KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #11

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #11

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów gier, druku 3D i robotów. Do tego ankieta, w której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Autorzy poniższych projektów otrzymają rabat na kolejne zakupy w sklepie Botland. Oprócz tego, dzięki poniższej ankiecie wybierzemy wspólnie najlepszy projekt, którego autor otrzyma dodatkowy upominek w postaci zestawu gadżetów Forbota (szczegóły w opisie akcji rabatowej).

Robot LineFollower Spark

Robot LineFollower Spark

Cześć, od kiedy opisałem swojego robota Pika na forum, minęło już troszkę. W tym czasie zdążyło powstać kilka kolejnych konstrukcji, zarówno bez turbiny jak i z turbiną. W tym poście chciałbym przybliżyć Wam moją najnowszą konstrukcję - robota klasy Linefollower Turbo o nazwie Spark... Czytaj dalej »


Konsola PONG

Konsola PONG

Jakiś czas temu na portalu z ogłoszeniami natknąłem się na ofertę sprzedaży zabytkowego układu scalonego AY-3-8500. Jest to dość specyficzny element, wykorzystywany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych do budowy konsol do gier pierwszej generacji... Czytaj dalej »


Moduł z wyjściem audio do Raspberry Pi

Moduł z wyjściem audio do Raspberry Pi

Tym razem opisywany projekt to drobiazg, częściowo o charakterze eksperymentalnym. Pomimo wszystkich swoich zalet, płytka Raspberry Pi Zero posiada jedną wadę - brak standardowego, analogowego wyjścia audio. O ile kompozytowy sygnał wideo jest ciągle dostępny na pinach (które rzecz jasna trzeba sobie wlutować)... Czytaj dalej »


Robot z klocków LEGO

Robot z klocków LEGO

Skończyłem budowę mojego pierwszego robota. Jest to też mój pierwszy większy projekt, więc proszę o wyrozumiałość, komentarze, porady mile widziane. Z racji tego, że posiadam jeszcze dwa komplety lego, postanowiłem je wykorzystać do budowy pojazdu... Czytaj dalej »


Automat do gier z RPi + głośniki i schładzarka do napojów

Automat do gier z RPi + głośniki i schładzarka do napojów

To mój pierwszy temat na tym forum, Więc przy okazji witam wszystkich. Pokaże wam dzisiaj bardzo prosty sposób wykorzystania Raspberry Pi jako konsoli do gier, ja osobiście dzięki temu projektowi zacząłem interesować się elektroniką. O ile sama elektronika... Czytaj dalej »


Robot wyścigowy – Spektral

Robot wyścigowy – Spektral

Witam chciałem opisać wam mój szybki i drobny projekt. Spektral - tak został nazwany mały robot do wyścigów na kategorię deathrace. 100x100x80mm oraz 300gr to ograniczenia które narzucił w tej kategorii organizator Robomaticonu 2019. Robot był składany dosłownie... Czytaj dalej »


Własna frezarka PCB

Własna frezarka PCB

Witam, od kiedy kupiłem swoje arduino (było to ze trzy lata temu) to chciałem zbudować frezerkę do płytek pcb. Obejrzałem w Internecie wiele projektów i w końcu postanowiłem zbudować swoją własną frezarkę :). Pochłonęła ona dużo pieniędzy i jeszcze więcej czasu... Czytaj dalej »


Odkurzacz Bluetooth

Odkurzacz Bluetooth

Witam, jest to mój pierwszy projekt, na którym uczyłem się nieco programowania ... a że w piwnicy leżał mi popsuty odkurzacz to postanowiłem go ożywić po swojemu. Odkurzacz który notabene dostałem jako gratis działał dosłownie 10 minut po czym nie dawał oznak życia... Czytaj dalej »


OctoMon - czyli gadający monitor do drukarki 3D

OctoMon - czyli gadający monitor do drukarki 3D

O czymś podobnym myślałem praktycznie od chwili kupna drukarki. I pewnie dalej bym myślał, gdyby nie projekt na Majsterkowie, opisujący podobną (prostszą) konstrukcję. A i tak przymierzałem się do tego jak pies do jeża, zawsze cos mi przeszkadzało... Czytaj dalej »


BPJ1 – Robot Bluetooth

BPJ1 – Robot Bluetooth

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić mojego właściwie drugiego robota, wcześniej był światłolub, ale stwierdziłem, że chciałbym coś czym mógłbym wygodnie sterować używając np telefonu. Nazwa robota oznacza... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze?

 • Własna frezarka PCB 28%, 26 głosów
  26 głosów 28%
  26 głosów - 28%
 • Automat do gier z Raspberry Pi 24%, 22 głosów
  22 głosów 24%
  22 głosów - 24%
 • Odkurzacz Bluetooth 11%, 10 głosów
  10 głosów 11%
  10 głosów - 11%
 • OctoMon - czyli gadający monitor do drukarki 3D 8%, 7 głosów
  7 głosów 8%
  7 głosów - 8%
 • Robot LineFollower Spark 8%, 7 głosów
  7 głosów 8%
  7 głosów - 8%
 • Moduł z wyjściem audio do Raspberry Pi 5%, 5 głosów
  5 głosów 5%
  5 głosów - 5%
 • BPJ1 – Robot Bluetooth 5%, 5 głosów
  5 głosów 5%
  5 głosów - 5%
 • Robot z klocków LEGO 4%, 4 głosów
  4 głosów 4%
  4 głosów - 4%
 • Robot wyścigowy – Spektral 3%, 3 głosów
  3 głosów 3%
  3 głosów - 3%
 • Konsola PONG 3%, 3 głosów
  3 głosów 3%
  3 głosów - 3%
Liczba głosów: 92
Liczba głosujących: 73
24 marca 2019 - 31 marca 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #3
Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #3

Pora na kolejne zestawienie z popularnej serii na temat inspirujących DIY, które można zbudować dzięki wykorzystaniu Arduino. Tym razem... Czytaj dalej »

diy, forbotdiy, projekty, raspberrypi, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...