Skocz do zawartości
Komentator

Kurs Arduino II - #10 - podsumowanie kursu

Pomocna odpowiedź

@wisniajacek witam na forum i dziękuję za sugestię 🙂 Zapisuję temat, ale nie ukrywam, że to temat, który jest dość odległy od naszych planów. Ciężko tego typu projekty wpleść np. w kurs Arduino, bo to są już dość specyficzne układy, które sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach.

• Lubię! 1

Witam, ciekawym tematem była by łączność Wifi, jakieś nowe Arduino z Wifi (ESP8266).

Cześć Treker , wpadłem na pomysł że w 3 części kursu (o ile ona powstanie) mógłbyś zrobić coś o matrycach LED 8x8 ze sterownikiem max7219. 

(edytowany)

Witaj Treker,

Kursy świetne. Czytałem "na sucho", bo nie mogę teraz zamówić zestawów, ale na bank przerobię je jeszcze z zestawami i pewnie z chrześniakami (11 lat). Największą zaletą kursów jest ich prostota i sposób wyjaśnienia materii. To powoduje, że jak, w moim przypadku chce się więcej. Innymi słowy Twoje kursy są inspirujące. Trafiłem na stronę szukając informacji nt programowania dronów. A w szczególności dronów zadaniowych, nie wyścigowych. Kursy mi się spodobały więc przerobiłem wszystkie 🙂

Jeżeli szukasz pomysłów, jak i co zrobić w następnych kursach to z mojej perspektywy proponowałbym: 1) współpracę Arduino z innymi mikrokontrolerami czy nawet z kilkoma Arduino w projektach złożonych (niekoniecznie od razu realizować je w praktyce, bo można symulować w jakimś symulatorze); 2) w jaki sposób zwiększyć ilość portów (pinów) jeżeli mamy projekt bardziej złożony.

Kiedy będzie następny kurs?

Pozdrowienia

Edytowano przez Treker
Literówka
  • Lubię! 1

@julekz witam na forum i bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂

Cieszę się, że kursy są pomocne - zachęcam do wykonywania ćwiczeń w praktyce! Dzięki za sugestie, zapisałem 🙂

12 godzin temu, julekz napisał:

Kiedy będzie następny kurs?

Niedawno ruszył nowy kurs, który dotyczy micro:bita - Kurs micro:bit – #0 – wstęp, spis treści