Skocz do zawartości

Wybór multimetru do 1100 zł


kamilex

Pomocna odpowiedź

Witam, ze względu że jestem nowy i dopiero zaczynam przygodę z elektroniką chciałbym się poradzić w zakupie multimetra. Zależy mi na zakupie na lata aby nie bawić się z kupywanie kolejnego multimetra. 

Będę go wykorzystywał do budowy inteligentnego domu, budowaniu robotów oraz czasami do ogólnych napraw w domu. Znalazłem różne opinie o firmach produkujących multimetry i zainteresowałem się produktami brymena. Interesuje mnie który z nich będzie lepszy ze względu na jego przeznaczenie: BM869s, BM859s, BM525s. Ostatni zainteresował mnie ze względu na pomiary napięcia o niskiej oraz wysokiej impedancji wejścia. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej jest dokupić mikroprocesorowy miernik indukcyjności i wybrać BM869s albo BM859s.

Czy wybrane przeze mnie multimetry są dobre, a może znacie lepsze multimetry do tego typu zadań które możecie polecić. Jestem otwarty na wszelkie inne propozycje. Mój budżet to 1100 zł.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@kamilex, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
4 godziny temu, kamilex napisał:

Będę go wykorzystywał do budowy inteligentnego domu, budowaniu robotów oraz czasami do ogólnych napraw w domu. Znalazłem różne opinie o firmach produkujących multimetry i zainteresowałem się produktami brymena. Interesuje mnie który z nich będzie lepszy ze względu na jego przeznaczenie: BM869s, BM859s, BM525s. Ostatni zainteresował mnie ze względu na pomiary napięcia o niskiej oraz wysokiej impedancji wejścia. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej jest dokupić mikroprocesorowy miernik indukcyjności i wybrać BM869s albo BM859s.

Czy dobrze rozumiem, że to miernik, który będzie używany jedynie do prostych domowych/hobbystycznych czynności? Jeśli tak to spokojnie wystarczyłby miernik za 100-200 zł, za 500 zł znajdziesz już jakieś lepsze modele. Budżet 1100 zł to strasznie dużo jak na miernik do amatorskich zastosowań. Na pewno chcesz wydawać aż tyle? Według mnie, przy domowych zastosowaniach raczej nie zauważysz żadnej różnicy, jeśli będziesz robił pomiary tańszym miernikiem, a jakiś UNI-T (lub coś podobnego) też będzie działał przez długie lata.

PS Takich tematów na forum było wiele, ale Twoje zapytanie wyróżnia się ewidentnie dostępnym budżetem. Dlatego nie łącze postu z innymi tematami 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak, multimetr będzie wykorzystywany hobbystycznie i do prostych czynności domowych. Najbardziej mi zależy aby zbudować inteligentny dom oraz późniejszej nauki i zabawy z elektroniką. Poszukałem i znalazłem w nieco mniejszej cenie ten: Brymen BM817s, zawsze to ok 450 zł taniej. Wybrałem go ze względu na to, że można: dokonywać pomiaru prądu do 20A, ma trueRMS, mierzy pojemność do 9999u. Zastanawiam się czy mierzenie częstotliwości do 125k Hz będzie wystarczające, jak myślicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A będziesz wykorzystywał jakiekolwiek z tych funkcji?
Znajdź sobie tani, z użytecznymi dla ciebie funkcjami, a nie najdroższy na rynku.
Naucz się najpierw metodą prób i błędów na czymś podstawowym, żeby portfel nie ucierpiał w razie ludzkiego błędu.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ze względu na bezpieczeństwo zostanę przy firmie brymen. Patrzyłem modele bm235 i bm257. Czy do robotyki i wystarczy mi pomiar częstotliwości w wysokości 50kHz? Jeżeli tak to kupuje bm235, a jeżeli nie to ten drugi. Mimo tego, że test diody jest słabszy i pomiar można robić do 15A.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.