KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Arduino PICO – czy Arduino może być jeszcze mniejsze?

Arduino PICO – czy Arduino może być jeszcze mniejsze?

Czy potrzebowaliście kiedyś bardzo małego układu programowalnego? Gdy płytki z rodziny Arduino są za duże warto pokusić się o budowę własnego układu bezpośrednio na AVR.

Jednak dla niektórych może to być zbyt trudne. Z myślą o tych osobach powstało Arduino PICO, którego kampania ruszyła na Kickstarterze!

Zdarza się, że do realizacji projektu potrzebny jest miniaturowy i prosty w użyciu sterownik. Zamiast stosować dużą płytę Arduino UNO można pokusić się o coś mniejszego. Właśnie taki cel przyświecał autorom Arduino PICO prawie najmniejszego układu kompatybilnego z Arduino. Dla czego prawie? Wcześniej pisaliśmy o płytce BeanDuino mierzącej zaledwie 20x11mm!

Arduino PICO mierzy 15x15 mm (powierzchnia płytki jest większa o 5 mm2 od wspomnianego BeanDuino). Opisywany układ zawiera jednak więcej peryferiów i wydajniejszy mikrokontroler Atmega32-U4 posiadający interface USB 2.0 HID.

Wyprowadzenia Arduino PICO.

Wyprowadzenia Arduino PICO.

Jak Arduino PICO wygląda na tle innych płytek kompatybilnych ze standardem Arduino? Z pewnością dużym plusem jest gniazdo micro USB. Ułatwiające programowanie, gdyż prawie każdy posiadacz smartphona ma też odpowiedni kabel, a standardy mini USB, czy USB typu B są ostatnio spotykane coraz rzadziej.

Porównanie Arduino PICO, Micro, Pro Mini.

Porównanie Arduino PICO, Micro, Pro Mini.

Arduino PICO jest kompatybilne z płytkami stykowymi, dzięki czemu można łatwo przetestować układ bez potrzeby lutowania elementów. Wystarczy umieścić Arduino na płytce stykowej, podłączyć USB i wgrać zapisany program przy pomocy Arduino IDE!

Szybki i prosty układ z Arduino PICO.

Szybki i prosty układ z Arduino PICO.

Wydawać się może, że tak niewielka płytka będzie też stosunkowo tania. Pierwsza wersja dostępna jest za 14$. Jest to dość dużo jak na płytkę z mikrokontrolerem, z którego ponad 20 peryferiów jest nieodstępnych... A jakie jest Wasze zdanie? Macie pomysł, gdzie przyda się taka wersja Arduino? Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie kampanii.

Źródło: [1]

arduino, miniaturowe, pico

Trwa ładowanie komentarzy...