Skocz do zawartości
 • Polecane

  • MAB Robotics i robot kroczący Honey Badger
   Cześć, chcemy przedstawić wam projekt robota kroczącego Honey Badger. Na początek powiemy krótko o tym kim jesteśmy, naszej historii i czym się zajmujemy, następnie przedstawimy naszą najnowszą konstrukcję. Od razu dodamy, że jeśli będziecie mieli jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć...
    • Lubię!
   • 4 odpowiedzi
  • Wirówka laboratoryjna aka. ośmiornica
   To urządzenie jest skrajnie niebezpieczne. Kopiowanie pomysłu wyłącznie na własną odpowiedzialność, ale dla bezpieczeństwa umieść działającą wirówkę w zamkniętym twardym pojemniku, gdyż pęknięcie mechanizmu jest porównywalne do wystrzelenia pocisku z karabinu...
    • Lubię!
   • 6 odpowiedzi
  • Pompa perystaltyczna
   Potrzebowałem pompy perystaltycznej co by ułatwić sobie przelewanie cieczy z dużej do mniejszej butelki (głównie kwasu solnego 35%), bo 1L butelki są cholernie nieporęczne i łatwo coś rozlać, a jestem z tych ludzi, dla których BHP to coś dość istotnego...
    • Lubię!
   • 4 odpowiedzi
  • LEDnode - zegarek w steampunkowym stylu
   Zegarek dostał sporo lajków na steampunkowej grupie na FB, jest też kilku chętnych na układ więc przerzucam go dalej. Poza samym pokazywaniem godziny został wyposażony także w chronograf, oraz czujnik warunków atmosferycznych (Bosch sensortec) - barometr, higrometr i pomiar...
    • Lubię!
   • 13 odpowiedzi
  • Deep Dive - analiza sprzętowa RaspberryPi 3B
   Układy elektroniczne zazwyczaj lepiej działają kiedy są zasilone. Więc aby nasza malina radośnie śmigała, wymaga wejściowego zasilania - w specyfikacji podane jest 5V i 2.5A, czyli o mocy 12.5W. Oczywiście nie zaszkodzi jeśli zastosujemy zasilacz o wyższej wydajności prądowej.
    • Lubię!
   • 2 odpowiedzi
  • Kierownica do PC wersja 3
   Dawno mnie tu nie było, praca, studia itp. W końcu znalazłem coś czasu, aby przedstawić projekt już chyba ostatni mojej kierownicy, który wykonałem w ramach pracy inżynierskiej na kierunku Mechatronika. Projekt od wcześniejszych pod względem elektroniki...
    • Lubię!
   • 22 odpowiedzi

Forum o elektronice, Arduino i Raspberry Pi

 1. Elektronika i programowanie

  1. Elektronika

   Od zupełnych podstawy elektroniki, aż po zaawansowane projekty.

   36 tys.
   postów
  2. Arduino i ESP

   Dyskusje związane z programowaniem Arduino w tym ESP8266 oraz ESP32. Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego darmowego kursu Arduino.

   20,9 tys.
   postów
  3. Mikrokontrolery

   Dyskusje związane z programowaniem mikrokontrolerów, najczęściej dotyczące AVR, STM32 lub PIC. Z wyłączeniem tematyki Arduino oraz ESP.

   15,4 tys.
   postów
  4. Raspberry Pi

   Dyskusje o Raspberry Pi - popularnym komputerze jednopłytkowym. Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego kursu Raspberry Pi.

   3 tys.
   postów
  5. Inne komputery jednopłytkowe

   Miejsce do dyskusji o komputerach jednopłytkowych innych od Raspberry Pi, np.: Nano Pi, Banana Pi, Beagle Bone, ODROID, ASUS Tinker Board.

   251
   postów
  6. Układy programowalne

   Dyskusje o układach programowalnych (PLD, CPLD, FPGA, PAL, PLD). Szczególnie mile widziani są tu czytelnicy naszego kursu podstaw FPGA.

   1,2 tys.
   postów
  7. Programowanie

   Pozostałe tematy związane z programowaniem w kontekście elektroniki np. ogólna algorytmika oraz programowanie PC.

