W 2017 roku pierwszy raz zawody RobotChallenge zostały rozegrane w Pekinie. W wydarzeniu wzięło udział dokładnie 1976 zawodników, których roboty rywalizowały w 15 kategoriach. W Chinach najpopularniejsze okazały się konkurencje dla konstruktorów robotów z LEGO. Oczywiście wszystko za sprawą licznych reprezentacji młodzieży z lokalnych szkół. Dzięki temu na zawodach pojawiła się imponująca liczba robotów zbudowanych z klocków:
LEGO Sumo - 428 robotów,
LEGO Line Follower - 233 roboty,
LEGO Bowling - 162 roboty.
Wśród konkurencji, które nie bazują na klockach LEGO najpopularniejsze były następujące dyscypliny:
LineFollower - 65 robotów,
Freestyle - 65 robotów,
Puck Collect - 54 roboty,
Mini Sumo - 51 robotów.
W ostatecznej klasyfikacji medalowej RobotChallenge 2017 Polska zajęła 3 miejsce. Na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci Meksyku, a na trzecim gospodarze.
Relacja z RobotChallenge 2017:
RobotChallenge 2018
Chińscy organizatorzy nowej odsłony RobotChallenge mają bardzo ambitne plany i chcą, aby z każdym rokiem ich wydarzenie było jeszcze ciekawsze. Dlatego w tym roku przygotowano jeszcze więcej konkurencji. Nowością będą odmiany Mega Sumo i Air Race, które pozwalają na zdalne sterowanie konstrukcji. Szczegóły tych dyscyplin zostaną udostępnione już niedługo.
Aktualna lista konkurencji jest więc naprawdę imponująca:
Mega Sumo, Mega Sumo RC, Minisumo, Microsumo, Nanosumo, Humanoid Sumo, LEGO Sumo,
LineFollower, LineFollower LEGO, LineFollower z przeszkodami,
Tegoroczna edycja RobotChallenge potrwa od 10 do 12 sierpnia. Tym razem zawody odbędą się na terenie kampusu University of Science and Technology Beijing, konkretnie w arenie olimpijskiej, która została wybudowana na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2008 roku.
Obiekt ma aż 24662 m2 powierzchni oraz 8000 miejsc siedzących.
Rejestracja na zawody ruszyły już niedługo, bo 20 kwietnia. Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkurencji znaleźć można na stronie wydarzenia. Mamy stały kontakt z organizatorami, więc na pewno wszystkie ważne aktualizacje będą pojawiały się również na naszym blogu.
Rok temu całkiem sporo czytelników Forbota wybrało się na zawody do Pekinu. Czekamy na Wasze komentarze! Było warto? Wybieracie się w tym roku?
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...