Skocz do zawartości

Stacja lutownicza DIY


PCmaniak22

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dziękuję za pozytywne opinie, obawiałem się że zostanę wyśmiany jakby to pewnie miało miejsce na popularnym forum elektr... a nie ważne :)

Projekt stacji od zera stworzyłem w około tydzień nie licząc poszukiwań i przemyśleń odnośnie budowy oraz licznych poprawek :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję, brakujące info oczywiście uzupelnię. Odnośnie stacji na grot T12 powiem szczerze że jesteś kolejna osoba która w komentarzu o niej wspomina i chwali, więc na pewno ja przetestuje. Z drugiej strony jednak czuje mała nostalgię, szkoda że już nie będzie takich konstrukcji jak kiedyś. Większość woli kupić gotowe urządzenie niż samemu coś stworzyć. Sam obecnie jestem na etapie budowy generatora funkcyjnego mimo że wiem iż gotowca można kupić na niższe pieniądze na aliexpress. Oczywiście sam też zamawiam tam większość elektroniki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz sam zbudować stację na groty T12.

Sama kolba na ali to koszt ok 15zł, groty ze dwa na poczatek po 12zł. kontroler najprostrzy, z trochę gorszą stabilizacją niż ma stacja KSGER to koszt ok 35zł.

Wystarczy na ali wpisać T12 STC lub HAKKO T12.

Mam taki na zbyciu jakby co po kosztach 🙂

Kupiłem, a 2 tygodnie później dostałem stację KSGER od chińczyka.

Przetestowany, sprawny 🙂 Jakby ktoś chciał to wystawię go w dziale Sprzedam/Kupię/Zamienię/Praca wraz z innymi gratami.

 

2.thumb.png.efc7451ece2bd8c43d1eadff07ff0d86.png11571781_Beztytuu.thumb.png.c21ab7ceeecba307e06ab63972ae3885.png

Link do komentarza
Share on other sites

Na innym forum robiłem porównanie stacji KSGER T12 STM32,  DIY RL-1 (którą opisałem na forum) oraz YIHUA 937D+.

Mogę gdzieś przekopiować tamte dane. Choć temat, który powstał w tamtym miejscu stał się małym kompedium na temat stacji na groty T12.

Najlepiej byłoby zebrać całość informacji z tamtego tematu i dopiero napisać na tej podstawie jakiś artykuł...

Początkujących elektroników na pewno by to zainteresowało...

Swoja drogą, nigdzie nie widziałem porównania stacji lutowniczych w cenie powiedzmy do 300zł.

Taki temat cieszyłby się na pewno spora popularnością...

Tym bardziej jeśli by zawierał porównanie funkcjonalności i możliwe wybory w 2-3 zakresach cenowych (do 100zł, do 200zł i do 300zł).

 

Edytowano przez lukaszd82
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Recenzowałem KSGERa też niedawno i potwierdzam, T12 i podobne to zupełnie inna klasa komfortu. Dałoby się do 100zł zbudować na pewno samemu, za 190zł jest najtańsza gotowa ze wszystkim co trzeba.

Edytowano przez Chumanista
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.