Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam,

mam na imię Robert i skończyłem 30 lat. Z lutownicą zaprzyjaźniłem się niedawno, odkąd zaszła potrzeba naprawy zabawek dzieciakom. Spodobało mi się i zacząłem się rozglądać po sieci. Dość szybko wpadłem na stronę forbota i zwyczajnie się zaczytałem w kursach. Postanowiłem się podciągnąć w podstawach żeby z czasem wziąć się za poważniejsze projekty. Mam nadzieję że z czasem ta wiedza mi się przyda w moim główny zainteresowaniu - chemii. Pierwszym projektem przydatnym w moich badaniach któy mam nadzieję "kiedyś" zrobić jest spektrometr światła rozproszonego oparty na wymiennych diodach.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Brzuz witaj Robercie na naszym forum! Potrzeba matką wynalazków, podobnie jest z nowym hobby 🙂 elektronika jak najbardziej nada się w chemii, ktoś niedawno prezentował na forum rozwiązanie we własnym laboratorium. Powodzenia, jak uda Ci się zacząć swój projekt, koniecznie pochwal się na forum! 🙂 

@Adam89 Cześć Adam, nawet kojarzę gdzie jest ta szkoła 😄 Powodzenia w nauce, fajnie że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej – jest to raczej rzadkość wśród uczniów, także tu tym bardziej godne pochwały 🙂 

@McRondell Cześć Michale, również witam na forum! Studiować coś z zamiłowana, to również rzadkość. Wybrałeś fajne kierunki, na studiach miałem znajomego z Mechanicznego, podobał mu się wydział jak i sam kierunek. Powodzenia w nauce elektroniki, na pewno przyda się Tobie. Na forum znajdziesz liczne projekty, co prawda mniejszych maszyn ale jednak, sterowanych przy pomocy mikrokontrolerów – mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie inspiracją do własnych projektów.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Jestem Kamil, lat 33. Z twarzy podobny zupełnie do nikogo :). Absolutny laik w temacie elektryki i wszystkim co z nią związane ale mam dużo pokory do niej. Aktualnie robię kurs spawacza i postanowiłem zgłębić wiedzę. Strona FORBOT jako jedyna potrafi przekazać prostym językiem "ten świat". Wszystko to co osiągnę z waszą pomocą chciałbym później wykorzystać w modelarstwie. 

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, jestem Michał. Mam 30 lat. Interesuję się prawie wszystkim, i między innymi dla tego właśnie elektronika. Na Forbota trafiłem  przypadkiem. Moją uwagę zwróciła przejrzystość  tego kursu i  mam nadzieje zostać dłużej. Pozdrawiam wszystkich i admina.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Mam na imię Piotrek, mam 40 lat. Dopiero zaczynam przygodę z elektroniką. Jestem elektrykiem, ale doszedłem do wniosku, że dobrze by było zrozumieć jak działa elektronika, może pobudować własne układy. Mam nadzieję czerpać od Was dużo wiedzy i może podzielić się tu własną (jak już się jakiejś dorobię, przerabiając kursy Forbot) 😀

Pozdrowienia i życzenia powodzenia w poszukiwaniach rzetelnej wiedzy!

P.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@gadzetONE Cześć Kamil, witam na forum! Pokora fajna cecha, którą warto okazywać, a szczególnie w stosunku do prądu 😄  zachęcam do aktywności na forum i pochwalenia się przyszłymi projektami.

@dzikus42 hej Michale, fajnie że tu trafiłeś! Zachęcam do zostania na dłużej 🙂 

@Gummba witam mojego imiennika 🙂 elektryka i elektronika to podobna sprawa, opierają się na tych samych zasadach, także na pewno poradzisz sobie z kursami. Powodzenia!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich,

Mam na imię Ryszard i zaczynam moją zabawę z Raspberry .Mam nadzieję ,że powoli uporam się z problemami jakie napotkam.Liczę też na ewentualną pomoc od doświadczonych członków tego forum.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.

Mam na imię Łukasz i dzisiaj rozpoczynam moją podróż po świecie elektroniki,  do której zainspirował mnie mój 5-cio letni synek. Jeśli maluch interesuje się robotami i chce je budować, to ojciec szybko musi nadrobić braki w wiedzy. Od teraz jego pasja jest moją pasją, więc rozpoczynamy od kursu Arduino.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim.

Mam na imię Tomek i obecnie zaczynam uczyć się elektroniki od kompletnego zera.

Po przeczytaniu kilku rozdziałów książki "Przygoda z elektroniką" zainteresowałem się tematem i zacząłem drążyć w necie - tak trafiłem na forum Forbot.

Duże wrażenie zrobił na mnie sposób przygotowania kursów - ogrom włożonej pracy, ciągłe aktualizacje, widać pasję.

Od tego czasu zaglądam regularnie - pierwsze zestawy dotarły ( Dzięki św. Mikołaju ! )  - zabieram się do działania.

Do usłyszenia ! 😀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.