Skocz do zawartości

Arduino pracujące z częstotliwością 600 MHz? Oto Teensy 4.0


Komentator

Pomocna odpowiedź

Arduino pracujące z częstotliwością 600 MHz? Oto Teensy 4.0

Arduino to niezwykle popularna platforma. Płytki oferowane w ramach tej rodziny nie są jednak demonami prędkości. Tutaj z pomocą przychodzi najnowsze Teensy 4.0, którego mikrokontroler pracuje z częstotliwością dochodzącą do 600 MHz!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe, nie wiem czy majsterkowicz byłby w stanie wyciągnąć jakiś procent możliwości takiego układu. Wiadomo że wszystkiego nie da się użyć jednocześnie.

Zastanawia mnie za to możliwość użycia hosta USB. Są schieldy do Arduino, które same w sobie są droższe od Teensy...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Potęga! Mój pierwszy PC miał zegar 33MHz (386SX), całe 2 mega ramu, dysk 170 mega i na płycie miejsce na koprocesor arytmetyczny (dokupiony później). A złożyłem go za około 4 mln złotych :D.

A płytkę chyba sobie zafunduję. Mam kilka pomysłów na pokazowe układy pomiarowe do których w Arduino brakowało mi szybkości.

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętam jak kumpel kupił 486, był bohaterem w klasie;), wszyscy amigi 500, albo c64, a tu taki wypas, ale poszliśmy pograć i okazało się, że grafika była na podobnym poziomie co w A500 i kolega przestał być bohaterem:)) 

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli sięgamy po 8-bitowce to ja zaczynałem od Atari 65XE 1,8MHz, 64k RAM i magnetofon:). Ech, te wojenki Atari kontra Commodore :D. PC to dopiero na studiach złożyłem. A teraz w szafie mam ZX spectrum+ i Timexa. Czasami nawet je odpalam z sentymentu...

A żeby nie było zupełnie poza tematem. Wie ktoś jaką ma ta płytka szybkość konwersji analogowo cyfrowej?

Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Jamik napisał:

A żeby nie było zupełnie poza tematem. Wie ktoś jaką ma ta płytka szybkość konwersji analogowo cyfrowej?

Nie rzuciła mi się ta informacja w oczy, ale stawiam na typowa dla serii i.MX szybkość. Nowością w tym układzie jest tak na prawdę tylko prędkość rdzenia a nie peryferiów. Zresztą teoretycznie nxp ma od dawna szybsze układy i.MX 6, qzawiera kilka układów typu M4 + Ax (nite pamiętam który dokładnie typ rdzenia z rodziny Cortex A). Stawiam na to że wszystko poza samym rdzeniem M7 zostało żywcem przeniesione właśnie z i.MX 6.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.