Skocz do zawartości

Arduino (?) i GSM


SOYER

Pomocna odpowiedź

Anonim

Może warto sprawdzić te sensory do tej pory używałem tylko tych tanich PIRów. Pytam o jakość dźwięku bo fajnie by było podczas aktywacji alarmu posłuchać co się dzieje w strzeżonym miejscu tylko nie wiem czy jest sens ładować w to jakiś lepszy mikrofon kiedy moduł nie da rady go udźwignąć. Zainspirowałeś mnie tym tematem bo byłem przekonany, że te moduły gsm za naście zł to lipa, kupie moduł i sam sprawdzę. Będzie z tego fajny autoalarm :)

Przydałby się tylko jeszcze moduł GPS i będzie komplet.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Komunikaty głosowe też się przydadzą, nic tak nie działa na złodzieja jak uprzejme stwierdzenie " uśmiechnij się, jesteś w ukrytej kamerze!" ;D

Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno? Bo ja po takim komunikacie zrobiłbym wszystko - łącznie z totalnym zdemolowaniem mieszkania - by tę kamerę znaleźć i zniszczyć. A nuż ktoś jest tak głupi, że nie wysyła zdjęć od razu (bo wolny transfer, bo brak połączenia, bo niezapłacony abonament np) tylko gromadzi lokalnie na karcie SD? A jeśli nawet, to nie będzie mi tu podskakiwał. A pierwsze co, to odcinam światłowody w puszce i niszczę wszystkie komputery łącznie z ich dyskami w lokalu. Nawet jeśli kamerka wysyła coś przez GSM, to jest szansa, że do własnego kompa w domu. Także może jeszcze się zastanów z tymi komunikatami, bo to nie zabawa w miganie diodką.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

6 minut temu, atMegaTona napisał:

Komunikaty głosowe też się przydadzą, nic tak nie działa na złodzieja jak uprzejme stwierdzenie " uśmiechnij się, jesteś w ukrytej kamerze!" ;D

Ciche warczenie dochodzące zza drzwi może być bardziej skuteczne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
35 minut temu, marek1707 napisał:

Na pewno? Bo ja po takim komunikacie zrobiłbym wszystko - łącznie z totalnym zdemolowaniem mieszkania - by tę kamerę znaleźć i zniszczyć. A nuż ktoś jest tak głupi, że nie wysyła zdjęć od razu (bo wolny transfer, bo brak połączenia, bo niezapłacony abonament np) tylko gromadzi lokalnie na karcie SD? A jeśli nawet, to nie będzie mi tu podskakiwał. A pierwsze co, to odcinam światłowody w puszce i niszczę wszystkie komputery łącznie z ich dyskami w lokalu. Nawet jeśli kamerka wysyła coś przez GSM, to jest szansa, że do własnego kompa w domu. Także może jeszcze się zastanów z tymi komunikatami, bo to nie zabawa w miganie diodką.

Ty brutalu! xD

35 minut temu, ethanak napisał:

Ciche warczenie dochodzące zza drzwi może być bardziej skuteczne

Albo puszka gazu z elektrozaworem :DD

Link do komentarza
Share on other sites

Może daj już spokój, bo co zdanie to głupsze. Robiąc alarmy a co gorsza jakieś systemy ochrony aktywnej bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność:

10 minut temu, atMegaTona napisał:

Albo puszka gazu z elektrozaworem

Za to można pójść siedzieć. A jeśli i tego się nie boisz to pomyśl, że Twoja zabawka sklecona z Arduino czy innego ESP_cośtam może odpalić dziecku w twarz.

Jakaś kolejna "porada"?

Link do komentarza
Share on other sites

@atMegaTona wyjaśnij mi, dlaczego chcesz koniecznie zaalarmować złodzieja. Pamiętaj, że do tego wystarczy wyjec na ścianie, nie potrzeba żadnych komunikatów głosowych (komunikat wyjca jest na tyle czytelny, że nie da się go z niczym pomylić).

Tymczasem akurat złodziej to ostatnia osoba, która powinna być zaalarmowana.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Tak, ubezpieczenie na życie wszystkich członków rodziny.

A poważnie to najlepszym sposobem jest zablokowanie wyjścia i zgłoszenie na Policję. Przynajmniej chałupę zabezpieczą i nie trzeba będzie przerywać urlopu.

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Szczerze, to ta cała zabawa z alarmem to po to by się czegoś nauczyć. Złodziej i tak nie miałby co wynosić, ew. zdemoluje w poszukiwaniu czegoś wartościowego. Też uważam, że intruz powinien być ostatnią osobą poinformowaną... 

