Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@LUK88 witaj Łukaszu na naszym forum 🙂 Powodzenia w nauce!

@PiotrekF72 Witaj serdecznie 🙂 Home Assistant to ciekawy temat, można z tym wiele zdziałać. Koniecznie pochwal się jak coś już będziesz miał publikując post w dziale DIY 😉 

@Szura01 witaj Sławomirze na Forbocie 🙂 

10 godzin temu, Szura01 napisał:

Na forum trafiłem przez znajomego, który wciągnął mnie w zabawę z mikrokontrorelami.

To masz dobrego znajomego, wiedział co polecić 🙂 Cieszymy się, że tu jesteś i zachęcam do dalszej aktywności na forum!

• Lubię! 2

@toka witam serdecznie na forum 🙂 powodzenia w nauce, myślę że na forum i na blogu znajdziesz to czego szukasz.

• Lubię! 2
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@m_dabrowski witaj Mariuszu na forum 🙂

8 godzin temu, m_dabrowski napisał:

Mam nadzieję, że tym razem się uda z uwagi na mnogość tematów na forum.

Trzymamy kciuki, powodzenia!

• Lubię! 1

Siemka wszystkim zapaleńcom elektroniki, mam na imię Łukasz, zawodowo zajmuję się automatyką i elektryką. Oprócz elektroniki i programowania bawię się też modelami rcFPV ale takimi no, zwykłymi latadłami, skrzydłami i samolotami. Pozdrawiam.

• Lubię! 2

@_LM_ witaj Łukaszu na naszym forum 🙂 fajnie, że tu trafiłeś, na pewno twoje doświadczenie z automatyki i modelowania będzie tu potrzebne. Zachęcam Cię do dalszej aktywności 🙂 

• Lubię! 1

@CinQuPL witam serdecznie 🙂 fajnie że tu trafiłeś!

6 minut temu, CinQuPL napisał:

jest conajmniej nie efektywna.

Coś w tym jest, nauka przedmiotów teoretycznych jest dobra, ale najlepiej już po praktyce 🙂 

• Lubię! 2
9 minut temu, Gieneq napisał:

@CinQuPL witam serdecznie 🙂 fajnie że tu trafiłeś!

Coś w tym jest, nauka przedmiotów teoretycznych jest dobra, ale najlepiej już po praktyce 🙂 

To prawda, zawsze starałem się zaczynać od prostej praktyki żeby potem wiedzieć o czym w ogóle mowa w teorii. Tyle, że w technikach i na uczelniach wychodzą z założenia że najpierw trzeba się przygotować teoretycznie żeby potem nie zrobić sobie krzywdy na praktyce natomiast ktoś kto nie miał wcześniej w ogóle do czynienia z daną dziedzina nie ma pojęcia co się dzieje wtedy na teorii i najlepsze jest to że potem na zajęciach praktycznych stawiane są wymagania takie jakby wszyscy z samej teorii wszystko zrozumieli i wszystko potrafią. W taki sposób koło się zamyka niestety i każdy się denerwuje. Przykre to.

• Lubię! 2

Nazywam się Grzegorz i mam 27 lat. Obecnie jestem operatorem sprzętu lotniskowego na Lotnisku Chopina. Szukając nowego hobby i czegoś, z czym mógłbym wiązać przyszłą pracę trafiłem na wasz kurs elektroniki. Jak widać, zainteresowanie i chęć do nauki zostały, wiec dołaczyłem do was!

• Lubię! 2

@Hoodini witaj Grzegorzu na naszym forum 🙂 ciekawą masz pracę, możesz napisać o tym trochę wiecej. Swego czasu był na forum pilot samolotu więc nie jesteś pierwszym związanym z lotnictwem. 🙂 

14 godzin temu, Hoodini napisał:

Jak widać, zainteresowanie i chęć do nauki zostały, wiec dołaczyłem do was!

Super, powodzenia w nauce!

16 godzin temu, CinQuPL napisał:

najlepsze jest to że potem na zajęciach praktycznych stawiane są wymagania takie jakby wszyscy z samej teorii wszystko zrozumieli i wszystko potrafią.

Tak, na studiach miałem przedmiot dotyczący półprzewodników to na wykładach profesor rzucał nieśmieszne żarciki i opowiadał o swoim życiu, na ćwiczeniach doktor tłumaczył jak działa regulator liniowy, bo nikt nie wiedział, a na egzaminie było coś czego na oczy nie widziałem. O szkolnictwie można pisać książki niekoniecznie do nauki, ale jedno wiadomo, że jak chce się być w czymś dobrym to trzeba samemu się tego uczyć. 🙂 Także dobrze że tak też robisz 🏅

• Lubię! 2

Witam wszystkich :) Jestem Krzysztof i mam 26 lat z zawodu jestem informatykiem, pracuję jako konstruktor rozdzielnic elektrycznych, studiuję Automatykę i Robotykę, na studiach zainteresował mnie temat mikrokontrolerów bo pozwala on połączyć wszystkie moje zainteresowania. Jestem zielony w tym temacie ale w miarę możliwości czasowych zamierzam się w tym kierunku rozwijać. Pozdrawiam serdecznie :)

• Lubię! 1

@Krzysztof_95 witaj Krzysztofie na naszym forum 🙂 z tego co czytam to jesteś dość mocno ugruntowany w temacie forum, fajnie że tu trafiłeś 🙂 Powodzenia w dalszej nauce i samorozwoju! 

Cześć,

Jestem Filip i robię kolejne podejście do nauki elektroniki, dla przyjemności. Niby inżynier, ale programista i o elektronice pojęcie blade 🙂, a studia skończyłem dawno temu i od tego czasu cały czas software, nie hardware. Na forbot.pl trafiłem przypadkiem, szukając informacji o ESP32 i stwierdziłem, że skoro są tu takie fajne kursy, to może tym razem uda się nauczyć od podstaw – a gmeranie w kabelkach i nauka lutowania to dobre manualne zajęcia, pozwalające oderwać się od monitora w pandemicznym zamknięciu...

Pozdrowienia dla wszystkich!

Edytowano przez pest
  • Lubię! 1
  • Dimar zmienił tytuł na: Witam serdecznie :) - cześć wszystkim mam na imię Andrzej i...