Skocz do zawartości

Zamawianie płytek drukowanych z Chin - opinie


simba92

Pomocna odpowiedź

Ja zamawiałem kilka razy, z dwóch firm: PCBWay i Elecrow. W obu przypadkach zero problemów, główna wada to, jak napisał deshipu, długi czas oczekiwania. No chyba, że weźmiesz wysyłkę np. DHL, ale wtedy płacisz sporo za transport, no i jest większa szansa, że trafisz na cło (mi się zdarzyło).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja z mojej strony polecam Elecrow:

https://www.elecrow.com/

5 płytek dwuwarstwowych kosztuje 5$ + kilka $ przesyłka. Zamawiałem u nich już 2 razy i jakość wystarczająca. Sporadycznie na płytkach był mały prześwit soldermaski. Reszta bez zarzutów. Przed wysłaniem płytek wysyłają maila ze zdjęciem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Luuke i Lukaszm ile trwał czas oczekiwania na płytkę z firm, które polecacie ??? "1 miesiąc" ? po jakim czasie doszło ? A i jeszcze jedno pytanie : rozumiem, że muszę się liczyć z ryzykiem cła (tak jak zawsze jak coś kupujesz z np Chin ) ??? ale czy w wypadku płytek jeśli nie jest to zamawiane kurierem to też jest takie ryzyko ? dzięki za opinie deshipu !!! super być tu na forum 🙂 A i jeszcze jedno : płytki są już pocięte na wymiar jeśli mają np. nieregularny kształt i jakieś otwory wewnątrz, czy za to jest dodatkowa opłata ? właśnie czytam informacje na tych stronach i szukam co i jak .

Link do komentarza
Share on other sites

W jedną milisekundę to chyba ci nikt płytki nie zrobi.

Płytki są wycięte routerem CNC na dokładnie taki kształt, jak podasz. Większość producentów potrafi nawet zrobić wycięcia wewnątrz (sloty). Czasem będziesz tylko mieć na brzegach "ząbki" od odłamania kawałków, które trzymają to wszystko razem — trzeba je pilnikiem albo nożem na gładko wyrównać, chyba, że wkładasz to do obudowy i wygląd jest nieistotny.

Jeszcze jedna rzecz, większość producentów doda gdzieś na brzegu albo w narożniku numerek, po którym identyfikują twoje zamówienie. Zazwyczaj nie przeszkadza, ale jak robisz coś artystycznego, to trzeba się z tym liczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu z nowym pytaniem.

Większość producentów potrafi nawet zrobić wycięcia wewnątrz (sloty).

Jak wygląda sprawa związana z frezowaniem i penalizacją?

Otóż, zaprojektowałem płytkę w której chciałbym mieć możliwość odłamania jej części. Obszary frezowania naniosłem linią grubości 1mm na warstwie MILLING (Eagle). Rozdzielane części płytki pozostają w kilku punktach połączone krótkimi odcinkami niefrezowanymi. Czy tak naniesiony frez uznaje się za penalizację i 2 oddzielne projekty mimo że całość działa jako jedno urządzenie?

(W firmie www.seeedstudio.com wyczytałem że aby umieścić 2 projekty na płytce i nie zapłacić więcej to cięcia będzie trzeba wykonać we włąsnym warsztacie)

Link do komentarza
Share on other sites

Dopóki płytki są połączone to liczą się jako jedna płytka. Uwaga o cięciu dotyczyła przecinania tych pozostawionych połączeń. Kształt płytki wytną ci taki, jak podasz. Dodatkowo, żeby łatwiej się odłamywało, możesz wywiercić dziurki w połączeniach. To też ci zrobią. Tylko jak te połączenia będą za słabe, to mogą ci projekt odrzucić, bo połamałby się w czasie produkcji — wtedy musisz zrobić mniej otworów i/lub szersze połączenia.

Przy okazji, OSHPark ma trochę informacji na temat projektowania takich rzeczy: https://hackaday.io/page/2743-protosnap

Link do komentarza
Share on other sites

Luuke i Lukaszm ile trwał czas oczekiwania na płytkę z firm, które polecacie ??? "1 miesiąc" ? po jakim czasie doszło ? A i jeszcze jedno pytanie : rozumiem, że muszę się liczyć z ryzykiem cła (tak jak zawsze jak coś kupujesz z np Chin ) ??? ale czy w wypadku płytek jeśli nie jest to zamawiane kurierem to też jest takie ryzyko ?

Z Elecrow zamówienia szły około miesiąca. Dla porównania najtańsza opcja w Satlandzie to 14 dni roboczych + czas przesyłki. Nie miałem problemów z cłem.

Jeszcze jedna rzecz, większość producentów doda gdzieś na brzegu albo w narożniku numerek, po którym identyfikują twoje zamówienie. Zazwyczaj nie przeszkadza, ale jak robisz coś artystycznego, to trzeba się z tym liczyć.

O masz, tego nie wiedziałem. Na szczęście Elecrow tego nie robi albo przynajmniej nie widać na czarnej soldermasce 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Uwaga: za to akurat mi nie płacą ale wcześniej dostałem od nich kasę.

Ja zamawiałem jakiś czas temu w PCBWay i z przesyłką DHL dostałem w poniżej tygodnia. Przesyłka była dość droga (~$25) ale nie ja płaciłem xD

Do tego jak się im powie to mogą nie dodawać numeru. Niestety liczą sobie dość absurdalnie za panelizację, także to nie ma sensu. Znaczy ma ale od ~5 płytek w panelu.

Recenzja:

Wkrótce będzie recenzja fabu EasyEDA, wstępnie wyglądają na tańszych.

Link do komentarza
Share on other sites

Jakby ktoś tu jeszcze zajrzał i był zainteresowany tematem zamawiania płytek PCB z Chin to podzielę się swoim doświadczeniem. Zamówiłem płytkę z firmy ALL PCB allpcb płacąc 19(21-2dolce z kuponow =19) USD za projekt z dostawą : wymiary 80/100 [mm], 2 warstwy, penalizacja, zielona soldermaska, białe napisy, grubość płytki 1.6 [mm], frezowane otwory. Jakość wykonania jest bardzo dobra, pliki gerbery wysłane w niedziele wieczorem, płytki (5sztuk+1dodatkowa) kurierem DHL przyjechały w czwartek. Jestem bardzo zadowolony z zamówienia, dołączam zdjęcia płytki. POLECAM!!!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm nie płaciłem żadnego cła, mój kolega też zamawiał z ALL PCB jak płytki jeszcze były tylko po 5 dolarów i też nic dodatkowo nie płacił (teraz cena wzrosła), z tego co się orientuje ALL PCB ma na dzień dzisiejszy chyba najlepszą ofertę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.