Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@jakubkrys cześć Kuba, witam Cię na naszym forum 🙂 Fajnie że masz ciekawe hobby, powodzenia w nauce.

12 godzin temu, jakubkrys napisał:

dotychczas jestem szalenie zadowolony z treści i sposobu ich przedstawienia 🙂

Dziękujemy! 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim! Stwierdziłem, że najwyższy czas założyć konto, a nie tylko zaglądać 🙂

Jestem z zawodu konstruktorem, siedzę głównie w SolidWorks i Inventorze. Dodatkowo prowadzę sporą drukarnię 3D.

Hobby to oczywiście majsterkowanie i elektronika 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry wszystkim,

Kupiłem sobie niedawno auto do zabawy/odbudowy (Mazda MX-5, 2001 rok) i postanowiłem spróbować zrobić do niej kilka przydatnych dodatków - np. własne zegary z prędkościomierzem i przydatnymi odczytami z czujników. Zaczynam więc od I stopnia kursu Arduino i powoli, powoli, do czegoś mam nadzieję dotrzeć. Może niekoniecznie od razu własna wersja speeduino, ale fajnie by było mieć trochę własnej elektroniki na pokładzie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć!

Mam na imię Przemek, mam 30 lat. Pracuję w firmie z branży automotive. Po pracy uczę się w technikum o profilu elektromechanik pojazdów samochodowych. Kursy z zakresu elektroniki niewątpliwie będą idealnym dopełnieniem zawodu elektromechanika z uwagi na to, że coraz więcej jej w naszych samochodach 🙂

Dodatkowo zainteresował mnie temat Raspberry oraz Arduino. Kto wie czy nie będzie to moje hobby 🙂

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jestem Krzysztof - pomimo iz cale zycie zajmowalem sie projektowaniem od strony mechanicznej - los chcial iz obecnie zarzadzam projektami zwizanymi z elektronika. Zdecydowalem wiec odswiezyc nieco wiedze z tego zakresu... i oto jestem. Pozdrawiam Wszystkich!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Mam na imię Leszek, pracuję w IT, a w wolnym czasie powoli uczę się wykorzystywać Raspberry Pi do różnych projektów. Moim celem jest automatyzacja domu, mam też nadzieję zbudować robota w przyszłości. Mam nadzieję, że kursy elektroniki pozwolą mi lepiej zrozumieć nie-programistyczną stronę tych projektów.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry. Co prawda trochę się bawiło w elektronikę dawno temu, ale postanowiłem sobie przypomnieć wszystko wraz z kursem praktycznym dla zabawy i w końcu opanować lutowanie. Marzeniem byłby kurs diagnozowania i naprawy tv CRT - tak, żeby sobie nie zrobić krzywdy najlepiej 🙂 Spokojnie, spokojnie. Nie zabieram się za to na razie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.04.2018 o 21:40, Treker napisał:

Na licznych forach istnieje tradycja witania się nowych użytkowników z aktualnymi członkami społeczności. Ostatnio na Forbocie pojawia się coraz więcej nowych osób - głównie za sprawą naszych kursów elektroniki. W związku z tym zakładam oficjalny temat do takich powitań. Na pewno takie miejsce sprawi, że nasza społeczność będzie jeszcze lepsza 😉

Jesteś nowym użytkownikiem?

Jeśli chcesz możesz się przywitać z innymi. Napisz czym się zajmujesz, skąd zainteresowanie elektroniką. Nad czym teraz pracujesz itd.

Cześć mam dwa kursy forbo podstawy elektroniki poziom 1 i kurs arduino

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że mamy sporo nowych członków forum, aż 9  🙂 To bardzo miłe, ale przywitać wszystkich to będzie wyzwanie. Zaczynam! 💪

@czekoladson123 cześć!

@mariusz2200 witam serdecznie 🙂 Wow ciekawa sprawa mieć drukarnię 3D, w Inventorze kiedyś pracowałem, bardzo lubię ten program. Fajnie, że do nas dołączyłeś.

@vvilku to ciekawe co piszesz, koniecznie pochwal się w dziale DIY postępem prac 🙂 

@kor_pik witam Piotrze na naszym forum 🙂 Fajnie że masz hobby i się rozwijasz, powodzenia!

@przemekZG również witam Cię Przemku 🙂 tak to prawda, elektronika w samochodach jest już wszechobecna. Powodzenia w nauce.

@KrzysztofKruk witam Krzysztofie na forum 🙂 fajnie, że ta zmiana nie stanowi to dla Ciebie większego problemu. W razie pytań z elektroniki postaramy się pomóc.

@leszekkol witam Leszku 🙂 Wykorzystanie RPi do automatyzacji to dobry pomysł, Miałem doświadczenie z Home Assistantem i ESP Home - serdecznie polecam, ale każdy musi znaleźć coś dla siebie.

@mietek witam na forum

17 godzin temu, mietek napisał:

Spokojnie, spokojnie. Nie zabieram się za to na razie.

Faktycznie, najpierw prostsze tematy 🙂 Powodzenia!

@erobus cześć!

14 godzin temu, erobus napisał:

mam dwa kursy forbo podstawy elektroniki poziom 1 i kurs arduino

Super, to masz sporo zajęć przed sobą. Życzę dużo zapału 🔥

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, mietek napisał:

Dzień dobry. Co prawda trochę się bawiło w elektronikę dawno temu, ale postanowiłem sobie przypomnieć wszystko wraz z kursem praktycznym dla zabawy i w końcu opanować lutowanie. Marzeniem byłby kurs diagnozowania i naprawy tv CRT - tak, żeby sobie nie zrobić krzywdy najlepiej 🙂 Spokojnie, spokojnie. Nie zabieram się za to na razie.

Cześć! Dodam na marginesie, że o naprawianiu CRT można się sporo dowiedzieć oglądając kanały miłośników retrokomputerów, np. Adrian's Digital Basement, bo tam często trafiają się jakieś stare monitory wymagające konserwacji. Z nich się przyzwyczaisz, że pierwszy krok po odłączeniu wtyczki, to rozładowanie kineskopu wkrętakiem. Ale to tylko fragment wymogów bezpieczeństwa, by się nie zabić.

Link do komentarza
Share on other sites

Czołem, mam na imię Łukasz, mam 32lata tematyką Arduino/RPi interesuję się od niedawna, zaś jeżeli chodzi o programowanie to raczkuje sobie już parę latek. Forum i kursy podglądam już dłuższy czas, ale dopiero dziś zdecydowałem się oficjalnie dołączyć.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Mirek, 45 lat technik - elektronik, majsterkowicz. Z racji że mam obecnie dużo wolnego czasu równocześnie przerabiam kursy Arduino oraz Raspberry PI. W niedalekiej przyszłości planuję programować ESP32.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@tenNowy witam Łukaszu na naszym forum 🙂 Dobrze, że się zarejestrowałeś. Widziałem twoje pytanie, niedługo odpiszę.

@miro88 witam Mirku 🙂 widzę, że masz ambitne plany. To są bardzo ciekawe tematy w które można wpaść na dłużej. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.