Te informacje głosowe to dla bajeru, mojej radochy i nauczenia się obsługi tego modułu audio, który @ethanakpolecił.

Jak mi dobrze pójdzie, to wymyślę dla niego kolejne zastosowanie, gadające IoT brzmi zachęcająco... 

Zastanawiam się jeszcze nad powiadomieniem o zaniku faz AC. 

Czysto akademicko zastanawiam się, czy da się tak wzmocnić sygnał idący z modułu GSM kablem do anteny, by tenże kabel miał powiedzmy 150m i tym sposobem antena byłaby poza zasięgiem zagłuszaczy GSM. 

Następnym krokiem pewnie będzie zabezpieczenie układu przed impulsem elektromagnetycznym ;)), choć zastosowanie tego rodzaju niszczyciela zabezpieczeń, zniszczyło by wszystko, co ma jakąś wartość i elektronikę w środku, łącznie z autem sprawcy... :))) 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, SOYER napisał:

Te informacje głosowe to dla bajeru

Czy ja wiem czy to bajer? Komunikaty głosowe mają tę przewagę nad wizualnymi, że nie trzeba na nie patrzeć - a są wyraźniejsze niż jakieś kombinacje pipnięć w stylu R2D2.

Ja np. do szybkiego programowania pieca CO mam leżącą na stole małą klawiaturkę (służy mi do różnych rzeczy, ale daję to za przykład). Mogę albo mu powiedzieć że jestem cały dzień w domu i ma mi być ciepło, albo że wychodzę w godzinach od X do Y i w tym czasie może robić sobie co chce, aby było ciepło jak wrócę. Oczywiście nie ma tam żadnego ekranu, wyświetlacza czy nawet ledy, RPi sterujący piecem odpowiada generowanymi komunikatami. Czy to bajer? Wątpię...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
48 minut temu, ethanak napisał:

Czy to bajer? Wątpię...

To już pełnowartościowe urządzenie o praktycznym zastosowaniu. Zastanawia mnie ta jakość audio w tym module GSM bo to jedna z najlepszych funkcji tego wynalazku, można usłyszeć i/lub nagrać co się dzieje w chronionym miejscu. Zamierzam też zrobić z tego autoalarm z gps.

Nie potrzebnie się wdawałem w dyskusję z wami, byłbym bogatszy o 100zł..

51 minut temu, ethanak napisał:

a są wyraźniejsze niż jakieś kombinacje pipnięć w stylu R2D2.

z latarką się komunikuję za pomocą morsa, zrobiłem kiedyś dla zabawy a wyszło fajne praktyczne urządzenie pamiętające różne rzeczy za mnie, ma wbudowany dyktafon i kilka innych funkcji wybieranych za pomocą tylko jednego przycisku.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie każdy zna morsa:)

Ja teraz mam rozbabrany projekt (klawiaturka bt do smartfona, też pisanie morsem), czujniki dotykowe żeby nie stukało, jestem ciekaw co mi wyjdzie.

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, ethanak napisał:

Mogę albo mu powiedzieć że jestem cały dzień w domu i ma mi być ciepło, albo że wychodzę w godzinach od X do Y i w tym czasie może robić sobie co chce, aby było ciepło jak wrócę

@ethanak napisz krótko i tak żebym pojął, w jaki sposób jest realizowane rozpoznawanie komend głosowych. 

Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, SOYER napisał:

w jaki sposób jest realizowane rozpoznawanie komend głosowych.

A kto mówił o komendach głosowych? Owszem, użyłem słowa "powiedzieć" ale w znaczeniu przekazania informacji, a nie dosłownie! Poza tym:

20 godzin temu, ethanak napisał:

do szybkiego programowania pieca CO mam leżącą na stole małą klawiaturkę

co powinno chyba wszystko wyjaśniać 🙂

A co do mówienia to owszem, urządzenie się do mnie odzywa, w końcu jakiś feedback trzeba mieć a do głosu Mileny się przyzwyczaiłem.

Poza tym nie jestem zwolennikiem gadania do komputera - przynajmniej, dopóki nie będzie odróżniać polecenia skierowanego do niego w jakiś inteligentny sposób bez wciskania jakichś guzików... bo przecież jeśli mam wziąć do ręki mikrofon, wcisnąć guzik i powiedzieć "włącz telewizor" to dużo szybciej wychodzi wciśnięcie "power" na pilocie 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.