Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@octa witam serdecznie na forum! 🙂 Oby udało się ugryźć temat możliwie bezproblemowo, powodzenia!

@lkierojc witam na forum! Faktycznie motywacja jest, pozostaje mi życzyć powodzenia. W razie wątpliwości śmiało pytaj na forum, postaramy się pomóc! 😄 

@Tomziel Cześć Tomku, również Ciebie miło mi przywitać na forum 🙂  faktycznie, pracy przy kursach jest sporo, miło że to doceniasz. Takie komentarze motywują do tworzenia kolejnych kursów. 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam na imię Łukasz, mam 34 lata. Pracuję w branży telekomunikacyjnej, w której używam takich narzędzi jak języki programowania, system linux itp. Z racji skończonych studiów (Elektronika i Telekomuniakacja) jakiąś stycznośc z elektroniką miałem, niestety na zbyt teoretycznym poziomie. Poza tym program uczelni był nastawiony na zdobywanie wiedzy z telekomunikacji, elektronika traktowana była trochę po macoszemu. Dodatkowo mój zapał do elektroniki gaszony był starymi narzędziami, których używałem np. do lutowania (lutownica transformatorowa+cyna w najcieńszej wersji 2.5mm). Za każdym razem jak trzeba było coś zrobić i sama naprawa szacowana była na 15min, najpierw musiałem doprowadzić narzędzia do stanu używalności (kolejne 15 min). Trzeba było dociąć, ukształtować i zainstalować nowy grot do lutownicy, bo stary za każdym razem sie przepalał jak tylko go dotknąłem. Zestaw ten nawet jak już sprawny, nie był zbyt precyzyjny i przyjemny w obsłudze.

Za pomocą kursów Forbot chcę uporządkować i uzupełnić wiedzę teoretyczną i zacząć jej używać w praktycznych projektach. Nie planuję robić doktoratu z elektroniki, więc szukałem źródła informacji, które tłumaczy teorię w przystępny sposób i możliwie szybko przechodzi do praktyki. Mam nadzieję, że się udało, ale pewien będę dopiero po ukończeniu kursów. 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu bardzo interesuje mnie temat Arduino. W końcu znalazłem czas, żeby zacząć kurs. Na codzień zajmuję się "informatyką" samochodową (chiptuning, kodowanie itp). Pozdrawiam 😀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,

Mam na imię Bartek, 42l, od pewnego czasu zamierzam się zabrać za automatykę domową, ale także korci mnie aby bardziej praktycznie zabrać się za elektronikę. Żona zapytała, jaki prezent chcę dostać na Mikołaja i tak padło na malinkę 4B z kursem forbota.

Liczę na dobrą współpracę i odrobinę cierpliwości dla początkującego 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@sniegu cześć Łukasz, serdecznie witam na forum! Kursy na pewno pomogą Ci z uporządkowaniem wiedzy teoretycznej. Powodzenia 🙂 

@zbyszkog witam serdecznie! 🙂 Zachęcam do udzielania się na forum.

@mii witam na forum! Arduino może przydać się Twojej branży. Choć forum nie jest związane z motoryzacją, to niedawno był poruszony temat elektroniki jaką można zamontować we własnym zakresie. Także myślę, że znajdziesz coś dla siebie. 😉 

@behcio cześć Bartku, witam na forum! 🙂 Powodzenia z Raspberry Pi, automatyka domowa to jedno z ciekawszych zastosować w RPi, także myślę, że dobrze trafiłeś.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.