Skocz do zawartości

[Wrocław] Robotic Arena 2009 - wrażenia i komentarze


Bobby

Pomocna odpowiedź

Taśma była jak najbardziej ok, z reszta cały tor był dobry. My już dawno zaprzestaliśmy korzystania ze ślizgów, wcześniej tez mieliśmy ślizg, teflonowy, i też narzekaliśmy na taśmę[btw na tym ślizgu wygraliśmy pierwsze w polsce wyścigi FTL], ale potem stwierdziliśmy że są lepsze i pewniejsze rozwiązania po tym jak robot zawiesił się na brzegu taśmy ślizgiem...

Link do komentarza
Share on other sites

Acha, no to dobrze bo mógłbyś się obrazić za zbesztanie twojego robota 🙂

Co do taśmy i zaprzestania korzystania ze ślizgu: polak mądry po szkodzie, po zawodach zorientowałem się, że ślizg nie jest dobry we wszystkich warunkach, z tym że włąśnie po zawodach. A co do toru to sam układ był dobry, wielki plus że pokazujecie elementy z których będzie zbudowany tor.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem że był duży problem z taśmą klejącą, bo coraz więcej w sklepach taśmy polipropylenowej, która faktycznie hamuje ślizgi. Po długich poszukiwaniach w piątek o 23 wiem że udało się kupić dobrą taśmę w tesco. Nie była ona w żaden sposób lakierowana, ani nic z tych rzeczy. Po prostu taśma taśmie nierówna i trzeba mieć to na uwadze budując robota (sam się na tym przejechałem na poprzednich zawodach)

Na przyszły rok radzę jednak zastosować coś lepszego niż ślizgi 🙂 nawet jeśli taśma będzie ok, to czas rozwijać konstrukcje i zacząć robić pojazdy które mają co najmniej tyle kół co punktów styku z podłożem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

nawet jeśli taśma będzie ok, to czas rozwijać konstrukcje i zacząć robić pojazdy które mają co najmniej tyle kół co punktów styku z podłożem 😉

Święte słowa:P A duże nie trzeba do tego dokonać😋 Walkman/magnetofon do tego wystarczy:P

Link do komentarza
Share on other sites

Cóż można rzec ... 😉

Imprezka ok.

Maniek zdał test długoterminowej pracy - pracował prawie nie przerwanie od 10:30 - 16:00.

Poźniej lekko już pijany, ale cóż można wymagać od ciągłej pracy serw. 😉

Może jedna rzecz była wg mnie nieporozumieniem... tj. głosowanie we freestylu za pomocą sms - powiem tyle... raczej nikt z gości zawodów nie głosował za pomocą sms'ów, bo bał się, że zapłaci jak za woły (brak jakiejkolwiek informacji o koszcie sms). Następnym razem proponuję jednak wrócić do klasycznej skrzynki i karteczek. Może więcej liczenia, ale większe szanse będą miały roboty z poza Politechniki. ( Jak choćby robocik moich sąsiadów z zawodów - Laserbot ).

Link do komentarza
Share on other sites

Głosowanie za pomocą SMS jest stosowane w Wiedniu i się sprawdza. Jest znacznie wygodniejsze niż karteczki itp. Na pewno nie zrezygnujemy z tego. Inna kwestia że brakło informacji (jak zwykle) o kosztach - co w połączeniu z numerem zaczynającym się od 7 mogło skutecznie rodzić obawy - to zdecydowanie można poprawić.

Wydaje mi się że to czy robot jest z Politechniki czy nie to nie ma żadnego wpływu. Mało tego - można głosować nie będąc fizycznie na miejscu, co dodatkowo eliminuje konieczność posiadania znajomych we Wrocławiu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co do siły nabywczej i kosztu sms'a w Wiedniu i w Polsce to bym troszkę podyskutował, ale ok. 🙂

Natomiast mam wrażenie, że głosowanie osób z poza "terenu" zawodów to zachowanie moim zdaniem raczej nie sportowe 🙂

Ale przychylam się do zdania, że powinno byś mimo wszystko więcej informacji co do kosztu sms niż dopiero koło 18:30 podczas finałów. Pewnie to poprawi wyniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie te wyniki to nieporozumienie. Dlaczego tylko zwycięzcy? A ja na przykład chciałbym wiedzieć o ile poprawić czas żeby znaleźć się w okolicach finału. Na mojego maila odpowiedziano mi, że będą wyniki ogólne z zawodów (eliminacja + finały). Mam nadzieję że to z braku czasu i wkrótce pojawią się pełne wyniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Umieściłem na youtube'ie filmiki z występów jednego z moich robotów (druga runda fazy grupowej, ćwierćfinał, półfinał, finał).

Link do mojego kanału:

https://www.youtube.com/Amin666pl

lub poprzez wyszukiwarkę:

https://www.youtube.com/results?search_query=krecik+robotic+arena&search_type=&aq=f

(tutaj są wszystkie filmiki dostępne, wchodząc na kanał walk z fazy grupowej nie można znaleźć:/)

Robot: krecik

Kategoria: minisumo

Miejsce: I (zwycięzca!)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem zwycięzcą kategorii Deathmatch i mam gorąca prośbę do organizatorów lub uczestników zawodów. Szukam dobrej wersji filmiku z tego pojedynku najlepiej kręconej z bezpośredniej kamery(tu ukłon w stronę organizatorów) lub z prywatnego aparatu(bezpośrednio ring ponieważ kamera która dawał obraz na rzutnik została dwa razy zasłonięta przez uczestników walki). Można się kontaktować ze mną na email kwolosz@wi.zut.edu.pl lub umieścić filmik na youtube.

Widze, że pojawiła się nazwa robota wśród zwycięzców tylko brak moich danych 🙂

Krzysztof Wołosz ZUT

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.