Skocz do zawartości

StM32 stm32f103c8t6 SPI i RFM69HW


elektryczny22

Pomocna odpowiedź

Na początek wypadałoby się nauczyć co to jest SPI i jak działa -- jeśli jeszcze tego nie wiesz (wybacz, że zaczynam od samego dna, ale nie napisałeś jakie masz doświadczenie). Artykuł na wikipedii jest dobrym początkiem.

Następnie należy przeczytać notę katalogową do części, która cię interesuje. RFM69 jest akurat dość złożonym modułem i wymaga trochę pracy, żeby się dać uruchomić. Być może łatwiej by ci było zacząć od jakiejś innej części używającej protokołu SPI, na przykład jakiejś pamięci flash -- są tanie i dość łatwe do obsłużenia.

Następnie przydałoby się przeczytać dokumentację od HAL-a dotyczącą SPI. Jest do tego oficjalna dokumentacja, ale jest też na Frobocie kurs: https://forbot.pl/blog/artykuly/programowanie/kurs-stm32-9-spi-w-praktyce-ekspander-io-id8466

Dalej to już z górki. Piszesz najpierw prosty kod, który tylko czytaj jakiś rejestr, którego wartość znasz i patrzysz, czy wszystko się zgadza. Jak nie, to podłączasz analizator logiczny i patrzysz co jest w transmisji nie tak i poprawiasz. Dalej, robisz zapis do jakiegoś rejestru i sprawdzasz, czy przy odczycie dostałeś to samo. No a dalej to już robisz całą bibliotekę do gadania z tym czujnikiem.

A jak ci się nie chce tego wszystkiego robić, to po prostu bierzesz gotową bibliotekę, taką jak tu: https://github.com/ahessling/RFM69-STM32

Link do komentarza
Share on other sites

Dzieki za wyjaśnienia. Wolał bym zdecydowania użyć biblioteki. Pytanie jak programuje w System Workbench for STM32 (C Project) czy da się użyć tej RFM69-STM32 biblioteki napisanej w C++ ? Proszę napisz mi jak mogę dostosować to środowisko do tej właśnie biblioteki.

[ Dodano: 16-04-2017, 08:53 ]

Ta jest nowsza i chyba bardziej obszerna https://github.com/LowPowerLab/RFM69 ale też w C++

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.