Skocz do zawartości

Żółwik


wormux29

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Wzorowa konstrukcja, tak powinien wyglądać każdy robot na tym forum. Widać, że od początku do końca wiedziałeś co robisz i wszystko co sobie zaplanowałeś zrealizowałeś w 100%, bardzo mi się podoba pomimo tego, że nie jeździ zbyt szybko.

Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie robot bardzo estetyczny.

Skoro używasz 4 czujników mógłbyś dać trochę lepszy algorytm, bo teraz robot jedzie mało płynnie, ale poza tym - świetny robocik.

Łap piwko.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładna konstrukcja i wykonanie. Też stawiam piwo 😃

Wiem że to zły temat ale mam pytanie : czym Wy robicie dziury na te wszystkie elementy? Normalnym wiertłem? Jak tak to jaka średnica?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo ładna konstrukcja i wykonanie. Też stawiam piwo 😃

Wiem że to zły temat ale mam pytanie : czym Wy robicie dziury na te wszystkie elementy? Normalnym wiertłem? Jak tak to jaka średnica?

Osobiscie używam Dremla z wiertłami 0,5mm, 0,8mm 1mm, 1,2mm, 1,5mm.

Bardzo estetyczna i solidna konstrukcja. Piwo dla ciebie 😃 Dla czego użyłeś dwóch LM324 ( pytam z ciekawości )?

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładna konstrukcja i wykonanie. Też stawiam piwo 😃

Wiem że to zły temat ale mam pytanie : czym Wy robicie dziury na te wszystkie elementy? Normalnym wiertłem? Jak tak to jaka średnica?

Ja osobiście polecam miniwertarkę, dostaniesz w np. Leroy Merlin ze stojakiem, giętkim przedłużeniem osi wirnika oraz zestawem wierteł i frezów. Można też zamocować tarczę i bez problemów ciąć plastik, metal czy właśnie laminat. Koszt - ok. 80 zł.

Orientacyjnie tak to mniej więcej wygląda:

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Od siebie dodam jeszcze tylko, że należy uważać na takie zestawy. Kupiłem coś podobnego i mi się to "coś" zepsuło po 30min nie ciągłego szlifowania. Od tamtej pory używam dremela - wydatek spory, ale warto.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wormux29 bardzo estetycznie wykonana płytka, wszystko na swoim miejscu.

Mam pytanie odnośnie zasilania, wiesz może ile prądu pobierają Twoje serwa i na jak długo wystarcza Ci pakiet?

Link do komentarza
Share on other sites

Super wykonany robot tylko szkoda że nie zastosowałeś zamiast serw jakiś silników z przekładniami - robot na pewno byłby szybszy, ale jak na pierwszego robota i tak jest super. Oby tak dalej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z tymi serwomechanizmami można by zaryzykować podpięcie ich bezpośrednio pod pakiet tzn 7,4V.

Same serwa wytrzymują 6V - ale to jest raczej ograniczenie elektroniki, a nie mechaniki.

Trzeba tez pamiętać o spadku napięcia na użytym mostku, który w tym układzie wynosi o ile dobrze pamiętam 1,2V i pozwala raczej bezpiecznie podpięcie zasilania dla serw do 7,4V.

Pozdrawiam i gratuluje udanej konstrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tymi serwomechanizmami można by zaryzykować podpięcie ich bezpośrednio pod pakiet tzn 7,4V.

Same serwa wytrzymują 6V - ale to jest raczej ograniczenie elektroniki, a nie mechaniki.

Trzeba tez pamiętać o spadku napięcia na użytym mostku, który w tym układzie wynosi o ile dobrze pamiętam 1,2V i pozwala raczej bezpiecznie podpięcie zasilania dla serw do 7,4V.

Pozdrawiam i gratuluje udanej konstrukcji.

Mogę powiedzieć, że przy 8V nic im jeszcze nie jest. Nawet się nie grzeją, a prędkość jest dożo lepsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk mógłbyś dokładnie podać markę i model tej mini wiertarki??

Moja ma ten sam kształt co na zdjęciu, ale jest niebieska. Nazywa się "nupower EVOLUTION", model NPERTK1 - mogę ją polecić, bo korzystam z niej już co najmniej dwa lata. Tylko w Leroy Merlin znajdziesz od groma rodzajów i podejrzewam, że wszystkie są podobne pod każdym względem 🙂 Jeżeli masz więcej kasy i chcesz kupić towar najwyższej jakości, to kupuj dremel'a

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.