KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #33

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #33

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu m.in. wirówka laboratoryjna, stacja pogodowa na bazie ESP z wyświetlaczem e-papierowym, robot kroczący oraz MacintoshPi.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym darmowym kursem elektroniki.

Wirówka laboratoryjna aka. ośmiornica

Wirówka laboratoryjna aka. ośmiornica

To urządzenie jest skrajnie niebezpieczne. Kopiowanie pomysłu wyłącznie na własną odpowiedzialność, ale dla bezpieczeństwa umieść działającą wirówkę w zamkniętym twardym pojemniku, gdyż pęknięcie mechanizmu jest porównywalne do wystrzelenia pocisku z karabinu... Czytaj dalej »


Generator impulsów wysokiego napięcia

Generator impulsów wysokiego napięcia

Urządzenie generuje impulsy wysokiego napięcia. Było pierwotnym projektem, który zainspirował mnie do nauki elektroniki i wreszcie miałem okazję się nim zająć. Jest to tańsza alternatywa dla AVT-738 o znacznie większych możliwościach. UWAGA: AUTOR NIE ODPOWIADA ZA... Czytaj dalej »


MAB Robotics i robot kroczący Honey Badger

MAB Robotics i robot kroczący Honey Badger

Chcemy przedstawić wam projekt robota kroczącego Honey Badger. Na początek powiemy krótko o tym kim jesteśmy, naszej historii i czym się zajmujemy, następnie przedstawimy naszą najnowszą konstrukcję. Od razu dodamy, że jeśli będziecie mieli jakieś pytania to śmiało zadawajcie je w komentarzach - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć... Czytaj dalej »


Monitoring kotła grzewczego via WiFi / CAN

Monitoring kotła grzewczego via WiFi / CAN

Swoją przygodę z PCB zacząłem od monitora starego kotła a potem mostu WiFi na 433 MHz, który jest opisany w innym temacie na forum. Potem był licznik energii, którego akurat na forum nie wrzucałem. Tym razem chciałbym pochwalić się innym projektem, który wyewoluował z... Czytaj dalej »


MacintoshPi - Mac OS, Commodore dla Raspberry Pi

MacintoshPi - Mac OS, Commodore dla Raspberry Pi

MacintoshPi to mój mały projekt pozwalający na uruchomienie pełnoekranowych systemów Apple: Mac OS 7, Mac OS 8 i Mac OS 9 z dźwiękiem, aktywnym połączeniem internetowym i emulacją modemu pod Raspberry Pi OS Lite. Wszystko bez menadżera X.org, a wyłącznie za pomocą... Czytaj dalej »


LEDnode - zegarek w steampunkowym stylu

LEDnode - zegarek w steampunkowym stylu

Zegarek dostał sporo lajków na steampunkowej grupie na FB, jest też kilku chętnych na układ więc przerzucam go dalej. Poza samym pokazywaniem godziny został wyposażony także w chronograf, oraz czujnik warunków atmosferycznych(Bosch sensortec)- barometr, higrometr... Czytaj dalej »


Gadająca metrówka (nie tylko dla niewidomych)

Gadająca metrówka (nie tylko dla niewidomych)

Zaczęło się od tego, że pewna osoba zapytała mnie, czy byłbym w stanie zrobić coś w rodzaju metrówki. Początkowa odpowiedź miała brzmieć nie, ale postanowiłem trochę pogłówkować. Oczywiście jakieś specjalizowane czujniki nie wchodziły w grę - urządzenie miało być zmontowane z tego, co można kupić od ręki bez czekania pół roku na transport... Czytaj dalej »


Jeszcze jedna stacja pogodowa - ESP32

Jeszcze jedna stacja pogodowa - ESP32

Cały projekt jest wzorowany na schemacie ze strony instructables. Urządzenie zbudowano z eps32 Wemos Lolin 32, żyroskopu MPU6050, odbiornika RF RX-B6, czujnika temperatury DHT22 oraz dwóch wyświetlaczy ePapier 4.2 cala oraz 2.9 cala, czarno-białych. Do sprawdzania stopnia... Czytaj dalej »


Skrzynka do uprawy roślin z Nextion Arduino i ESP

Skrzynka do uprawy roślin z Nextion Arduino i ESP

Witam chciałbym się pochwalić moim growboxem (gwowbox-częściowo lub całkowicie zamknięty system do uprawy roślin). Na samym początku małe wyjaśnienie, projekt powstał ponad rok temu, plony już dawno zebrane. Skrzynia stoi i się kurzy więc trzeba się jej pozbyć. Zaczynając projekt moim jedynym doświadczeniem z... Czytaj dalej »


uCurrent nanoAmperomierz

uCurrent nanoAmperomierz

Ddostałem propozycję wykonania uCurrent, urządzenie które mierzy prąd bez naruszania warunków pracy obwodu mierzonego. Wskazano także wzorcowe wykonanie tego urządzenia przez autora Dave Jones, autora blogu EEVBlog. Jest to zrealizowane poprzez pomiar spadku... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, forbotdiy, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...