   3,9 tys.
   postów
  8. Zasilanie

   Tematy związane z zasilaniem budowanych urządzeń: akumulatory, zasilacze, panele słoneczne oraz układy zasilania.

   3,7 tys.
   postów
 2. Artykuły, projekty, DIY

  1. Artykuły redakcji (blog)

   Miejsce komentowania artykułów z bloga. Każdy artykuł ma swój temat na komentarze, w którym można zadawać pytania na jego temat.

   14,8 tys.
   postów
  2. Artykuły użytkowników

   Artykuły napisane przez użytkowników forum. Chcesz podzielić się wiedzą z zakresu elektroniki, programowania lub mechaniki? Napisz swój artykuł!

   7,2 tys.
   postów
  3. Projekty - roboty

   Dział na opisy robotów amatorskich (np.: linefollowery, micromouse, minisumo), które zostały zbudowane przez użytkowników forum.

   6,7 tys.
   postów
  4. Projekty - DIY

   Pochwal się swoim DIY! Mile widziane projekty związane z elektroniką, Arduino, Raspberry Pi, IoT, automatyka domowa itd.

   3,8 tys.
   postów
  5. Projekty - DIY (początkujący)

   Zbudowałeś pierwszy projekt? Nie jest doskonały, ale chcesz się nim pochwalić? Opisz go w tym dziale, chętnie doradzimy co warto poprawić.

   1,3 tys.
   postów
  6. Projekty - w budowie (worklogi)

   Jesteś w trakcie tworzenia nowego projektu? Załóż nowy temat i chwal się postępami - zdjęcia, filmy i opisy mile widziane!

   7,6 tys.
   postów
  7. Wiadomości

   Nowości ze świata robotyki, elektroniki, majsterkowania oraz druku 3D. Codzienna dawka inspiracji dla każdego majsterkowicza.

   5,7 tys.
   postów
 3. Pozostałe

  1. Oprogramowanie CAD

   Wszystko o programach typu CAD używanych do projektowania elektroniki i mechaniki (np.: EAGLE, Fusion 360, Autodesk Inventor, SolidWorks).

   1,1 tys.
   postów
  2. Druk 3D

   Dyskusje o drukarkach i skanerach 3D. Tutaj możesz m.in. pochwalić się wydrukiem lub zadać pytanie na temat technik druku przyrostowego.

   1,4 tys.
   postów
  3. Napędy

   Dyskusje dotyczące napędów używanych w konstrukcjach DIY. Silniki szczotkowe, krokowe oraz BLCD, serwomechanizmy modelarskie itd.

   5,2 tys.
   postów
  4. Mechanika

   Dyskusje na tematy związane z częściami mechanicznymi projektów. Dobieranie materiałów, budowa konstrukcji, omawianie rozwiązań.

   2,3 tys.
   postów
  5. Zawody/Konkursy/Wydarzenia

   Informacje o wydarzeniach związanych z elektroniką, programowaniem, robotyką, majsterkowaniem i drukiem 3D. Aktualna lista wydarzeń »

   5,5 tys.
   postów
  6. Sprzedam/Kupię/Zamienię/Praca

   Dział na ogłoszenia w sprawie kupna, sprzedaży lub zamiany części związanych z majsterkowaniem. Dopuszczalne są też oferty pracy.

   4,1 tys.
   postów
  7. Inne

   Dyskusje na tematy techniczne, które nie pasowały do innych kategorii.

   7,1 tys.
   postów
 4. Ogólne

  1. Ogłoszenia organizacyjne

   Ogłoszenia dotyczące Forbota. Dział ten nie służy do publikacji ogłoszeń o pracy, kupnie i sprzedaży (takie wpisy można umieszczać w tym dziale).

   1,6 tys.
   postów
  2. Dyskusje o FORBOT.pl

   Wszystkie tematy związane z działalnością forum oraz bloga. Miejsce do zgłaszania uwag oraz propozycji usprawniających serwis.

   2,7 tys.
   postów
  3. Na luzie

   Miejsce na dyskusje nie związane z elektroniką. Wszelkie reklamy, linki oraz SPAM będą natychmiast usuwane.

   6,4 tys.
   postów
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.