KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kurs micro:bit – #0 – czym jest micro:bit? Dla kogo jest kurs?

Kurs micro:bit – #0 – czym jest micro:bit? Dla kogo jest kurs?

Mały micro:bit to popularna płytka, dzięki której miliony młodych majsterkowiczów rozpoczęło już swoją przygodę z elektroniką i programowaniem.

Nasz kurs micro:bita to seria poradników, dzięki którym dzieci, rodzice i nauczyciele będą mogli się przekonać, że programowanie micro:bita to świetna zabawa (niezależnie od wieku).

Czego nauczysz się z tego kursu?

Przygotowaliśmy serię artykułów, które dokładnie omawiają najważniejsze aspekty korzystania z tej płytki – od wyciągnięcia z pudełka, przez konfigurację środowiska, aż po tworzenie różnych projektów. Kurs łagodnie wprowadzi Cię również w niezbędne podstawy programowania. Ćwiczenia będą realizowane w edytorze graficznym, który pozwala na budowanie programów za pomocą „bloczków”.

Podczas całej „nauki” (a tak naprawdę świetnej zabawy) zbudujesz wiele projektów, takich jak inteligentna lampka, mały odtwarzacz muzyki, czujnik parkowania, alarm do pokoju, magiczny instrument reagujący na gesty i dotyk oraz kolorowe oświetlenie pokoju – a to tylko niektóre projekty! Wszystko za sprawą dodatkowych modułów, które bardzo łatwo podłączymy do micro:bita.

Dla kogo jest ten kurs?

Płytka micro:bit powstała jako platforma do nauki elektroniki i programowania dla dzieci i młodzieży. Projekt ten zyskał globalną popularność i jest z powodzeniem używany przez uczniów w różnym wieku (najczęściej od 10 lat wzwyż). Kurs powstał więc z myślą o dwóch grupach czytelników.

Dla rodziców, nauczycieli i starszego rodzeństwa

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, jesteś rodzicem, dziadkiem lub nauczycielem, to podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń poznasz micro:bita w praktyce, aby później sprawdzić się świetnie w roli trenera programowania dla najmłodszych. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z programowaniem ani elektroniką – wszystko za sprawą intuicyjnego edytora oraz wygodnych modułów:

Dla najmłodszych czytelników

Kurs oczywiście powstał również z myślą o młodszych czytelnikach, którzy poradzą sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie ma tu konkretnych limitów wiekowych – każdy, kto będzie czytał poradniki i wykona kolejne ćwiczenia, poradzi sobie z opanowaniem micro:bita w praktyce.

Spis treści kursu micro:bit

Kurs został podzielony na następujące części, które dostępne są za darmo na naszym blogu:

Sprzęt potrzebny do wykonania ćwiczeń

Do wykonania ćwiczeń opisanych w kursie potrzebne są: micro:bit oraz uniwersalne moduły Grove, które pozwalają na znaczne rozbudowanie możliwości tej płytki. Dzięki oficjalnej współpracy z firmą SeeedStudio przygotowaliśmy polską wersję popularnego zestawu edukacyjnego.

Gotowe zestawy do kursów Forbota

 Komplet elementów  Gwarancja pomocy  Wysyłka w 24h

Moduły do wykonania wszystkich ćwiczeń z kursu micro:bita dostępne są w formie gotowych zestawów! W komplecie m.in.: micro:bit, czujnik gestów i odległości oraz taśma diod RGB.

Zamów w Botland.com.pl »

W sprzedaży dostępny jest kompletny zestaw elementów, który zawiera wszystkie używane w tym kursie moduły Grove, płytkę micro:bit, dodatkowy przewód microUSB oraz akumulatorki. Oprócz tego dostępny jest również zestaw samych modułów Grove - idealny dla osób, które mają już micro:bita.

Kurs w formie książki i e-booka

Od początku naszej działalności skupiamy się na publikacji kursów w formie internetowej. Jest jednak spore grono osób, które preferuje naukę z książek. W związku z tym postanowiliśmy dodatkowo wydać kurs micro:bita w formie książki oraz e-booka.

Nasza książka w większości zawiera dokładnie ten sam materiał, który można znaleźć w kursie online dostępnym na blogu. Jednak na potrzeby książki do każdego rozdziału dodane zostały materiały, które wykraczają poza zakres kursu online. Na jej końcu znajdują się również przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie z e-bookiem.

Dlaczego warto uczyć się z tego kursu?

Od lat publikujemy najpopularniejsze w Polsce kursy podstaw elektroniki oraz Arduino. Nasze materiały pisane są przez pasjonatów, którzy znają opisywane zagadnienia z praktyki i wiedzą, jak zarazić każdego entuzjazmem do elektroniki. Brak tu nudnej teorii! Stawiamy na praktykę, dzięki czemu tysiące osób przekonało się, że nauka programowania może być ciekawym zajęciem.

Dzięki wielkie za kurs. Wiele razy chciałem zacząć przygodę z elektroniką – fascynujący temat. Nigdy jednak nie trafiłem na tak przystępny przewodnik dla totalnie zielonych […]. Autor opinii, użytkownik: gp

Podsumowanie

Gwarantujemy, że kurs ten pozwoli Ci wejść w świat micro:bita niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, rodzicem czy nauczycielem. Swój pierwszy program stworzysz już podczas pierwszej części kursu! Nie musisz się niczego obawiać – nawet jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to zawsze możesz zadać pytanie w komentarzu do danego artykułu. Otrzymasz tam konkretną odpowiedź od autora kursu lub innego kursanta (to duża zaleta dołączenia do osób korzystających z naszych kursów)!

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4.7 / 5. Głosów łącznie: 193

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Autor kursu: Damian Szymański

Nawigacja kursu

kurs, kursmicrobit, micro:bit, programowanie

Trwa ładowanie komentarzy...