Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@RamzesGsm witamy na forum!

Zachęcam do udzielania się na forum, z pewnością doświadczenie jakie masz w swojej branży może pomóc innym. 🙂 

Cześć, jestem nauczycielem matematyki i informatyki. Kilka dni temu postanowiłem stawiać pierwsze kroki w robotyce. Przeczytałem pierwsze lekcje Arduino. Właśnie otworzyłem zestaw startowy i zaczynam zabawę. Pozdrawiam

• Lubię! 2

@amazzi witamy na forum 😉 Udanych eksperymentów z Arduino!

Cześć wszystkim!!!

Sylwek i zaczynam swoją przygodę z elektroniką. 

Ps. po rejestracji zakupionego zestawu skąd mogę pobrać "Ściągi" ?

S. 

• Lubię! 1

@sly77 witam na forum!

Czy po rejestracji otrzymałeś maila?

Cześć Forbotowicze 🙂

Nazywam się Dawid, zawodowo zajmuję się usługami IT w dużej korporacji przemysłowej.

Zainteresowałem się elektroniką głównie dzięki kursom dostępnym tutaj. W końcu coś co zawsze było zawiłe wydaje się proste 🙂

W poszukiwaniu nowego hobby i potencjalnie nowych umiejętności zawodowych wtłaczam sobie wiedzę do głowy w nadziei, że ładnie ogarnę ten temat.

Może kiedyś uda mi się uciec z bezdusznego biura i naprawiać rzeczy.

Pozdrowienia z Krakowa.

• Lubię! 1

@Gieneq Hej, dostałem ale tylko potwierdzającego ze zarejestrowałem sie na forum.

Powiedz gdzie szukać ściąg tych które powinny być dostępne po wpisaniu kody z zestawu?

Dzięki za info

S.

@carbonitium witam na forum i powodzenia w nauce elektroniki! Pochwal się na forum, gdy stworzysz jakiś pierwszy projekt 🙂

@sly77 sprawdziłem w systemie i mail był do Ciebie wysłany 13 listopada o godzinie 21:38. Sprawdź proszę folder ze SPAMem. Wiadomość powinna przyjść z adresu, który ma w nazwie "kontakt" (domena forbot.pl).

• Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1

Cześć, 

Swoje przywitanie zacznę od meldunku wykonania kursu na malince! Świetnie przygotowane wprowadzenie krok po kroku. Dzięki!

Kolejnym moim wyzwaniem był mały projekt z czujnikiem temperatury. Jako, że chcę wiedzieć czy w nocy działają grzejniki, a lenistwo nie pozwala w nocy wstawać i sprawdzać czy grzeją oraz jaka jest temperatura, to skorzystałem z kursowego układu z czujnikiem temperatury. Skrypt wykonuje się co 5 minut - zapisuje datę, godzinę i temperaturę. Przy okazji przypomniałem sobie podstawy podstaw administracji siecią domową i teraz mogę z całego świata zobaczyć jaka jest temperatura w mieszkaniu! 

Świetnie się przy tym bawiłem. Czuję chęć rozwijania tego projektu, jak i myślę o kolejnych, więc jeszcze pewnie porozmawiamy.

Pozdrawiam

• Lubię! 1

@bziuuum witam na forum!

Cieszę się, że kurs był dla Ciebie przydatny. Powodzenia w realizacji dalszych projektów! 🙂 

Witam.

Na samym początku chciałbym powitać Administratora, Moderatora jak również wszystkich użytkowników forum forbot. Ja jestem Szymon i od niedawna zaciekawiło mnie coś tak niezwykłego czym jest Arduino. Będę stawiał swoje pierwsze kroki w tej tematyce. Mam już upatrzony zestaw, z którym rozpocznę swoją przygodę z robotyką - mam nadzieję, że wciągnie mnie na dłuższy czas.

Pozdrawiam

• Lubię! 2

@GeMiNiPL Hej Szymonie witam na forum.

Miło widzieć kolejnego pasjonatę elektroniki, serdecznie polecam jest to ciekawe i wciągające zajęcie.

4 godziny temu, GeMiNiPL napisał:

Administratora, Moderatora jak również wszystkich użytkowników forum forbot.

*Moderatorów, jest 2 😄 

Powodzenia w nauce, w razie problemów śmiało pytaj na forum! 🙂 

• Lubię! 1

Cześć wszystkim, fajne forum. Wpadłem bo zacząłem interesować się arduino/raspberry, mam nadzieję że zostanę na dłużej. 

Dzień dobry,na imię mam Wojtek.Z zawodu jestem elektrykiem,a Arduino zacząłem interesować się niedawno.Mam nadzieję,że kursy wprowadzą mnie w świat mikroprocesorów.

(edytowany)

@rumian witam na forum, też mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. 😉 

@Wopos66 Hej Wojtek, witam na forum. Jako elektryk na pewno będzie Ci łatwiej się wdrożyć, zasady są te same, tylko napięcie dużo mniejsze, no i prądy też. 🙂 

Edytowano przez Gieneq