Skocz do zawartości

Drukarka 3D z ARDUINO


Brawler

Pomocna odpowiedź

Szczerze, nie opłaca się 😞 Miałem przyjemność składać drukarkę od chińczyka i nawet jej nie skończyłem, bo widząc z czego była zrobiona stwierdziłem że nie ma to sensu. Sterownik był ok, ale problem stanowi część mechaniczna, którą trzeba kalibrować, a jak nie masz jej dobrze przemyślanej to nic z tego nie wydziergasz.

Lepiej kupić, a to co wydrukujesz możesz użyć w innych, mniej frustrujących projektach 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

23 godziny temu, Brawler napisał:

Jak można zrobić w miarę dużą drukarkę 3D z arduino (min. 30x30x30cm.).

Większość drukarek działa w oparciu o Arduino, więc nie masz co się tutaj martwić samą platformą. Znajdziesz w sieci wiele projektów, które będą bazowały na Arduino. Pytanie tylko czy ma to sens. Jeśli po prostu chcesz mieć drukarkę z Arduino to lepiej kupić jakiegoś sprawdzonego chińczyka (nie takiego jak składał @Gieneq) i będziesz szczęśliwym posiadaczem drukarki. Przemyśl też pole robocze, potrzebujesz aż 30x30x30 cm? Jeśli nie miałeś styczności z drukarkami to może Ci się wydawać, że tak, bo chcesz drukować duże przedmioty. Jak zobaczysz ile trwa drukowanie takich dużych obiektów to szybko zmienisz zdanie 😉 Zdecydowanie częściej drukuje się jednak małe elementy, więc nie masz co się zrażać, że dostępne na rynku drukarki mają trochę mniejsze pole robocze.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 5.04.2019 o 13:19, Treker napisał:

@GieneqJak zobaczysz ile trwa drukowanie takich dużych obiektów to szybko zmienisz zdanie 😉

Nie strasz kolegów hobbystów 😉 . Ja obudowę do urządzenia teraz drukuję 15 godzin , do tego poprawki po czymś nie przemyślanym kolejne kilka godzin . Jak kupi cichą nie jakiegoś chińczyka to nawet idzie przy niej spać , wiem z doświadczenia . Mam prusę i siedzi w niej Atmega, kod w czystym C lub Arduino nie wiem gotowy był wgrany i dają sami updaty, po co wyważać otwarte drzwi? Jedyną taką ciekawszą konstrukcją z polem roboczym takim dużym to wydaje mi się Voron do złożenia samemu, ale trzeba na to na prawdę sporo czasu. Ja samą prusę z instrukcji po pracy składałem tydzień bity czasu po 2-3 godziny dziennie. Drobnica i precyzja wymaga czasu. Temat druku jest dosyć ciekawy, tylko trzeba też mieć dobre narzędzie do projektowania, ja w sketchup się mordowałem z bryłami nad tą obudową z kilka dni, co w profesjonalnym instalatorskim programie bym to w kilka godzin narysował. NA uczelni korzystali s Solidworksa do drukarek, musze przetestować wersję próbną, by nie tracić cennego czasu na wieszanie się darmowych programów sketchapowych w chmurze. No i też Slicer ma swoje ciekawe rzeczy, jak nie raz nie tni linii powyżej 1mm grubości juz się na tym przejechałem i poprawiać musiałem. Też wypełnienie ma znaczenie jak się da pełne wypełnienie drukowanego elementu to może zamiast tego 15 godzin drukować i 2 dni taką obudowe 😛 No i pole pracy to drukowałem akurat 20x15x2 cm 4 elementy na jednej płaszczyźnie. Można też przyśpieszyć druk warstawmi nakładanymi na siebie np. zamiast 0.15mm dać 0.2mm lub więcej, może efekt końcowy gorszy ale szybciej się drukuje.

