Skocz do zawartości
badrabbit96

Automatyczna stacja meteorologiczna z wykorzystaniem Raspberry Pi

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

@badrabbit96 świetny projekt! To hobbystyczne DIY czy projekt komercyjny? Jak w praktyce sprawa się pomiar prędkości wiatru za pomocą czujników ultradźwiękowych? Napisz coś więcej na ten temat?

• Lubię! 1

@badrabbit96 świetnie!! Jest tu kilka osób których angielski nie do końca można nazwać biegłym;), a temat intrygujący. Poza tym dopiszesz sobie ten artykuł w CV i w pracy inżynierskiej o nim wspomnisz... 🙂

Również zachęcam do opisu, bo to chyba jedno z najciekawszych zastosować czujników HC-SR04, jakie do tej pory widziałem 🙂

@SOYER Ja już chwilę po obronie aktualnie będę zabierał się za pracę magisterską, niestety już inna tematyka i nie mogę zrobić żadnego urządzenia 

Też mnie zaciekawiłeś tą metodą pomiarową. Kiedyś słyszałem o czymś może nie tyle podobnym, co równie nietypowym. Pomiar prędkości przepływu przy pomocy rurki Pitota. Prędkość wyznaczana jest na podstawie równania Bernoulliego. Nie posiada żadnych ruchomych elementów, dlatego można było to stosować do pomiaru dużych prędkości, np w myśliwcach. Wadą tego jest potrzeba znajomości ciśnienia atmosferycznego - inna wysokość i już jest problem. Dlatego Twoje rozwiązanie wydaje się dużo bardziej uniwersalne.

A myślałeś może o możliwości pomiaru przepływu cieczy? Np zastępując te nadajniki piezoelektrykiem?

@Gieneq Myślałem o przepływie cieczy znalazłem coś takiego ciekawe jakie byłyby pomiary czujnika ultradźwiękowego. Nawet taki przykład znalazłem, więc jest to możliwe. Znając prędkość rozchodzącego się dźwięku w danej cieczy i ciśnienia to jest to do obliczenia. Ciekawe tylko jakie wartości pokaże czujnik ultradźwiękowy i co w sytuacji, gdy w wodzie będą np. pęcherzyki powietrza. Jest to na prawdę dobry temat na prototyp do testów.

• Lubię! 1