Skocz do zawartości
 • Polecane

  • Kierownica do PC wersja 3
   Dawno mnie tu nie było, praca, studia itp. W końcu znalazłem coś czasu, aby przedstawić projekt już chyba ostatni mojej kierownicy, który wykonałem w ramach pracy inżynierskiej na kierunku Mechatronika. Projekt od wcześniejszych pod względem elektroniki...
    • Lubię!
   • 17 odpowiedzi
  • Licznik do owijarki bel
   Otóż mój znajomy jest rolnikiem i co sianokosy owija bardzo dużo belek (co najmniej trzy cyfry), więc praca zwykle trwa do nocy. Oryginalny licznik (zdjęcie niżej) niestety nie ma podświetlenia, więc od wieczora zaczyna się problem, bo trzeba świecić latarką na licznik...
    • Lubię!
   • 17 odpowiedzi
  • ESP na bateriach - wykorzystanie esp now
   Przeglądając sieć w poszukiwaniu różnych DIY od czasu do czasu można trafić na różne układziki które mają za zadanie odczytać jakiś parametr a następnie przesłać do urządzenia nadrzędnego. Przeważnie te układy są zasilane z akumulatorów zawierają dodatkowe przetwornice i inne podobne rozwiązania.
    • Lubię!
   • 3 odpowiedzi
  • ESPoBOT czyli robot mobilny RC z chwytakiem i kamerą FPV
   Sterowanie oparte o ESP32-wroom 32D. Zacząłem od Arduino, ale z uwagi na problemy z komunikacją dwustronną NRF24L01, przesiadłem się na ESP32. Napędem są 2 silniki 9Vdc z przekładnią 87:1 na podwoziu gąsienicowym z regulacją prześwitu, kontrolowane przez sterownik oparty o układ TB6612...
    • Pomogłeś!
    • Lubię!
   • 16 odpowiedzi
  • MWuinoUNO-Bootloader programmer i Arduino w jednym! - wersja finalna
   W poprzednim artykule przedstawiłem swoją wizję platformy Arduino UNO opartej o procesor ATmega 328 THT. Wizja nie do końca doskonała, choć dla mnie na chwilę obecną wystarczająca. Chciałem teraz, aby to było coś wyróżniającego się na tle klonów tej platformy...
    • Lubię!
   • 0 odpowiedzi
  • Gadająca poziomica z dalmierzem
   Przyznam się, że miałem trudności z napisaniem tego artykułu. Bo gdybym chciał opisać całą historię powstania zarówno urządzenia, jak i niezbędnego oprogramowania wyszłaby z tego całkiem niezła książka. Ograniczę się więc do bardzo skrótowego opisu...
    • Pomogłeś!
    • Lubię!
   • 30 odpowiedzi

Forum o elektronice, Arduino i Raspberry Pi

 1. Elektronika i programowanie

  1. Elektronika

   Od zupełnych podstawy elektroniki, aż po zaawansowane projekty.

   34,8 tys.
   postów
  2. Arduino i ESP

   Dyskusje związane z programowaniem Arduino w tym ESP8266 oraz ESP32. Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego darmowego kursu Arduino.

   18,6 tys.
   postów
  3. Mikrokontrolery

   Dyskusje związane z programowaniem mikrokontrolerów, najczęściej dotyczące AVR, STM32 lub PIC. Z wyłączeniem tematyki Arduino oraz ESP.

   15 tys.
   postów
  4. Raspberry Pi

   Dyskusje o Raspberry Pi - popularnym komputerze jednopłytkowym. Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego kursu Raspberry Pi.

   2,9 tys.
   postów
  5. Inne komputery jednopłytkowe

   Miejsce do dyskusji o komputerach jednopłytkowych innych od Raspberry Pi, np.: Nano Pi, Banana Pi, Beagle Bone, ODROID, ASUS Tinker Board.

   249
   postów
  6. Układy programowalne

   Dyskusje o układach programowalnych (PLD, CPLD, FPGA, PAL, PLD). Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego kursu podstaw FPGA.

   1 tys.
   postów
  7. Programowanie

   Pozostałe tematy związane z programowaniem w kontekście elektroniki np. ogólna algorytmika oraz programowanie PC.

