Skocz do zawartości

Kurs FPGA - #4 - pierwszy projekt, przykład VHDL


Komentator

Pomocna odpowiedź

niestety dalej mam ten sam błąd, reinstalacja programu też nie pomogła...

zainstalowałem u brata na komputerze i działa jak powinno, żadnych błędów i po wgraniu programu na płytkę diody migają 🙂

jaki mogę mieć problem z moim komputerem, jeżeli zainstalowane tak samo u brata działa, a u mnie nie?

Link do komentarza
Share on other sites

Kolumbryna22, ciężko będzie to zdiagnozować. Może coś się "gryzie" z innym programem? Tak jak mówię, u mnie był ten sam problem z Twoim projektem, ale ponowne dodanie pliku ucf rozwiązało problem. Wychodzi na to, że gdzieś tam pojawia się po drodze problem. Może spróbuj stworzyć dla testu nowy projekt w innej lokalizacji na dysku np.: w C:\Projekt?

Co się dzieje, jak skopiujesz poprawny projekt z komputera brata i uruchomisz go u siebie?

Link do komentarza
Share on other sites

udało mi się naprawić błąd i wszystko działa jak należy 🙂

rozwiązanie znalazłem na stronie:

https://forums.xilinx.com/t5/Synthesis/Process-quot-Synthesize-XST-quot-Failed-absolute-newbie-question/td-p/94612

jakby link nie działał wklejam rozwiązanie problemu dla innych potrzebujących 😉

This is solution for win8, win8.1 and win10

Fixing Project Navigator, iMPACT and License Manager problems:

1. Open the following directory: C:\Xilinx\14.7\ISE_DS\ISE\lib\nt64

2. Find and rename libPortability.dll to libPortability.dll.orig

3. Make a copy of libPortabilityNOSH.dll (copy and paste it to the same directory) and rename it libPortability.dll

4. Copy libPortabilityNOSH.dll again, but this time navigate to C:\Xilinx\14.7\ISE_DS\common\lib\nt64 and paste it there

5. In C:\Xilinx\14.7\ISE_DS\common\lib\nt64 find and rename libPortability.dll to libPortability.dll.orig

6. Rename libPortabilityNOSH.dll to libPortability.dll

Treker - dzięki za poświęcony czas przy szukaniu rozwiązania 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To tak, u mnie nie mogę zakładać projektu na dysku C, otrzymuję taki komunikat:

W przypadku dodawania gotowego pliku .ucf środowisko się zamyka.

Nie jest to dla mnie problemem (pisząc samemu więcej się nauczę) taka mała uwaga.

Filmiki z działania:

(Po włączeniu napisów w filmie wyświetlane są wartości LICZNIK_LIMIT przy jakiej działa program)

W mojej opinii bardzo ciekawy i przydatny kurs czekam na dalsze odcinki. Nauka nowego języku zawsze popłaca, chociaż VHDL jest trochę skomplikowany na pierwszy rzut oka w stosunku na przykład do języka C.

Link do komentarza
Share on other sites

quandziadek, dzięki za informację - ciężko powiedzieć, co jest przyczyną. My sprawdziliśmy jeszcze raz cały proces na 3 różnych komputerach używanych normalnie do pracy i nigdzie takiego problemu nie mieliśmy... No nic, nie ma co się martwic na zapas, będziemy wspólnie rozwiązywać problemy 😉

StaryAnoda, witam na forum 🙂 Czy kwestia dysku nie jest związana z uprawnieniami Twojego użytkownika? Problem zamykania środowiska przy dodawaniu ucf'a też raz mi się przydarzył, ale po resecie komputera nigdy nie wrócił. VHDL jest faktycznie trochę bardzie skomplikowany (ciężko zacząć) - stąd właśnie pomysł na kurs, który powinien pomóc hobbystom i studentom 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie nie wiem jak to sprawdzić, próbowałem tworzyć projekt na dwóch różnych maszynach. Z Windows 10 i Windows 8.1. Za rok właśnie będę miał zajęcia pod tytułem Systemy Wbudowane w Technologii CMOS a tam będzie właśnie FPGA i VHDL, więc myślę, że to będzie dobry start. A i pytanie czy będzie dzisiaj premiera kolejnego odcinka kursu ? 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, lecz na moim devboardzie diody mrugają tak jak powinny, jednak dodatkowo są zapalone wszystkie segmenty 3 wyświetlaczy siedmiosegmentowych (lewy dolny róg). Z czego to może wynikać? Jeśli z przypisania pinów, to nie robiłem tego samodzielnie - wgrałem plik gotowy z poradnika. Dodam tylko, że mam wersję devboardu z pomarańczową soldermaską (ale wydaje mi się, że model ten sam, bo kupowałem przez sklep z linku, który był wskazany w poradniku) 🙂

 

EDIT: Zauważyłem dopiero teraz, że pan na filmiku kilka postów wcześniej miał chyba tak samo z tymi wyświetlaczami. Chciałbym mimo to dowiedzieć się, z czego to wynikaXD

Edytowano przez Krzysiek321
Link do komentarza
Share on other sites

@Krzysiek321, piny, z których się nie korzysta też mają jakiś określony stan - tutaj widocznie dopasowało się tak, że stan na wyjściu nieskonfigurowanego układu uruchamia wszystkie diody w wyświetlaczach - to nic złego. Gdybyś odwrócił stan wyprowadzeń to wyświetlacze byłyby wyłączone 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.