Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@Radek13 witam na forum! Powodzenia w eksperymentach z elektroniką, w razie problemów pisz śmiało na forum 🙂

Witam wszystkich forumowiczów, biedny student potrzebuje nieco pomocy z elektroniką i trafiłem do was na stronkę. Programowanie na STM-ach to co prawda nie moja pasja, ale liczę na to, że zrozumienie tych rzeczy pozwoli mi być lepszym informatykiem.

• Lubię! 1

Hejka!

Od dawna interesowałem się elektroniką, ale nigdy nie miałem szansy się jej nauczyć. W tym roku ma się to zmienić! Zamierzam być tu stałym bywalcem!

• Lubię! 1

@plywakd witam na forum! STMy to bardzo ciekawe układy, początki mogą być trudne, ale warto 😉 Powodzenia!

@aleqsandrov witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką!

• Lubię! 1

Dzień dobry,

35 lat i zawodowo nie związany z elektroniką a z analizami biznesowymi. Zawsze chciałem zrozumieć przynajmniej podstawy elektryki/elektroniki, a że jestem miłośnikiem motoryzacji to w dobie elektryfikacji jest to dobry moment na naukę, a być może nową pasję, kto wie. 

pozdrawiam

• Lubię! 1

Witam serdecznie.

Nazywam się Jacek i nie jestem wykształconym elektronikiem. Raczej bliżej mi do elektryka choć zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym. Arduino zaraził mnie kolega jak widział jak męczę się z opracowaniem układów elektronicznych do regulacji prędkości silniczka poprzez proste regulatory napięcia. Układ czasowy zrealizowałem na zasadzie obrotowej tarczy (jak koło fortuny). Zmniejszenie obrotów silnika zrealizowałem jak na zdjęciu.

IMG_20191217_222137.thumb.jpg.1bad6b83bcd48812d2139b8d618f9e5f.jpg

Efekt końcowy:

IMG_20191211_001406.thumb.jpg.92bfeec137e934273f89268554818ba6.jpg

No i podjąłem wyzwanie. Wyciąłem archaiczne napędy, zakupiłem zestawy silników krokowych i zaczęły się schody... Mój cel: wykonać animację świetlną poprzez stopniowe rozjaśnianie poszczególnych obwodów. Po zakończeniu animacji świetlnej winno nastąpić uruchamianie napędów

1. Maryja i Józef mają zrobić zwrot o 90st
  2. Dzieciątko wyjeżdża z niebieskiem przestrzeni 
  3. Trzej królowie zbliżają się do żłobka 
  4. Krowa się kłania.

Wszystko po przyciśnięciu przycisku. Drugie wciśnięcie ma wyłączyć oświetlenie, a elementy ruchome mają wrócić do pozycji start (przy wyłączonych światłach).

Nie wiem czy dam radę, może plan zbyt ambitny ale... Kiedyś programowałem w Fortran ale C+ to zupełnie nowa dla mnie sprawa choć po 20 latach zaczyna mi się wiele przypominać.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Mechanicznie mam wszystko przygotowane  

• Lubię! 2

@MrWiktor witam na forum! Miło widzieć, że coraz więcej osób związanych z innymi branżami korzysta z naszych kursów 🙂 Powodzenia w eksperymentach z elektroniką!

@jaco1810 również witam na forum! Świetny projekt - widać, że napracowałeś się nad stworzeniem całości 😉 Faktycznie Arduino będzie pomocne w takich konstrukcjach. Jeśli dopiero zaczynasz to zajrzyj do naszego kursu podstaw Arduino. W razie problemów załóż osobny temat na forum i chętnie pomożemy!

Witam wszystkich,

Nazywam się Wojtek, mam 30 lat. Jestem inżynierem mechanikiem i staram się cały czas rozwijać nowe umiejętności i poszerzać wiedzę. Na studiach poznałem podstawy programowania i rozpocząłem samodzielną naukę. Ponad rok temu pojawiła się u mnie fascynacja rakietami wodnymi i połączyłem ją z uczeniem się programowania pisząc stronę internetową z symulatorem wspomnianych rakiet, na którą zapraszam pod adresem: waterrocketsimulator.github.io. Teraz korzystając z artykułów i kursów na forbocie chcę zbudować rakietę z komputerem pokładowym mierzącym wysokość (na podstawie ciśnienia powietrza) oraz inne parametry lotu, a ostatecznym celem jest model lądujący na wodnym silniku rakietowym zamiast na spadochronie - inspiracja rakietą Falcon 9. Z tego co wiem nikt jeszcze nie próbował lądowania rakietą wodną, więc mam nadzieję być pionierem w tej dziedzinie B-). Właśnie zamówiłem zestaw startowy Arduino wraz z czujnikiem ciśnienia pozwalającym na mierzenie wysokości z dokładnością do 30 cm 😄

• Lubię! 2

@woytas serdecznie witam na forum! 🙂 Masz naprawdę niespotykane zainteresowania, także zachęcam do dzielenia się swoimi postępami na forum. Powodzenia w budowie rakiety 🚀

Witam, mam na imię Grzegorz i mam 31 lat. W domu od zawsze była lutownica, Tata był swoistą złotą rączką i potrafił wszystko. Ja na szczęście odziedziczyłem zdolności po nim. Z zawodu jestem strażakiem, wykształcenie wyższe inżynier towaroznawstwa (UM w Gdyni). Całe życie coś tam lutowałem, wiecznie coś rozbierałem i tak zostało do dziś. Na tą chwilę mogę się nazwać bardziej "wymieniaczem" niż naprawiaczem, wymieniam części w telefonach, laptopach itp. Na wasz kurs trafiłem przypadkiem. Mam nadzieje, że pomoże poznać mi szerzej aspekty elektroniczne i programowanie. Lubię się rozwijać a w tych tematach mam ewidentne braki 🙂 Pozdrawiam.

• Lubię! 1

@Gebbellss cześć Grzegorz, witamy na forum 🙂 Doświadczenie z lutownicą już masz, pozostaje nadrobić ewentualne braki w podstawach elektroniki i sam będziesz złotą rączką! Udanych eksperymentów 😉

Cześć jestem Patryk,

Mam 15 lat i jestem w technikum elektronicznym. Buduje  prosty uklad na konkurs klas pierwszych. Trafiłem na to forum ponieważ zamówiłem zestaw do elektroniki który jak na razie sprawuje się świetnie polecam każdej osobie która lubi trochę elektronikę. 

• Lubię! 1

@PatrykKucz cześć Patryk, witam na forum 🙂 Bardzo się cieszę, że nasze kursy są pomocne! Powodzenia w pracach nad projektem konkursowym 😉