Skocz do zawartości

Współpraca nad wspólnymi projektami


etro

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich. Jestem osobą która ma masę pomysłów. Ale jestem też zdania że każdy pomysł warty jest opini osoby trzeciej która może obiektywnie spojrzeć na nasz pomysł i ocenić go. Dlatego też zacząłem myśleć nad tym czy wśród hobbistow z różnych odłamów elektroniki jest osoba chętna do współpracy w budowaniu robotów mobilnych. Dużo więcej uczę się poprzez pracę w grupie niż samemu a radość sprawia mi wykonanie zadania w gronie osób które wierzą w cel. Jeśli ktoś miałbym chec jakiej kolwiek współpracy byłbym wdzięczny za kontakt ze mną. Nie jest to nic zobowiązującego lecz tylko chec realizowania pomysłów w gronie osób nie bojacych się wyzwań. Osoby nie zainteresowane współpraca uprzejmie proszę o brak komentarzy. Pozdrawiam wszystkich którzy przeczytali ten post 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@etro, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

8 godzin temu, etro napisał:

Dlatego też zacząłem myśleć nad tym czy wśród hobbistow z różnych odłamów elektroniki jest osoba chętna do współpracy w budowaniu robotów mobilnych. Dużo więcej uczę się poprzez pracę w grupie niż samemu a radość sprawia mi wykonanie zadania w gronie osób które wierzą w cel.

Jeśli szukasz osób, z którymi możesz nawiązać współpracę to proponowałbym podać Twoją lokalizację (miasto, województwo). Dzięki temu na pewno łatwiej znajdziesz osoby, które będą mogły realnie zaangażować się we wspólne projekty.

Link do komentarza
Share on other sites

W grupie można wiele osiągnąć, było to  sporo lat do tyłu,  kiedyś współtworzyłem dość ambitny projekt  http://radioactiveathome.org/pl/  w sumie nie chwaląc się  to byłem jego pomysłodawcą 😁  gdyby społeczność skupiona dookoła forbot.pl miała zajawkę na budowę czegoś większego wspólnymi siłami, to chętnie pomogę na tyle na ile jestem w stanie 😃

 

Edytowano przez Kotfryc
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja mam to samo mase pomysłów i brak czasu i czasami wiedzy jak zaczac 🙂 w sumie mozna załaczyc jakis dział gdzie ludzie beda zgłaszac chęc wspołpracy i jakąs zajawke na pomysl. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Największy problem jest, że osoby mające

Dnia 27.03.2019 o 18:20, etro napisał:

chec realizowania pomysłów w gronie osób nie bojacych się wyzwań

oraz

 

5 godzin temu, NathanAA napisał:

mase pomysłów i brak czasu i czasami wiedzy jak zaczac

bardzo szybko ową

 

5 godzin temu, NathanAA napisał:

chęc wspołpracy

tracą. Szybciej niż mogłoby się wydawać. 

Z reguły chcą budować nie wiadomo jakie "ektra urządzenia" ale podstaw nie chcą poznać. To tak z doświadczenia piszę,  nie raz już oferowałem chęć pomocy i po kilku(nastu) wiadomościach kontakt się urywał.

 

Jak ktoś ma pomysły i nic nie robi "bo nie ma czasu", "bo nie ma wiedzy" to nawet z kimś nic nie zrobi.

Edytowano przez PiotrekEl
Link do komentarza
Share on other sites

Przestań piep**yć. Nie wiem w ilu projektach brałeś udział i ile tam jest Twojej pracy czy pomysłów - ale w tym momencie czuję się trochę niewyraźnie. Bo nigdy nie byłem w jakimś wiodącym teamie - ale parę moich linijek kodu znajdziesz w takich projektach jak speech-dispatcher, speak-up, gnome-orca czy yasr (o ubuntu-accessibility nie wspominam bo to się samo przez się rozumie). I nie kończyło się na pomysłach - zawsze przedstawiałem konkretne, działające rozwiązania.

Być może Ty swojej pracy do projektów nie wnosisz - ale jeśli tak, to projektuj sobie dalej swoje płytki i nie obrażaj ludzi, którzy jakiś tam (nawet minimalny) wkład do czegoś tam wnieśli. Być może o projektach o których pisałem nawet nie słyszałeś... tyle że nie jest to powód do mieszania z g^Hbłotem ludzi, którzy jakiś tam procent swego czasu dla tych projektów poświęcili.

I szczerze mówiąc - rozumiem że z tego nigdy nie korzystałeś i nie życzę Ci abyś musiał skorzystać. Niestety - są tacy co muszą.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Chyba trochę niepotrzebnie dyskusja poszła w takim negatywnym kierunku. Wiadome jest przecież, że jednak ktoś tę pracę wykonuje, więc są osoby, które aktywnie działają w dużych projektach. Trudno się jednak nie zgodzić z tym, że przy takich inicjatywach jest wielu pomysłodawców, a osób, które faktycznie coś robią jest znacznie mniej. Taka jest natura ludzka. Projekty grupowe na studiach bazują przeważnie na 2-3 osobach (a reszta robi tylko za tło), tak samo jest w internecie - dużo osób czyta, a mało się udziela i daje coś od siebie.

20 godzin temu, deshipu napisał:

Największym problemem jest to, że wszyscy chcą wnosić do projektu swoje pomysły, a nikt — swojej pracy.

Zakładam więc, że powyższa wypowiedź to było lekkie przerysowanie tego faktu, że osób do chętnych do faktycznej pracy jest stosunkowo mało 😉

Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, Treker napisał:

Zakładam więc, że powyższa wypowiedź to było lekkie przerysowanie tego faktu, że osób do chętnych do faktycznej pracy jest stosunkowo mało 😉

Osoby chętne do faktycznej pracy po prostu biorą się do tej pracy i robią co trzeba, bez konieczności szukania chętnych, umawiania się nie wiadomo na co i chwalenia się w jakich to projektach mają linijki kodu. Jak nie wiedzą od czego zacząć, to szukają istniejącego projektu odpowiadającego ich zainteresowaniom, albo eksperymentują, albo robią kursy (takie jak na tym forum), albo zadają konkretne pytania — aż się nie dowiedzą. Szukanie chętnych do zrobienia projektu tylko po to, żeby móc powiedzieć, że się w nim uczestniczyło (albo, co gorsza, że się go wymyśliło) uważam za stratę czasu. Ale oczywiście to jest tylko moja prywatna opinia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.