciekawe zdj, łączenia ramion manipulatora.

"Objerzałem".

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzilo Ci o takie mocowanie?

Dokladniej chodzi mi o sposob łączenia kolejnych stopni ramienia, może ktos ma jakis ciekawy pomysl?

Tutaj oba serwa o ktorych pisalem

https://botland.com.pl/serwa-typu-standard/817-serwo-tower-pro-mg-995.html

https://botland.com.pl/serwa-typu-standard/4803-serwo-towerpro-mg-995-robot-180-standard.html

uchwyt-do-serw-pantilt-sparkfun.thumb.jpg.b50592c87517f51933fc5f2e6ec13007.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Generalnie takie łożysko w serwie ma bardzo ograniczoną wytrzymałość, szczególnie gdy obciążasz je w poprzek jego osi. Dlatego szczególnie przy większych robotach oś obrotu robi się osobno, jako część konstrukcji robota, a napęd przenosi się czy to popychaczami, czy kołami zębatymi, paskiem, cięgnami, etc.

Link do komentarza
Share on other sites

To jest właśnie największy problem zabudowy napędów w manipulatorach - ich łożyskowanie z napędem. Łożyska w serwach są nawet mniej niż mało wytrzymałe, więc uważaj na to. Dobrym sposobem jest łożyskowanie przy użyciu łożysk ślizgowych (Igus, dostępne też w EBMiA) - wtedy musisz w tych blaszkach ze zdjęcia wywiercić otwory pasowane rozwiertakiem (tak, kup odpowiedni rozwiertak), wsadzić w to łożysko ślizgowe i do ruchomej części przyczepić orczyk.

Ale! Orczyk przyczepiasz najpierw luźno, tj. nie dokręcasz śrub na maksa, jedynie tak żeby się trzymał i żeby mógł się ruszać względem blachy z pewnym małym oporem. Potem przekręcasz serwo do krańcowych pozycji w jedną i w drugą i dopiero dokręcasz. Robisz tak albo z orczykiem albo z montażem serwa - chodzi o to, żeby się samo ustawiło w osi, inaczej będzie się naprężało w niektórych położeniach przez brak osiowania napędu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.