Z każdym dniem zdecydowanie rośnie liczba fanów nowego komputera jednopłytkowego, który pojawił się niedawno na Kickstarterze.
LattePanda łączy w sobie moc 4-rdzeniowego procesora Intel Atom z popularną ATmegą32. Tak przygotowany moduł jest idealną platformą dla fanów płytek typu Raspberry Pi i Arduino!
Moduły LattePanda będą produkowane w dwóch wariantach. W zależności od wersji otrzymamy płytkę z 2 GB RAMu i 32 GB pamięci RMMC lub 4 GB RAMu i 64GB eMMC w przypadku modułu nazwanego Lattepanda Enhanced.
Poza powyższymi różnicami moduły będą identyczne. Na ich pokładzie znajdziemy:
Procesor Intel Atom x5-28300 1,44 GHz,
Mikrokontroler ATmega32,
złącze HDMI,
złącze audio 3.5 mm,
Ethernet,
moduł Wi-Fi,
moduł Bluetooth 4.0,
USB - 1x port USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x micro USB do zasilania (5V),
wyprowadzone porty GPIO, złącza na 7 modułów firmy DFRobot,
interfejs do podłączenia wyświetlacza oraz panelu dotykowego,
gniazdo kart pamięci microSD.
Producenci chwalą się, że sami są makerami, tak jak prawdopodobni odbiorcy ich produktu. Płytki dostarczane będą z zainstalowanym systemem Windows 10. Jak deklarują producenci moduły LattePanda mają wystarczającą moc obliczeniową, aby pozwolić na prace z pakietem Office.
LattePanda o wymiarach 88x70 mm zapowiada się na pierwszą tak ciekawą konstrukcję dla osób, które zainteresowane są majsterkowaniem na platformach z pełną wersją Windowsa. Najtańsza wersja płytki dostępna jest w przedsprzedaży za 68$. Więcej informacji na temat tego modułu znaleźć można na Kickstarterze. W chwili pisania tej wiadomości projekt zebrał już 2 razy więcej środków od wymaganych do realizacji projektu.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...