Edytowano przez daniel89
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, daniel89 napisał:

tylko trzeba też mieć dobre narzędzie do projektowania

I dobrze zaplanować. Kiedyś zaprojektowałem coś co drukowało się kilkanaście godzin i jakoś po 8 godzinie, wydruk się zerwał 😥 za dużo wisiało tam w powietrzu i trzeba było dorysować drzewko-wspornik tak by nie trzeba było robić w całym obiekcie supportu na 10 cm wysokości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No ale wsporniki są gotowe opcje na płaszczyźnie (stole) lub wszędzie w programie Slicer. Z tym zrywaniem też miałem problem po godzinie mi się zerwał bo nie nasmarowałem stołu klejem w sztyfcie 😉 jak nasmarujesz to się nie zerwie nic. Tylko mówię od razu jak chcecie coś projektować w Sketchupie to dwa razy się zastanówcie czy nie lepiej pobrać nawet pirata ale profesjonalne narzędzie , kóre nie formuje jakiś dziwnych pustych przestrzeni jak Sketchup . Co chwilę trzeba make Component oraz make Group robić na każdym elemencie z osobna by coś z tego stworzyć, a na końcu i tak gdzieś się dziura pokazuje i ręcę opadają .. Jesze muszę coś o robieniu elementów w chmurze , odradzam co godzinę bialy ekran nie zapisany element i napis : Kurza twarz .. dosłownie :-)

Edytowano przez daniel89
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

W Sketchupie to i można maszynę zaprojektować - wiem, że w stolarstwie to jest niezły temat 🤔 A nie próbowałeś TinkerCada?

Zdecydowanie wolę Fusion360 ale TinkerCad jest naprawdę prosty w obsłudze i grupą docelową są użytkownicy drukarek 3D więc nie powinno być tam krzaczków.

No i można tworzyć schematy jak niedawno było na blogu😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pobrałem już Solidworksa więc na razie tym się pobawię w wolnym czasie , chociaż go za dużo nie mam 😉 . Fusion360 z tego co czytałem do czego innego był tworzony, do mechanicznego projektowania części do obróbki na maszynach to bardziej Invertor.   Ten Sketchup to może i fajny ale tylko do szkicowania i to bardziej poglądowego niż pracy w tym na codzień. Do stolarstwa czy innego to jasne że tak , tylko już coś szybko i z gotowych funkcji to pewnie jakieś nakładki trzeba mieć za które wołają $ . Też współczuję jak ktoś chce mieć pełne elementy do obróbki z tego programu

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do tematu autora , bo trochę odbiegliśmy. To aby zrobić własną drukarkę to musisz mieć najpierw własną lub zlecić komuś wydrukowanie części do zbudowania swojej drukarki. Też zależne to jest od budżetu i tego co będziesz na tym chciał robić. Pole pracy 30x30x30  do czego Ci jest potrzebne aż takie pole , produkcja wiaderek ? Do tak sporych elementów to się tworzy formy odlewnicze i się odlewa takie elementy. Oczywiście jesli Ci się bardzie potrzebne takie pole pracy to jedną z lepszych drukarek Rep-Rap jest Voron 2.1 . Jest przygotowany na ich stronie gotowy spis elementów i cała dokumentacja wraz z częściami do druku. Jak to jest Twoja pierwsza drukarka to odradzam Rep-Rapa , tylko sobie kup gotową i tutaj zależne od budżetu do 1000zł -> ender 3 pro , do 3400zł -> prusa mk3s , jeszcze do 2000zł -> Aneta A8 . Jak Ender najtańszy to musisz go zupgradować by nie denerwowała Cię głośna praca tego urządzenia i na pewno nie ma na niej pola pracy 30x30x30 . Chyba że byś brał Creality CR10 to tam masz dużo większe pole pracy, ale to też nie jest dobra jakościowo drukarka i trzeba upgradować by była cichsza i w miarę znośna. Bo Chińczyki wypuszczają tanie ale głośne i z kiepską mechaniką, byle by działało i wygladało.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

A mogę zrobić ramę z takich aluminiowych poprzeczek. Taki kwadrat zrobić i 2 w górę a na szczycie poprzecznie taka co trzyma te 2 w górę 

A jeżeli tak to czy to trzeba mierzyć i jak?

Bo wtedy zaprogramował bym w marlin lub czymś podobnym.

Edytowano przez Brawler
Link do komentarza
Share on other sites

@Brawler jeśli jesteś początkującym (a na to wskazują pytania) to może zwyczajnie wybierz jakiś w 100% gotowy projekt i zbuduj drukarkę zgodnie z udostępnionymi planami? Zaoszczędzisz sporo czasu i funduszy, bo nie stracisz na zakupie złych części. Nauczysz się też jak to wszystko działa, zobaczysz jakie są problemy i dopiero wtedy zabierzesz się za budowę swojej drukarki od zera?

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.