Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć. Przygodę z elektroniką zaczynałem w jej epoce kamienia łupanego na kursie radioamatorów. Potem wiele lat przerwy i teraz powracam do grupy maluchów w elektronicznym przedszkolu. Mam nadzieję, że będę pilnym i grzecznym uczniem aby bez problemów pójść do podstawówki. Obiecuję, że nie będę na forum zadawał głupich pytań.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Oldboy-46 witam serdecznie 🙂 

20 minut temu, Oldboy-46 napisał:

Obiecuję, że nie będę na forum zadawał głupich pytań.

Uzasadnione głupie, albo raczej trywialne pytania mogą być 🙂 A tak na poważnie to fajnie że do nas trafiłeś. Powodzenia w nauce!

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć - jestem Andrzej (31 lat) - kiedyś naprawiałem laptopy ale bez porządnej wiedzy z zakresu elektroniki. Teraz jestem inżynierem jakości przy produkcji silniczków elektrycznych i pasuje wgryźć się w temat - dlatego tu jestem 🙂 Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, w wieku 43 lat postanowiłem że nauczę się elektroniki bo uznałem że jest to dla mnie 😄 Zamierzam mieć szklarnię i tam systemy mierzenia temperatury, wilgotności, podlewania i wentylacji. Na razie jestem nowicjuszem, który zna pojęcia prądu, napięcia i wie jak obsługiwać multimetr. Czytam teraz książkę "Zostań samoukiem - jak opanować wiedzę w samemu w krótkim czasie. Niektóre zalecenia  z tej książki chcę przetestować na sobie. Pozdrawiam innych samouków! 
Poza tym myślałem że system edukacji w Polsce jest zły. Gdy czytam te książkę to jestem tego pewien. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Elektroniką zajmuję się od zawsze-zawodowo. Moja specjalność to radiokomunikacja i radionawigacja, coś co już odeszło ze względu na połączenia satelitarne. Wrocilem do eksperymentowania. Dla mnie odkryciem jest płytka stykowa. Nareszcie bez lutowania mozna sprawdzić pomysły. Pozdrawiam wszystkich

Marwit

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Marwit witam serdecznie na forum 🙂 Fajnie że masz pasję wżyciu i chcesz ją rozwijać. Uważaj tylko z płytką stykową przy wyższych częstotliwościach, towarzysząca pojemność i indukcyjność ścieżek oraz rezystancję złącz uniemożliwi poprawne działanie 😞 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, Mam na imię Łukasz, mam 40 lat. Będąc w liceum zainteresowałem się tworzeniem stron internetowych, sprawiało mi to wtedy wielką przyjemność. Później poszedłem na studia prawnicze, po których zacząłem pracować w handlu w firmie rodzinnej...  Od pewnego czasu wracam do dawnej pasji, a nowym odkryciem jest Python i jego możliwości związane z webscrapingiem i automatyzacją. Jakiś czas temu kupiłem z Forbota zestaw do nauki Raspberry Pi, jest to niesamowita pomoc przy nauce wspomnianych tematów. Poza tym lubię spędzać czas z moimi dwiema córkami i trenować triathlon 🙂     

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Hej. Mam na imię Michał i elektroniką zafascynowałem się na poważnie od niespełna roku - wcześniej tylko komputery, a dokładniej hardware 😉 Przez jakiś czas nawet prowadziłem firmę IT - naprawiałem komputery, telefony tudzież kilka TV i monitorów. Co najlepsze - brak mi elementarnej wiedzy na temat elektroniki (!), a mimo to nigdy nie uszkodziłem sprzętu, za to go naprawiłem 😄 

PS. Dopiero wczoraj złożyłem zamówienie na pierwszy zestaw z Forbota "Podstawy elektroniki" - pomyślałem, że moja podróż zacznę właśnie od podstaw. Bo jak można coś budować bez porządnych fundamentów? 

Korzystając z okazji wielkie podziękowania za Wasze wspaniałe kursy i informacje zawarte na stronie, blogu i forum. To dzięki Wam, Danielowi Rakowieckiemu i Wielkiemu Elektronikowi zacząłem przygodę z tą wspaniałą dziedziną, która z każdym dniem coraz bardziej mnie pochłania. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.