Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Siemka wszystkim zapaleńcom elektroniki, mam na imię Łukasz, zawodowo zajmuję się automatyką i elektryką. Oprócz elektroniki i programowania bawię się też modelami rcFPV ale takimi no, zwykłymi latadłami, skrzydłami i samolotami. Pozdrawiam.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@_LM_ witaj Łukaszu na naszym forum 🙂 fajnie, że tu trafiłeś, na pewno twoje doświadczenie z automatyki i modelowania będzie tu potrzebne. Zachęcam Cię do dalszej aktywności 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@CinQuPL witam serdecznie 🙂 fajnie że tu trafiłeś!

6 minut temu, CinQuPL napisał:

jest conajmniej nie efektywna.

Coś w tym jest, nauka przedmiotów teoretycznych jest dobra, ale najlepiej już po praktyce 🙂 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Gieneq napisał:

@CinQuPL witam serdecznie 🙂 fajnie że tu trafiłeś!

Coś w tym jest, nauka przedmiotów teoretycznych jest dobra, ale najlepiej już po praktyce 🙂 

To prawda, zawsze starałem się zaczynać od prostej praktyki żeby potem wiedzieć o czym w ogóle mowa w teorii. Tyle, że w technikach i na uczelniach wychodzą z założenia że najpierw trzeba się przygotować teoretycznie żeby potem nie zrobić sobie krzywdy na praktyce natomiast ktoś kto nie miał wcześniej w ogóle do czynienia z daną dziedzina nie ma pojęcia co się dzieje wtedy na teorii i najlepsze jest to że potem na zajęciach praktycznych stawiane są wymagania takie jakby wszyscy z samej teorii wszystko zrozumieli i wszystko potrafią. W taki sposób koło się zamyka niestety i każdy się denerwuje. Przykre to.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Nazywam się Grzegorz i mam 27 lat. Obecnie jestem operatorem sprzętu lotniskowego na Lotnisku Chopina. Szukając nowego hobby i czegoś, z czym mógłbym wiązać przyszłą pracę trafiłem na wasz kurs elektroniki. Jak widać, zainteresowanie i chęć do nauki zostały, wiec dołaczyłem do was!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Hoodini witaj Grzegorzu na naszym forum 🙂 ciekawą masz pracę, możesz napisać o tym trochę wiecej. Swego czasu był na forum pilot samolotu więc nie jesteś pierwszym związanym z lotnictwem. 🙂 

14 godzin temu, Hoodini napisał:

Jak widać, zainteresowanie i chęć do nauki zostały, wiec dołaczyłem do was!

Super, powodzenia w nauce!

16 godzin temu, CinQuPL napisał:

najlepsze jest to że potem na zajęciach praktycznych stawiane są wymagania takie jakby wszyscy z samej teorii wszystko zrozumieli i wszystko potrafią.

Tak, na studiach miałem przedmiot dotyczący półprzewodników to na wykładach profesor rzucał nieśmieszne żarciki i opowiadał o swoim życiu, na ćwiczeniach doktor tłumaczył jak działa regulator liniowy, bo nikt nie wiedział, a na egzaminie było coś czego na oczy nie widziałem. O szkolnictwie można pisać książki niekoniecznie do nauki, ale jedno wiadomo, że jak chce się być w czymś dobrym to trzeba samemu się tego uczyć. 🙂 Także dobrze że tak też robisz 🏅

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich :) Jestem Krzysztof i mam 26 lat z zawodu jestem informatykiem, pracuję jako konstruktor rozdzielnic elektrycznych, studiuję Automatykę i Robotykę, na studiach zainteresował mnie temat mikrokontrolerów bo pozwala on połączyć wszystkie moje zainteresowania. Jestem zielony w tym temacie ale w miarę możliwości czasowych zamierzam się w tym kierunku rozwijać. Pozdrawiam serdecznie :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Jestem Filip i robię kolejne podejście do nauki elektroniki, dla przyjemności. Niby inżynier, ale programista i o elektronice pojęcie blade 🙂, a studia skończyłem dawno temu i od tego czasu cały czas software, nie hardware. Na forbot.pl trafiłem przypadkiem, szukając informacji o ESP32 i stwierdziłem, że skoro są tu takie fajne kursy, to może tym razem uda się nauczyć od podstaw – a gmeranie w kabelkach i nauka lutowania to dobre manualne zajęcia, pozwalające oderwać się od monitora w pandemicznym zamknięciu...

Pozdrowienia dla wszystkich!

Edytowano przez pest
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, jak wszyscy wpadłem się przywitać. Od jakiegoś czasu korzystam ze strony. Pochłaniam wiedzę i dzięki wam za tak bogatą i przyjazną encyklopedie. Aby wspomóc forum postanowiłem zakupić zestawy startowe i potrenować trochę z resztą.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Janusz. Od dłuższego czasu w wolnych chwilach zajmuję się przywracaniem do życia sprzętu audio z lat 70-90tych, a szczególnie dotyczy to magnetofonów kasetowych. Sentyment do tych urządzeń pozostał mi z lat młodzieńczych, kiedy posiadanie tych pięknych urządzeń sprawiało wiele satysfakcji. Jako że obok kwestii mechanicznych elektronika jest nieodzowną częścią mojego hobby chciałbym poznawać lepiej jej tajniki. Jestem pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu a zarazem przystępności przekazywanej tutaj wiedzy, otwartości i szczerej chęci pomocy. Bardzo pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.