Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@pest witaj Filipie na forum 🙂 Dobrze, że tu trafiłeś, faktycznie przy ciągłej pracy z komputerem jakieś inne zajęcie jest jak najbardziej wskazane.

@Shary również serdecznie Cię witam 🙂 Dziękujemy, za wsparcie i wyrazy uznania, staramy się by wszystkie informacje były rzetelne i przejrzyste, także miło czytać, że udaje się to. Powodzenia w ćwiczeniach!

@marianszeczerk również serdecznie witam 🙂 

@Poli61 witaj Januszu na naszym forum 🙂 Również chcę Ci podziękować za szczere wyrazy uznania. Przyznam, że pijąc kawę w ten sobotni weekend i przeglądając wpisy dzień staje się dużo lepszy (a i tak jest udany). Na pewno takie komentarze zachęcają do dalszych wysiłków w pracy na forum i przy tworzeniu nowych kursów i oprawy graficznej.

Zachęcam Cię do pozostania tu na dłużej i pochwalenia się swoimi pracami. Sprzęt audio co prawda nie jest głównym nurtem Forbota, ale jako wiedza z elektroniki na pewno może kogoś zmotywować do realizacji swoich projektów.

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanego weekendu. ☀️

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, wpadłem się przywitać. Jestem hobbystycznym programistą java i c++. Zakupiłem zestaw i rozpoczynam kurs elektroniki od podstaw. Docelowo chciałbym nauczyć się programować arduino / raspberry pi i zrobić jakąś elektronikę użytkową do domu, która będzie istnieć w rzeczywistości a nie tylko na ekranie komputera. Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Mackan witaj Macieju na forum 🙂 cieszymy się że dobrze radzisz sobie z kursem, powodzenia w dalszej nauce!

@KrzysztofJ85 fajnie że się przywitałeś, witam serdecznie 🙂

13 godzin temu, KrzysztofJ85 napisał:

Jestem hobbystycznym programistą java i c++

To na pewno będzie Ci łatwiej wystartować z Arduino, choć praca bliżej sprzętu może być zaskoczeniem 😉 

@KrzysztofCich witaj Krzysztofie na naszym forum 🙂 

11 godzin temu, KrzysztofCich napisał:

Obecnie chciałbym uporządkować i rozwinąć swoją wiedzę o elektronice i arduino. 

Super, tak trzymaj!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

na imię mam Leszek, lat 65 :). W latach 70 i 80 na studiach elektronika to było TO. Potem przez lata odszedłem od elektroniki (inny zakres pracy) . Teraz z wielką ochotą powracam. Może emerytura będzie słodsza. Pozdrowienia dla Wszystkich

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Leszek56 witaj serdecznie Leszku na naszym forum 🙂 Od tamtej pory trochę się zmieniło, choć podstawy pozostają niezmienne. Cieszymy się, że zawitałeś na Forbocie i zachęcam Cię do pozostanie dłużej.

@Mariuszynski również serdecznie witam Cię na forum 🙂 Ciekawa historia, 30 letnia lutownica podchodzi już pod zabytek.

32 minuty temu, Mariuszynski napisał:

Trafiłem na pewien problem i tu liczę na Waszą pomoc.

Pewnie śmiało pytaj, postaramy się pomóc 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie!

Mam na imię Jarek. U mnie zaczęło się chyba kiedy mama kupiła mi pierwszy numer Bajtka. Nie wiedziała, że ma to jakiś związek z bardzo drogim, i trudno dostępnym sprzętem. Pamiętam że próbowałem rozkminić listingi zamieszczonych tam programów w BASIC-u, i nabrałem przekonania, że komputer to wspaniałe urządzenie z niezwykłą możliwością dowolnego zaprogramowania go. Jakoś nie wpłynęło to na moją chęć do nauki, i ostatecznie zostałem rzemieślnikiem. Jak tylko zacząłem zarabiać, okazało się, że jednak stać mnie na komputer, i wkrótce miałem pierwszego blaszaka. Programować uczyłem się w Basic-u i Turbo Pascalu. Później oczywiście C, i np. Python. Od dwudziestu lat używam Linuksa, też przeszedłem etap rycia w plikach konfiguracyjnych, i kompilowania programów których nie było w paczkach do Slackware. Był też etap amatorskiego CNC, kiedy zetknąłem się z takmi maszynkami zawodowo. No i próbowałem połapać się w elektronice, ale miałem za małe samozaparcie, żeby ją opanować samodzielnie.

W listopadzie kupowałem regulator obrotów do silnika, i przy okazji wziąłem najtańszy klon Arduino, bo już coś słyszałem na ten temat. No i sterowniczek silniczka krokowego do kompletu. Bawię się tym od początku lutego podglądając Forbot-a, i o dziwo coś mi zaczyna wychodzić. Czuję jak mi się otwierają dawno nie używane zakamarki pamięci ze strzępami wiedzy o C/C++ i elektronice. Ale przy urządzeniu które buduję doszedłem do etapu, że przez amatorszczyznę nie będę wiedział jak dalej rozwijać konstrukcję. Potrzebuję pomocy.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.