Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie forumowicze.

Jestem tu po raz pierwszy, mam zamiar odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę z zakresu elektroniki, żeby uczyć się programowania mikrokontrolerów.

Interesuje mnie skanowanie i druk 3d, obróbka cnc, systemy sterowania procesami przemysłowymi.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Mam na imię Tomek mam 45 lat i dopiero teraz  próbuje zgłębić  temat elektroniki, fajnie ze powstał taki portal gdzie można w przystępny sposób zrozumieć jak ta elektronika właściwie działa, szkoda ze wcześniej nie zacząłem się interesować na poważnie ta tematyką tylko zostałem spawaczem ;-)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Vlad77 witam serdecznie, fajnie że masz sporo zainteresowań 🙂 powodzenia w nauce!

@Rom88 witam Tomku 🙂 

10 godzin temu, Rom88 napisał:

szkoda ze wcześniej nie zacząłem się interesować na poważnie ta tematyką tylko zostałem spawaczem 😉

a ja pracując w większości przy komputerze, za to jestem bardzo ciekaw pracy spawacza 😅 jak mam okazję, to chętnie przyglądam się jak to się robi. Tak to już jest. Ale fajnie, że zabrałeś się za elektronikę, ze swojej strony polecam - można w to mocno wsiąknąć i jest to temat, w którym ciągle coś się dzieje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć tu Dawid, mam 25 lat i aktualnie zawodowo administruję systemami. Docelowo zamierzam pisać kod, by utrzymać rodzinę. Zawsze mówiłem, że 5 lat na politechnice to będzie najlepsze 10 lat mojego życia, więc w tym roku planuję na nie wrócić. W czasie pierwszych 5 lat studiowania, udało mi się nauczyć grać na kilku instrumentach muzycznych oraz znaleźć pracę w zawodzie. Lubię majsterkować przy i w komputerach. Na kurs elektroniki od forbota zapatrywałem się ponad rok temu, ale nie miałem zbyt wiele czasu. Dzisiaj mam go jeszcze mniej i właśnie odebrałem zestawy do nauki. Bez zbędnego pisania, zabieram się do pracy!

Edytowano przez jcm
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Od lat zajmuję się elekroniką, programowaniem, mechaniką, robotyką, brakujące elementy drukuję. W swoich projektach wykorzystuję Raspberry Pi i Arduino. Rysuję swoje elementy we FreeCadzie. Byłem promotorem wielu prac inżynierskich. Ostatnio mam coraz więcej wolnego czasu a wnuków jeszcze nie mam, wiec chętnie podzielę się doświadczeniem.    

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@jcm witam Dawidzie na forum 🙂 

14 godzin temu, jcm napisał:

że 5 lat na politechnice to będzie najlepsze 10 lat mojego życia,

To tak w sumie jakby zrobić studia 2 razy 😅 Fajnie, że w końcu masz możliwość zabrać się za kursy. Powodzenia!

@ZbychuW również serdecznie witam na naszym forum 🙂 Cieszę się, że mogę przywitać kogoś z tak dużym doświadczeniem. Jak zawsze zachęcam do aktywności na forum. Piszesz o projektach z Raspberry Pi i Arduino, zachęcam do podzielenia się informacjami o nich w dziale DIY.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, nazywam się Filip i od 5 lat jestem serwisantem w niezależnym serwisie Apple. Uważam, że jestem dobry w tym co robię, ale to zwykłe wymienianie gotowych komponentów. Chciałbym nauczyć się czegoś nowego czyli głównie napraw, w szczególności płyt głównych i mam nadzieję, że kursy które tutaj są pomogą mi się rozwinąć w tym temacie 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam 20 lat i jestem początkującym przedsiębiorcą w branży turystycznej. Elektroniką zainteresowałem się głównie dlatego, aby umieć sobie poradzić na wypadek ciężkich czasów. Na ten moment chciałbym sobie zbudować zautomatyzowaną szklarnię i systemy nawadniania w ogrodach ^^

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Samcio witam serdecznie na naszym forum 🙂

4 godziny temu, Samcio napisał:

Na ten moment chciałbym sobie zbudować zautomatyzowaną szklarnię i systemy nawadniania w ogrodach ^^

Koniecznie pochwal się postępem prac w dziale DIY. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! 👋

Jestem tu trochę przypadkiem.

Programowanie to moje hobby od dzieciństwa, a co za tym idzie - o niespodzianko - mój zawód. Programowanie to pojęcie szerokie. Nie fascynują mnie korporacyjne systemy, a na samą wzmiankę o Javie EE zaczynam ziewać. O wiele ciekawsze są zagadnienia niskopoziomowe, również te, które nie mają żadnego celu ponad zabawę i edukację, choćby wyświetlenie napisu przez własny "bootloader" (trochę to nazwa na wyrost, jeśli nic nie ładuje) lub bezpośrednie obsłużenie karty graficznej.

Miałem już kilka płytek rozwojowych z SoC-ami, mniej lub bardziej popularnych, bo to też źródło dobrej rozrywki. Brakowało wśród nich popularnego ze słyszenia Arduino.


Poszukałem używanego oryginalnego Arduino Uno w 3 wersji. Oryginalnego, bo nawet przy wyborze używanych, wolałem wesprzeć ten łańcuch, który zasila życie całego projektu. Trafiłem na ogłoszenie, gdzie, poza włoskim układem, była skrzyneczka, a w niej płytka prototypowa, rezystory, LED-y, ekran alfanumeryczny, serwomechanizm, itp. Był to używany kompletny zestaw Forbot do kursu podstaw Arduino. Cena była niższa niż za sam nowy moduł, o cenie sklepowej zestawu nie wspominając. Deal życia 😛! A od zawsze chodziło mi po głowie poeksperymentowanie z elementarną elektroniką, o której wiedziałem niewiele, więc błyskawicznie zdecydowałem się na zakup.

 

I stąd właśnie dowiedziałem się o istnieniu Forbota i kursów. By zabawy nie brakło, dokupiłem więcej różnorakiej elektronicznej drobnicy i teraz majsterkuję i sam i z tutejszymi kursami.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.