Skocz do zawartości
FlyingDutch

LicheeTang Anlogic EG4S20 FPGA Board (RISC-V)

Pomocna odpowiedź

Jak chodzi o risc-v to najłatwiej zacząć używając K210. Z fpga jest chyba znacznie trudniej.

• Lubię! 1

30 minut temu, Elvis napisał:

Jak chodzi o risc-v to najłatwiej zacząć używając K210. Z fpga jest chyba znacznie trudniej.

Cześć Elvis,

ja chciałbym jednak zacząć z tą płytką "LicheeTang Anlogic". Może natknąłeś się na miejsce w sieci  gdzie można kupić te dedykowane programator JTAG dla "RISC-V". A może wiesz jaki typ programatora JTAG można użyć zastępczo (ktoś napisał w komentarzu, że ten dedykowany programator nie jest oparty na FTDI FT232, ale nie wiem, czy to prawda).

Pozdrawiam

Używałem seggera do programowania K210, więc mogę potwierdzić że to działa 🙂 niestety jak na razie nie udało mi się dogadać z żadną implementacją RISC-V w FPGA. Dlatego napisałem, że łatwiej zacząć od K210.

• Lubię! 2

(edytowany)

Cześć,

właśnie na dniach pojawił się nowy artykuły dotyczące "RISC-V" na stronie www.eejournal.com (ten artykuł przytacza drugi starszy). Tytuły tych artykułów są bardzo patetyczne i uważam je za trochę przedwczesne:

1) RISC-V Evolves from Academic Teaching Platform into a Major Microprocessor Player (tłumaczenie: RISC-V ewoluje z akademickiej platformy do nauki w ważnego gracza rynku mikroprocesorów)

2) RISC-V Aims for World Domination (tłumaczenie: RISC-V zmierza do dominacji na Świecie)

Oto linki do tych artykułów:

RISC-V Evolves from Academic Teaching Platform into a Major Microprocessor Player

RISC-V Aims for World Domination

Niestety artykuły są napisane w języku angielskim i aby z nich coś wynieść trzeba je przeczytać w całości (chociaż radzę sobie z j, angielskim nie najgorzej nie podejmuje się tłumaczenia, bo są one po prostu za długie). Uważam, że te tytułowe wnioski są na razie przedwczesne, niemniej mam przeczucie, że o tej architekturze jeszcze przez dłuższy czas będzie dość głośno i ma ona szanse stać się przełomową w świecie hardware'u.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1

Dnia 7.03.2019 o 19:40, FlyingDutch napisał:

Uważam, że te tytułowe wnioski są na razie przedwczesne, niemniej mam przeczucie, że o tej architekturze jeszcze przez dłuższy czas będzie dość głośno i ma ona szanse stać się przełomową w świecie hardware'u.

To pewne, obserwuję ogólnie wszelkie elektroniczne newsy (chociażby po to, aby wybrać coś ciekawego na Forbota) i od jakiegoś czasu jest prawdziwy wysyp informacji na temat tej architektury. Kiedyś pojawiała się sporadycznie, a teraz gości wszędzie bardzo często 🙂

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »