Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, nazywam się Mikołaj i aktualnie od niedawna mam 23 lata. Studiuję Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Gdańskiej, od paru lat amatorsko programuję a w celach zarobkowych od pełnoletności pracuje za barem. Jestem melomanem, fanatykiem biegania i takie tam... może kiedyś spotkamy się w pracy to pogadamy 😉

Cieszę się, że natrafiłem na źródło wiedzy jakim jest Wasze forum. Czuję, że jestem w dobrych rękach żeby jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z elektroniką.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkich 😉 Mam na imię Mateusz, zarejestrowałem się bo wracam poniekąd do starych zainteresowań 😉 Trzeba niestety zacząć już od zupełnych podstaw, a te są świetnie opisane w kursach 🙂 Już teraz rodzą się dodatkowe pytania i o ile na niektóre z nich po kilku eksperymentach i wyciągniętych wnioskach jestem w stanie odpowiedzieć sobie sam o tyle niektóre musi ktoś dodatkowo objaśnić 😉 A i własne teorie warto skonsultować 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@samemilerzeczy cześć Mikołaj, witam na forum 🙂 Powodzenia w nauce elektronki!

@emtees część Mateusz, witam na forum! W razie problemów pytaj śmiało 😉

@wahtanguri cześć Krzysztof, brzmi ciekawie, bo faktycznie Arduino można łatwo wykorzystać w pracach artystycznych. Udanych eksperymentów!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam was wszystkich. Mam na imię Łukasz i ma 25 lat. Obecnie pracuję jako operator maszyn produkcyjnych, ale elektronika zawsze mnie interesowała. Obecnie mam kontakt z różnymi maszynami i jest to dla mnie bardzo ciekawy temat dla tego postanowiłem ukończyć wszystkie kursy (począwszy od podstaw elektroniki jako odświeżenie wiedzy z technikum jak i dalsze jak kursy arduino), by bardziej się zbliżyć do poznania jak to wszystko działa zarówno w teorii jak i w praktyce. Jeśli macie jakieś rady jak najlepiej się zbliżyć do poznania robotyki (bo to sobie obrałem za cel) byłbym wdzięczny za wszelkie porady od czego zacząć itp. 

Edytowano przez Szpoku95
Błędy stylistyczne wypowiedzi
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Szpoku95 witam na forum! Jeśli chcesz zająć się robotyką amatorską to zerknij np. na nasz kurs budowy robotów - powinien być dobrym wstępem. Jeśli jesteś zainteresowany robotyką przemysłową to polecam artykuł o studiach AiR - dowiesz się co jest używane w przemyśle 🙂

@jaaarek witamy na forum! Powodzenia podczas eksperymentów z elektroniką 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Nazywam się Tomasz, mam 52 lata. Elektroniką zajmuję się hobbystycznie od dziecka, ostatnio sporadycznie z powodu braku czasu.

Programowanie procesorów zaczynałem od Bascoma (rok 2000).

Postanowiłem pobawić się nowymi układami  poznając Arduino.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jestem Waldek, mam 45 lat. Z elektroniki niestety jestem laik, wykształceniem mam czysto mechaniczne. Zajmuje się produkcją małych maszyn i urządzeń i mam zamiar w nich zastosować platformę Arduino. Mam nadzieję że się nie zniechęcę po pierwszych doświadczeniach. Sam nauczyłem się środowiska SolidWorks/SolidCAM i liczę że tutaj też się uda. W razie problemów liczę że znajdę "pomocną dłoń" na forum. Pozdrawiam

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich ! 
Mam 22 lata, studiuję informatykę. Rok temu zakupiłem arduino, trochę przerobiłem kursu odnośnie arduino i elektroniki. Trzy tyg. później niestety nie kontynowałem tego, ponieważ jakoś zapał się wypalił we mnie. Dziś wracam. Jak to mówią "najgorzej jest zacząć". Zobaczymy co to będzie. 
Pozdrawiam.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, mam na imię Mariusz i mam 40 lat. Kiedyś za czasów podstawówki i szkoły średniej miałem sporo wspólnego z elektroniką jednak później zostało już tylko trochę elektryki. Ostatnio przez przypadek trafiłem na jeden z waszych kursów, obecnie przeczytałem już kilka podstawowych i sporo wiedzy wróciło, nowej też trochę nabyłem a to dopiero początek 😀 Zamówiłem też jakieś zestawy  kursowe no to teraz biorę się do roboty.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@TomSob witam na forum 🙂 Również zaczynałem od Bascoma - piękne czasy, ale faktycznie teraz lepiej przesiąść się na Arduino. Powodzenia w eksperymentach!

@watronik witam na forum! Arduino to dobry wybór, szybko zobaczysz efekty swojej pracy - nie ma lepszej platformy na start 😉

@krzychuskarpel witam na forum i trzymam kciuki, aby tym razem chciało Ci się dokończyć kurs. Powodzenia!

@MrAurok cześć Mariusz, witam na forum! Miło słyszeć, że kursy są pomocne - powodzenia w eksperymentach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.