   3,4 tys.
   postów
  8. Zasilanie

   Tematy związane z zasilaniem budowanych urządzeń: akumulatory, zasilacze, panele słoneczne oraz układy zasilania.

   3,6 tys.
   postów
 2. Artykuły, projekty, DIY

  1. Artykuły redakcji (blog)

   Miejsce komentowania artykułów z bloga. Każdy artykuł ma swój temat na komentarze, w którym można zadawać pytania na jego temat.

   13,9 tys.
   postów
  2. Artykuły użytkowników

   Artykuły napisane przez użytkowników forum. Chcesz podzielić się wiedzą z zakresu elektroniki, programowania lub mechaniki? Napisz swój artykuł!

   7 tys.
   postów
  3. Projekty - roboty

   Dział na opisy robotów amatorskich (np.: linefollowery, micromouse, minisumo), które zostały zbudowane przez użytkowników forum.

   6,6 tys.
   postów
  4. Projekty - DIY

   Pochwal się swoim DIY! Mile widziane projekty związane z elektroniką, Arduino, Raspberry Pi, IoT, automatyka domowa itd.

   3,6 tys.
   postów
  5. Projekty - DIY (początkujący)

   Zbudowałeś pierwszy projekt? Nie jest doskonały, ale chcesz się nim pochwalić? Opisz go w tym dziale, chętnie doradzimy co warto poprawić.

   1,3 tys.
   postów
  6. Projekty - w budowie (worklogi)

   Jesteś w trakcie tworzenia nowego projektu? Załóż nowy temat i chwal się postępami - zdjęcia, filmy i opisy mile widziane!

   7,3 tys.
   postów
  7. Wiadomości

   Nowości ze świata robotyki, elektroniki, majsterkowania oraz druku 3D. Codzienna dawka inspiracji dla każdego majsterkowicza.

   5,7 tys.
   postów
 3. Pozostałe

  1. Oprogramowanie CAD

   Wszystko o programach typu CAD używanych do projektowania elektroniki i mechaniki (np.: EAGLE, Fusion 360, Autodesk Inventor, SolidWorks).

   1,1 tys.
   postów
  2. Druk 3D

   Dyskusje o drukarkach i skanerach 3D. Tutaj możesz m.in. pochwalić się wydrukiem lub zadać pytanie na temat technik druku przyrostowego.

   1,3 tys.
   postów
  3. Napędy

   Dyskusje dotyczące napędów używanych w konstrukcjach DIY. Silniki szczotkowe, krokowe oraz BLCD, serwomechanizmy modelarskie itd.

   5,2 tys.
   postów
  4. Mechanika

   Dyskusje na tematy związane z częściami mechanicznymi projektów. Dobieranie materiałów, budowa konstrukcji, omawianie rozwiązań.

   2,3 tys.
   postów
  5. Zawody/Konkursy/Wydarzenia

   Informacje o wydarzeniach związanych z elektroniką, programowaniem, robotyką, majsterkowaniem i drukiem 3D. Aktualna lista wydarzeń »

   5,5 tys.
   postów
  6. Sprzedam/Kupię/Zamienię/Praca

   Dział na ogłoszenia w sprawie kupna, sprzedaży lub zamiany części związanych z majsterkowaniem. Dopuszczalne są też oferty pracy.

   4 tys.
   postów
  7. Inne

   Dyskusje na tematy techniczne, które nie pasowały do innych kategorii.

   6,9 tys.
   postów
 4. Ogólne

  1. Ogłoszenia organizacyjne

   Ogłoszenia dotyczące Forbota. Dział ten nie służy do publikacji ogłoszeń o pracy, kupnie i sprzedaży (takie wpisy można umieszczać w tym dziale).

   1,6 tys.
   postów
  2. Dyskusje o FORBOT.pl

   Wszystkie tematy związane z działalnością forum oraz bloga. Miejsce do zgłaszania uwag oraz propozycji usprawniających serwis.

   2,7 tys.
   postów
  3. Na luzie

   Miejsce na dyskusje nie związane z elektroniką. Wszelkie reklamy, linki oraz SPAM będą natychmiast usuwane.

   6 tys.
   postów
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.