Skocz do zawartości

Gwizdek czyli zdalne sterowanie akustyczne.


ahmed10

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję bardzo za miłe słowa.

A to prawda można by było zrobić to na dwóch diodach, jakoś tak nie pomyślałem wtedy 😉 Można się bawić do woli, można by tak samo zrealizować wzmacniacz na op-ampie i wiele innych modyfikacji przeprowadzić. Kolejne wersje różniły się od siebie np tym, że zamiast dwóch NE555 był jeden układ NE556 który integrował je w sobie. Później dodałem małego Attiny13A i zrealizowałem taką funkcjonalność w kodzie programu dzięki której mogę sterować dwoma urządzeniami. Jeśli sygnał akustyczny jest opadający to włączam/wyłączam urządzenia A, natomiast jeśli jest narastający to włączam/wyłączam urządzenie B. I w sumie jako tako na tym zakończył się rozwój projektu.

Miałem w planach zrealizować na jakimś AVR-ku analizę FFT sygnału i to samo wszystko robić ale już bez LM567 i uwzględniać też ciągłość sygnału, ale niestety teraz nie mam już tyle czasu co kiedyś 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

REALY COOL! man, its realy cool! Pomysł własny czy podpatrzony? Sam próbowałem kiedyś coś takiego zrobić tylko na wzmacniaczach operacyjnych, niestety nie spełniło zakładanych wymagań dla sterowania atmegą za pomocą gwizdania. Poza tym noszenie ze sobą gwizdka a tym bardziej fletu aby utrzymać odpowiednią powtarzalną częstotliwość przestało mnie bawić po tygodniu i tym sposobem "wynalazek" dołączył do innych podobnych walających się po kazamatach piwnicy 😄 .

Fajna rzecz, gratuluję realizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Pomysł własny inspirowany na jak dobrze pamiętam jakimś kicie nordlelektronik, gdzie był zastosowany jeden LM567 do wykrywania pojedynczego tonu i to niby miało być rozpoznawanie mowy, poważnie! Ja się na to nabrałem bo gówniarz byłem. A jakiś czas później to zaadaptowałem właśnie w taki sposób jak opisany w tym wątku 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.