Skocz do zawartości

Beagle Bone Black + Python + pytanie laika


tomek242

Pomocna odpowiedź

Już piszę - chciałem wyprowadzić zasterować sygnałami PWM podwozie, które opisałem powyżej.

Do sterowania chciałem używać tego sterownika nie mam zamiaru łączyć PWM z silnikami 🙂Sterownik

Do podłączenia enkoderów z podwozia chcę użyć pinów Encoder Input dla każdego z kanałów. Na płytce sterownika są też wyprowadzenia dla silników "+" i "-" - cztery silniki, cztery kanały.

Konkretnie - na razie chodzi mi tylko o podłączenie wszystkiego i sprawdzenie połączenia (kontroler - sterownik - silniki) sprawdzenia chcę dokonać tym przykładowym kodem programu o który pytałem na samym początku.

No i to ma sens teraz w sumie ?

Masz sterowanie niskoprądowe PWM z kontrolera, zasilanie silników DC z monitorowaniem prądu oraz sterowanie kierunkiem obrotu ?

Konkludując: PWM z kontrolera = 100% - pełna prędkość, PWM = 0 stop. Zmiana kierunku obrotu jest jak sądzę realizowana poprzez zmianę polaryzacji napięcia zasilania silnika po uprzednim ustawieniu pinu direction. Wyjścia QEM z silnika (mające możliwosc liczenia kroków w górę lub w dół) podłączone do sterownika jezt automatycznie przekształcone w przebieg prostokątny - taki swego rodzaju impuls generatora kroków silnika (ale bez określenia kierunku obrotu - do tego trzeba uwzględnić stan pinu direction). No i teraz stała się jasność ?

EDIT:PS: Przyszłą mi na myśl jeszcze taka mała uwaga: jeśli masz założone gumowe gąsiennice na koła, to pamiętaj o wspólnym ustawieniu pinu direction dla obydwu silników po każdej stronie 😃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Masz sterowanie niskoprądowe PWM z kontrolera, zasilanie silników DC z monitorowaniem prądu oraz sterowanie kierunkiem obrotu ?

Konkludując: PWM z kontrolera = 100% - pełna prędkość, PWM = 0 stop. Zmiana kierunku obrotu jest jak sądzę realizowana poprzez zmianę polaryzacji napięcia zasilania silnika po uprzednim ustawieniu pinu direction. Wyjścia QEM z silnika (mające możliwość liczenia kroków w górę lub w dół) podłączone do sterownika jest automatycznie przekształcone w przebieg prostokątny - taki swego rodzaju impuls generatora kroków silnika (ale bez określenia kierunku obrotu - do tego trzeba uwzględnić stan pinu direction). No i teraz stała się jasność.

EDIT:PS: Przyszłą mi na myśl jeszcze taka mała uwaga: jeśli masz założone gumowe gąsiennice na koła, to pamiętaj o wspólnym ustawieniu pinu direction dla obydwu silników po każdej stronie 😃

Pamiętam o tym wspólnym ustawieniu pinu direction.

Ta instrukcja mam nadzieję rozwiała wszystkie wątpliwości. Napisałem króciutki fragment kodu i myślałem, że to wystarczy a tu się z tego zrobił całkiem dłuugi wątek.🙂

W moim projekcie chcę podłączyć piny z mojego komputerka Beagle w sposób następujący:

PWM 14, 16 - header P9

PWM 13,19 - header P8 - (tak to beagleboard fabrycznie oznacza)

oraz piny

GPIO_115, GPIO_117 - header P9 - jako Direct (DIR)

GPIO_27, GPIO_47 - header P8 - jako Direct (DIR) header

do pinów tego kontrolera, który podałem powyżej.

Nie mam niestety jeszcze zdjęć ale jak je wykonam to zaprezentuję Kolegom. 🙂

Czy coś z tego wyjdzie nie wiem - na razie chcę po to po prostu uruchomić - sprawdzić koncepcję.

[ Dodano: 26-04-2017, 19:48 ]

Być może nikomu się to nie przyda ale tak jak napisałem dołączam zdjęcia jak mam zamiar to podłączyć:

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.