Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam mam na imię Bartosz mam 15 lat i od niedawna interesuje mnie wszystko co elektroniczne. Na razie tylko rozkręcam i oglądam układy próbując zrozumieć jak to działa. Oglądam też Daniela Rakowieckiego który naprawia laptopy, głośniki i inne takie, dzięki niemu mam zamiar iść do technikum elektronicznego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie. Nazywam się Patryk, lat 26 i pracuję jako tester automatyczny, więc jak na razie miałem możliwość pracy z elektroniką od jednej strony. Postanowiłem, że czas zacząć badać temat od kuchni. Tematem zainteresowałem się po dłuższym czasie oglądania kanału Daniela Rakowieckiego jak i Ben'a Eater'a (ten drugi to może mi zawsze lecieć na drugim monitorze i zawsze coś ciekawego się człowiek dowie). Było też trochę tego na studiach, ale wtedy to tylko aby zdać i zapomnieć niestety. Teraz czas na 3 pierwsze kursy a potem zobaczymy 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@paticzek witam Patryku na naszym forum. Niedawno ktoś pisał na temat kanału Daniela, widzę że jest bardzo inspirujący 🙂 

11 godzin temu, paticzek napisał:

Było też trochę tego na studiach, ale wtedy to tylko aby zdać i zapomnieć niestety.

Też ostatnio tego doświadczyłem ucząc się o układach ze wzmacniaczami operacyjnymi - coś tam jest w głowie z kierunkowego przedmiotu automatyki, co to bieguny i zera transmitancji, jak wpływają na stabilność np. zapas fazy, ale co to konkretnie było... no właśnie. Wiele się zaczyna wyjaśniać jak na spokojnie czytasz i w końcu studiujesz, a nie tylko zdajesz studia 😅

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Serwus wszystkim. Na imię mam Jerzy, lat 50. Z zawodu elektryk. Hobby: elektronika, krótkofalarstwo, akwarystyka.

Wczoraj rozpocząłem przygodę z Arduino, więc oczekujcie ogromnej ilości mniej bądź bardziej absurdalnych pytań z mojej strony w tym temacie. 

Edytowano przez JerzyO
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich,
mam na imię Arek, 42 lata. Studiowałem elektronikę, ale z dwóch pasji wygrała informatyka. Wiele lat byłem programistą C#, od jakiegoś czasu koordynuję pracę zespołów programistów i adminów, sam niewiele działając w tym co zawsze było moją pasją. Stąd moja obecność tutaj - próbuję odnaleźć tą iskierkę która zabłysnęła w moich oczach lata temu gdy zbudowałem pierwszy układ i napisałem pierwszy program. Drugi powód to oczywiście jak dla sporej części członków tego forum "potrzeba". Szukam rozwiązania na wyłączający się falownik w fotowoltaice, jako że inne drogi jak np. elektrownia zawiodły, mam pewien pomysł a Arduino i grzałka 4,5kW do bojlera mam nadzieję mi w tym pomogą 🙂
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Adam_36 witam serdecznie! 🙂 

@Miki112 No to cześć! 😄 

@szaroblekitny witam 🙂 taak lutownica nie jest aż tak potrzebna, choć jak wsiąkniesz na dłużej to już mogę odesłać Cię do tematu:

 

Powodzenia w nauce, jak umiesz kodować to na pewno montowanie elektroniki przyjdzie łatwo 🛠️

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.