Skocz do zawartości

Mój pierwszy LF


slawko_k

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Kolejna wzorowa konstrukcja na diodzie! Widzę, że twój lfr bardzo dobrze sobie radzi z podążaniem za linią, czy opiszesz choć pokrótce algorytm? Czy pokrywałeś czymś ścieżki? Wyglądają jakby były już trochę przyśniedziałe, albo pokryte lakierem grafitowym 😃. Napisałeś, że zasilasz z 2 akumulatorków (2s), na zdjęciu są 4, czyżby pomyłka?

Link do komentarza
Share on other sites

@sabre

lata temu kupiłem taki płyn do którego się wrzucało płytkę. po kilkunastu minutach wychodzi srebrna. ale nie polecam bo potem strasznie ciężko się lutuje. cyna nie łapie dobrze tego czegoś.

ten pakiet co na zdjęciu do 2s2p z bardziej prądożernego pojazdu i jest tam tymczasowo. bo nie chce mi się co chwila ładować 300 mAh z moich halowych modeli latających.

Algorytm??

hmm.

ciężko powiedzieć ale ogólnie to skokowa regulacja mocy obu silników w zależności od stanu czujników. korzystam z przetworników w atmedze ale i tak potem zamieniam to na sygnał 0,1 na podstawie porównania ze wyliczoną średnią.

@Mihau nie za bardzo wiem jak to policzyć w przypadku ślimaka ale na oko wygląda mi że 23 obroty wału to 1 koła.

edit

fajnie że wam się podoba.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

➡️ Mihau

Przełożenie liczymy w bardzo prosty sposób, w tym przypadku przekładni ślimakowej to robisz to tak:, liczysz ilość zwojów na ślimaku( tu jest z tego co widzę to jeden zwój) ślimak to taka modułowa śruba i ZAWSZE jest elementem napędzającym, następnie liczysz ilość zębów na ślimacznicy i ślimak ma jeden zwój czyli krotność ślimaka jest 1 a ślimacznicy np. 40 zębów to przełożenie 40:1,czyli na 40 obrotów ślimaka będzie jeden obrót ślimacznicy. Można też obliczyć w prosty sposób obroty wału wyjściowego tei przekładni stosując proste równanie, N=Nsil*1/40, ale trzeba znać r.p.m. silnika ale w większości współczesnych silników jest to na tabliczkach znamionowych.

[ Dodano: 24 Lip 09 08:44 ]

Bez zbędnego kadzenia, bardzo schludna konstrukcja!!!, można się obejść bez koszmarnego kleju, można. Mechanika zna bardzo dużo estetycznych rozwiązań i nie skomplikowanych rozwiązań, gratuluję estetycznej konstrukcji, aż miło popatrzeć!

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie co do algorytmu na tym ost. filmiku.

Na jakiej zasadzie robot podejmuje decyzję w którą stronę ma skręcić 0:25 sek. na filmiku robot ma 2 możliwości (lewo,prosto) dlaczego wybiera lewo ??

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie co do algorytmu na tym ost. filmiku.

Na jakiej zasadzie robot podejmuje decyzję w którą stronę ma skręcić 0:25 sek. na filmiku robot ma 2 możliwości (lewo,prosto) dlaczego wybiera lewo ??

Nie słyszałeś o zasadzie prawej lub lewej ręki chodzenia po labiryncie? Chodzi o skręcanie na rozwidleniach tylko w prawo lub tylko w lewo, w ten sposób da się przejść każdy "normalny" labirynt ale niekoniecznie najkrótszą trasą.

Link do komentarza
Share on other sites

No dobry pomysł z tymi tranzystorami. w tym już nie będę zmieniał bo i tak dużo by nie wycisnął z tych silników i przekładni ale w następnym LF na pewno będzie lepszy driver

Link do komentarza
Share on other sites

Ten przykładowy mostek na pewno lepiej sprawdzi się przy małych Uz niż 293 ( 293 są nie złe ale np. na 12V czy do serw ). Ale w przypadku LF sadzę, że lepszy byłby z hamowaniem. Po "zgubieniu" linii LF nie będzie się przesuwał z rozpędu z kilka mm tylko stanie praktycznie "natychmiast". Dzięki temu będzie bardziej dynamiczny i szybciej pokonywał daną trasę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.