Skocz do zawartości

[Wrocław] Robotic Arena 2009 - wrażenia i komentarze


Bobby

Pomocna odpowiedź

Chłopaki przez organizację zawodów mają spore zaległości na uczelni, na pewno jak tylko ogarną wszystkie koła, sprawka, projekty i ćwiczenia, doprowadzą do porządku wyniki i tym podobne kwestie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mi osobiście zawody się podobały, ogólne wrażenie bardzo dobre, bardzo duża ilość osób została zaangażowana do obsługi rejestracji i samych zawodów, co się chwali 🙂, nie było zamieszania aż takiego jak gdzie indziej pomimo ogromnej liczy zawodników.

Co do samej konkurencji (wyścigi lfr'ów) to muszę troszkę ponarzekać. W zasadzie nie było trasy testowej, gdy pojawiła się na krótki czas, okazało się, że są to 2 kawałki trasy eliminacyjnej, które bardzo szybko wróciły na swoje miejsce. Co prawda mój Psotek2 nie potrzebował jej, ponieważ kalibruje się automatycznie przed każdym przejazdem, ale inni narzekali na jej brak. Nie mogę też powiedzieć zbyt dobrze o samej trasie eliminacyjnej, z 2 tras, jedna miała przy połączeniu płyt skok pod górę na jakieś 3mm (tyle co prześwit w moim Psotku2), przez co nie tylko mój robot zawiesił się w tym miejscu przed samą metą. Druga trasa eliminacyjna to był koszmar z mojego punktu widzenia, w prawie każdym miejscu łączenia był skok i to w górę.

Niestety zbyt dobrej opinii nie mogę również wyrazić o sędzim przy lfr'ach. Pan ten był chyba niezbyt poinformowany o tym co powinien robić, a zasłanianie się tekstem "Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby trasa była równa" jest co najmniej śmieszne, gdy nie pozwala się na dociśnięcie płyty podczas przejazdu, aby skoku nie było. Nie wszyscy rozumieją, że tego typu zawody polegają na rywalizacji a nie na utrudnianiu zawodnikom, a raczej ich robotom, brania udziału w przejeździe.

Kończąc chciałbym pochwalić i podziękować organizatorom za udaną imprezę, pomimo małych potknięć udało im się zorganizować największe zawody w Polsce. Jadąc na RA, jechałem po to, aby dobrze się bawić, wiem, że mój Psotek2 nie dorównuje prędkością aktualnie najszybszym lfr'om w Polsce, mój cel osiągnąłem. Poznałem wielu ciekawych ludzi i ich roboty, a to zawsze jest jeśli nie cenniejsze to równie cenne co trofeum za pierwsze miejsce.

Dziękuję za zawody i miejmy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety zbyt dobrej opinii nie mogę również wyrazić o sędzim przy lfr'ach. .

Poza tym, gdy jeden z zawodników podszedł aby dokonać swojego przejazdu o godzinie 16:24 (eliminacje miały trwać do 16:30) sędzia powiedział ze na serwerze jest 16:31 i eliminacje są zamknięte. Aż tak ścisłe trzymanie się regulaminu to lekka przesada. Tym bardziej, że przejazdy zaczęły się sporo po czasie z winy organizatorów. Podobnie w finale najpierw roboty jeździły z włączonym oświetleniem nad trasa, później zostało wyłączone. Sędzia zapytany oto czy będzie dodatkowy przejazd dla tych co jechali wcześniej odpowiedział ze oświetlenie nie ma wpływu na zachowanie się robota i przejazdu nie będzie. Drodzy organizatorzy szanujmy się trochę to nie mistrzostwa świata. Tak jak napisaliście w mailach do uczestników ma to być przede wszystkim dobra zabawa. Pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem na zawodach, zawsze uwagi zawodników były wysłuchiwane i w miarę możliwości realizowane. Duży minus to brak trasy testowej na której można by sprawdzić przyczepność i dobrać odpowiednią prędkość. Można było spokojnie pozwolić na więcej przejazdów gdyż przez połowę eliminacji na trasie nikt nie jeździł. No i nierówności ale o tym już była mowa wcześniej. Do plusów można zaliczyć sprawną szybką rejestracje oraz bardzo dobry system informacji o wynikach.

Nasze roboty spisały się bardzo dobrze. "Wonsz" jak wiadomo zwyciężył. "Barmabrylowi" zabrakło niewiele do finału.

Przejazd finałowy "Wonsz":

Kwalifikacyjny "Barmabryl":

Link do komentarza
Share on other sites

Trzeba przyznać, że mieliście okropnego sędziego w tym FTL. Ja w minisumo (grupa A) miałem świetnego, trzymał się regulaminu, ale jak coś drobnego nieregulaminowego było to przepuszczał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiem krótko:

Po 2 tygodniach od Największych zawodów robotyki w Polsce:

-jest filmik

-jest galeria

-nie ma wyników (bo to co jest na stronie RA to wg mnie, jak już pisałem, nieporozumienie).

Prawdę mówiąc straciłem nadzieję że te wyniki się kiedykolwiek pojawią.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.