Skocz do zawartości

[Ankieta] Odpowiedni wybór napędu


feriar

Jaki napęd byście wybrali ?  

25 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Dokładnie. Ankieta imho pozbawiona sensu, silniki wybiera się do konkretnego robota. W szybkim LF nie zastosujesz powolnego serwa, a w minisumo będziesz potrzebować jak największego momentu obrotowego, przy mniejszej prędkości obrotowej. Ważne są też wymiary, ciężar, pobór prądu i nieraz napięcie zasilania. A i tak wszystko zwykle sprowadza się do silnika DC z przekładnią (chociażby przerabianie serw) - dwie z wymienionych opcji to jedno. Silniki bez przekładni to albo bardzo lekkie i szybkie roboty, albo chodzi o wykorzystanie silników krokowych... Uogólniam, ale mam na myśli najpowszechniejsze rozwiązania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zdecydowanie silniki z wbudowanymi przekladniami. Wyprobowalem silniki od wycieraczek, polecam. Wprawdzie ciezkie, ale silne i tanie. Przerobione serwa, ale z METALOWYMI zebatkami, niestety drogie. Silniki od CNC z Alledrogo, niestety na 24V. Ale zalezy od konkretnego zastosowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy to od robota. Ja jestem zadowolony z silników escap, czasem można coś upolować z tej firmy na allegro, ale to bardzo rzadko. Inna opcja to znany tu pan na wolumenie(jeśli mieszkasz w Warszawie-ja niestety mam daleko do stolicy) który ma takie silniczki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.