Skocz do zawartości

Chwytak


Treker

Pomocna odpowiedź

krancowki jekiez to obcykane:) ale jak tyje chcesz zamontowac:)na samych koncach szczypiec a jezeli obiek zostanie zlapany wewnetrzna czescia chwytaka tak ze krancowki tego nie wykryja:) chociaz znawet sila bezwladnosci chwytaka nawet dla krancowke bedzie za wielka i tak nie pooga:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Link do komentarza
Share on other sites

Inventor dla studentów jest darmowy (niewielkie ograniczenia). Jego zaletą jest moduł testowania np. kolizji części, symulowania ruchu.

A do czego potrzebujesz taki model 3D? Bo jeśli dokumentacja techniczna to blender odpada. O AutoCAD'ie słyszałeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Muszę na zaliczenie skonstruować model 3D chwytaka wraz z siłownikiem do robota znajdującego się na uczelni (kawassaki FS003N) w programie Unigraphics NX5. Chodzi mi o informacje w jaki sposób się do tego zabrać bo kompletnie nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Share on other sites

UGS NX5 - zintegrowany, system CAD/CAM/CAE/PDM umożliwiający modelowanie (parametryczne lub nie według decyzji konstruktora). W oparciu o bryły, powierzchnie i cechy konstrukcyjne. Na wykonanym modelu możliwe jest przeprowadzenie analiz wytrzymałościowych i analiz kinetycznych. Może być wykorzystywany do generowania ścieżek narzędzi (dla jego wykonania na maszynach CNC) oraz do przygotowania dokumentacji 2D.

Przyznam się, że nie korzystałem z tego narzędzia, ale funkcjonalnością przewyższa nieco "mojego" Inventora 🙂 Na dobry początek przydało by się dokładne zwymiarowanie segmentu mocowania narzędzia i stworzenie modelu mocowania. Nie wiesz jak? Pierwszy link na google, jaki mi wyskoczył:

http://www.cad.pl/wwwboard/about66478.html&highlight=

Miałeś wcześniej jakieś doświadczenia z programami CAD'owskimi?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o samo projektowanie w NX5 nie powinno być problemów. Chodzi mi raczej oto w jaki sposób dobrać siłownik do tego chwytaka, jak skonstruować szczęki, jakie obliczenia trzeba wykonać, żeby wszystko ze sobą dobrze współpracowało. A orientuje się ktoś może w jakiej literaturze jest poruszany temat chwytaków i zmieniaczy chwytaków. Za wszelkie informacje będę wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Paul E. Sandin - Robot Mechanisms and Mechanical Devices (Ilustrated)

Ben-Zion Sandler - Robotics: Designing the Mechanisms for Automated Machinery

Charles M. Bergren - Anatomy of a Robot

Z literatury polskojęzycznej nie znam zbyt wiele, mogę polecić jedynie

M.W.Spong, M. Vidyasagar "Dynamika i Sterowanie Robotów" Wydawnictwa Naukowo-Technicznego (w przekładzie typów z PIAP'u) - nacisk na wszelkiej maści obliczenia.

Gdyby ktoś miał problemy ze zdobyciem pierwszych trzech pozycji, mogę ewentualnie trochę pomóc na PW 😉 W przypadku ostatniej - moją kupiłem dawno temu odwiedzając osobiście siedzibę AVT w Warszawie.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie a mógłbyś mi podesłać jakieś informacje dotyczące chwytaków i zmieniaczy z tej ostatniej literatury?? Zna ktoś może jakieś programy za pomocą których można dobierać chwytaki poprzez wpisywanie pewnych informacji np jak program Festo Gripper selection?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.